Wnętrza

Panele o wyglądzie kafli ceramicznych sposobem na oryginalną aranżację

Tekst RuckZuck • Zdjęcia RuckZuck

2019-04-24
Panele o wyglądzie kafli ceramicznych sposobem na oryginalną aranżację

Dla wielu z nas oczywistym materiałem wykończeniowym stosowanym w łazience i kuchni są kafle ceramiczne. A gdyby tak ściany i podłogi tych pomieszczeń wyłożyć… panelami? Choć to rozwiązanie może zdumiewać, w rzeczywistości jest bardzo praktyczne i co najważniejsze – trwałe. Udowadniają to wodoodporne panele Ceramin Vario, które odważnie wkraczają na polski rynek.

 

Remont łazienki czy kuchni nie należy do najłatwiejszych, a jedną z najbardziej wymagających czynności jest wykańczanie ścian oraz podłóg. Przy skuwaniu starych płytek i kładzeniu nowych konieczne są fachowe umiejętności. Dodatkowo hałas i powstający pył generują spore niedogodności dla domowników.

 

Z myślą o większej wygodzie montażu, a także trwałym efekcie końcowym, powstały panele winylowe Ceramin Vario – są niezwykle lekkie, ale kształtem i strukturą przypominają tradycyjne kafle. Poszczególne elementy przycina się na wymiar za pomocą nożyka i przykleja do istniejących okładzin. Powstająca między nimi mikroszczelina nie wymaga fugowania. Dzięki temu montaż można przeprowadzić z powodzeniem samodzielnie, unikając wielu niedogodności.

 

 

Szybki i bezproblemowy montaż to nie jedyna ich zaleta. W przeciwieństwie do ceramiki czy kamienia są ciepłe w dotyku – nawet bez zainstalowanego ogrzewania podłogowego nie czuć pod stopami dyskomfortu. Nie musimy obawiać się także zarysowań, ponieważ kilkuwarstwowa powierzchnia uszczelniająca chroni przed uszkodzeniami. Panele posiadają właściwości antypoślizgowe oraz wodoodporne (system profili hydrofobowych zabezpiecza przed wnikaniem wilgoci).

 

Decydując się na Ceramin Vario wykazujemy też proekologiczną postawę. Panele te nie zawierają PCV, nadają się do recyklingu i są w 100% odnawialne. Zyskujemy zatem nie tylko trwały i stylowy produkt, ale jednocześnie wspieramy środowisko.

 

 

Bogata paleta wzorów dekoracyjnych pozwala z łatwością dopasować model paneli do swoich potrzeb aranżacyjnych. Jasne rozpogodzą przestrzeń, a ciemne dodadzą jej eleganckiego rysu. Do wyboru są dekory kamienne i drewniane – każde z nich wniosą do wnętrza powiew naturalności, stanowiąc oryginalną bazę wystroju.

 

Co ciekawe, możemy je położyć nie tylko na podłodze, ale także na ścianach, dzięki czemu uzyskamy spójny wygląd. W przypadku łazienki dobrym pomysłem jest dodatkowo obudowanie nimi wanny – taka aranżacja zaprezentuje się bardzo harmonijnie i efektownie.

www.ruckzuck.pl