Wnętrza

Polecane

Pamiątki z wakacji. Jak je wyeksponować we wnętrzu?

Tekst RuckZuck • Zdjęcia RuckZuck

2019-07-09
Pamiątki z wakacji. Jak je wyeksponować we wnętrzu?

Wracając z urlopu lubimy przywozić ze sobą pamiątki, które przypominają nam o przeżytej przygodzie. Magnesy, pocztówki czy figurki – wszystkie przedmioty o wartości sentymentalnej możemy pięknie wkomponować w aranżację, tworząc wystrój o podróżniczym charakterze. Jak to zrobić?

 

Pamiątki z wakacji nadają przestrzeni mieszkalnej indywidualny, niepowtarzalny wygląd. Chcąc zaakcentować ich obecność we wnętrzu, warto zagospodarować dla nich wybraną część pomieszczenia – w ten sposób unikniemy efektu chaosu. Zawieśmy obrazki lub zdjęcia na reprezentacyjnej ścianie, a muszle, kamienie czy figurki ustawmy na jednej z półek. Drobne przedmioty będą też świetną dekoracją biblioteczki lub witryny z porcelaną. Nie obawiajmy się, że elementy przywiezione z różnych zakątków świata nie będą do siebie pasować – wspólnie stworzą ciekawą, estetyczną całość.

 

 

Każda pamiątka powinna być dobrze widoczna. Z tego względu, poza znalezieniem odpowiedniego miejsca, należy zadbać również o otoczenie. Zrezygnujmy z wzorzystych tapet i jaskrawych kolorów, które mogą odciągać uwagę od detali – zdecydowanie lepiej sprawdzą się jednolite, stonowane odcienie. Ograniczmy również liczbę pozostałych dodatków – wnętrze nie może wyglądać na przepełnione i chaotyczne.

 

 

Jeśli często podróżujemy i pamiątek mamy naprawdę dużo, możemy raz na jakiś czas zmieniać dekorację. Ustalmy motyw przewodni (np. morze, natura czy tropiki) i dobierzmy pasujące komponenty. Dzięki temu wystrój nigdy nam się nie opatrzy, a wyjmując cenne dla nas przedmioty z szuflady (i znajdując dla nich miejsce w aranżacji) przypomnimy sobie miłe chwile z nimi związane.

 

 

Osoby, które dalekie wyprawy mają dopiero przed sobą, mogą w inny sposób stworzyć w swoich czterech kątach podróżniczy klimat. Posiadając w domu retro-walizkę, możemy z łatwością przerobić ją na modną skrzynię. Na ścianie zawieśmy natomiast postarzaną mapę i naklejmy na niej ilustracje naszych upragnionych destynacji. Dobrym pomysłem jest również ustawienie skarbonki z napisem „podróż życia” i regularne wrzucanie do niej nawet drobnej sumy – w ten sposób małymi kroczkami zbliżymy się do realizacji marzeń.

 

 

Pasję do podróży jeszcze wyraźniej zaznaczymy we wnętrzu, jeśli urządzimy go w całości w stylu kolonialnym. Na taki wystrój powinny składać się ciemne meble (wykonane najlepiej z egzotycznych gatunków drzew), rattanowy komplet wypoczynkowy, wiklinowe kosze i podłoga w kolorze głębokiego brązu (świetnie wpasują się np. panele Freedom 4V Dąb Lincoln lub Adventure 4V Dąb Doncaster od RuckZuck). Doskonałym uzupełnieniem będą rośliny w rozmiarze XXL.

 

 

Opracowanie: firma RuckZuck

 

Salony RuckZuck oferują najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych. Decyzję o zakupie odpowiednich modeli i wzorów ułatwiają fachowe porady pracowników. W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck proponują również transport oraz montaż zakupionych produktów.

 

***

Treść promocyjna