Wnętrza

Sypialnia

Podstawy komfortowego snu. Stelaż, materac, poduszka

Tekst Senactive, www.senactive.pl • Zdjęcia Senactive, www.senactive.pl

2019-12-16
Podstawy komfortowego snu. Stelaż, materac, poduszka

Sen stanowi około jedną trzecią naszego życia, dlatego warto zadbać o jego jakość. To, czy jesteśmy wyspani i czy udało nam się zregenerować przez noc, wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie. Jak zatem zadbać o to, żeby sen był zdrowy i komfortowy?


Po pierwsze – poza optymalną ilością snu, kluczowa jest jego jakość. Odpowiednio zaaranżowana strefa snu, zaprojektowana zgodnie z naszymi indywidualnymi potrzebami, to podstawowy element, o który należy zadbać. Ponieważ każdy z nas ma inne preferencje, po poradę dotyczącą stworzenia własnej strefy warto udać się do specjalistycznego salonu, których w ostatnich latach powstaje coraz więcej. Eksperci pomogą nam odpowiednio dobrać trzy elementy, które są kluczowe dla naszego nocnego wypoczynku: stelaż, materac oraz poduszkę.

 


Stelaż, czyli baza, wpływa w istotny sposób na pracę i trwałość materaca. Dzięki odpowiednio dobranej ramie materac jest odpowiednio wentylowany, nie niszczy się i pracuje zgodnie z przeznaczeniem. Przy doborze stelaża należy przede wszystkim pamiętać o tym, żeby listwy nigdy nie były od siebie oddalone o więcej niż 4 centymetry.


Jeśli chodzi o materac, najważniejsze jest, żeby dopasować go do indywidualnych preferencji. Nie ma materaca uniwersalnego, który będzie w stanie zaspokoić potrzeby każdego użytkownika. W ofercie można znaleźć szeroki wybór sprężyn, od ogólnodostępnych sprężyn kieszeniowych zastosowanych np. w modelu Lunar Plus, po innowacyjne sprężyny X-Coil.


Dobrze dobrany materac zapewnia bezpieczne podparcie kręgosłupa i idealnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn ciała. Nie powinien być ani zbyt twardy ani zbyt miękki, gdyż obie te sytuacje powodują deformacje i skrzywienie kręgosłupa. W efekcie mogą pojawić się bóle pleców, czy pogorszenie krążenia krwi.

 


Warto pamiętać, żeby sprawdzić czy materac dodatkowo jest certyfikowany jako wyrób medyczny. Materace certyfikowane to gwarancja dodatkowego działania prozdrowotnego, nadana przez lekarzy i samodzielne ośrodki medyczne.


Kolejny ważny wybór to technologia wykonania materaca. Obecnie najpopularniejsze są materace piankowe. Idealnie dopasowują się do użytkownika pod wpływem ciepła ciała oraz jego ciężaru dzięki piance termoelastycznej. Materiał ten minimalizuje także tak zwane uciski zwrotne, co znacznie zwiększa komfort użytkowania.

 


Wybierając materac piankowy, warto rozważyć materace Exclusive oraz Millenium. W obu tych modelach zastosowane zostały wkłady łączące piankę wysokoelastyczną z warstwą pianki termoelastycznej. Dzięki temu otrzymano materace piankowe najwyżej jakości, dodatkowo posiadające status wyrobu medycznego. Wybierając materac, mamy możliwość konfiguracji tak, aby każda z jego połówek była innej twardości. To pozwala na stworzenie materaca idealnego, zapewniającego wygodę obojga użytkowników.


Materace sprężynowe, to druga grupa produktów Senactive. W ofercie można znaleźć szeroki wybór sprężyn, od ogólnodostępnych Lunar Plus po innowacyjne X-Coli. Te ostatnie, bardzo wytrzymałe i trwałe sprężyny pięciozwojowe o zagęszczeniu 309 szt/m2, objęte są 15-letnią gwarancją. Materace z tym rodzajem sprężyny, takie jak Sultan Plus, są świetną alternatywą dla osób, którym nie odpowiadają materace piankowe lub nie mogą korzystać z nich przez wysoką masę ciała.


Warto także rozważyć materac, w którym zastosowano termoregulacyjną technologię Outlast. Materiał ten przez całą noc utrzymuje optymalną temperaturę, zbliżoną do ciepła ludzkiego ciała. Dzięki temu komfort termiczny materacy Galaxy Thermo Outlast oraz Jupiter Airflow Outlast zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. 

 


Istotnym aspektem wyboru materacy jest także cyrkulacja powietrza, która zastosowana w odpowiedni sposób, znacznie zwiększa higienę snu i jego prozdrowotne właściwości. W nowej linii materaców Senactive FreshFlow wilgoć jest odprowadzana na zewnątrz materaca poprzez innowacyjny system kanalików.


Po wyborze materaca, do urządzenia strefy snu brakuje już tylko ostatniego elementu – poduszki. Razem z odpowiednim stelażem i materacem zapewni stabilne i odpowiednie podparcie dla karku i głowy, jednocześnie pozwalając na rozluźnienie mięśni tych okolic. Podczas wyboru poduszki istotny jest materiał z którego jest wykonana oraz jej kształt. Te wykonane z pianki termoelastycznej gwarantują idealne dopasowanie do ciała użytkownika, zwiększając komfort snu.

 


Komponując miejsce wypoczynku, można także wybrać gotowe rozwiązania, jakimi są łóżka kontynentalne i tapicerowane. Kolekcje łóżek Senactive projektowane są z dbałością o najmniejsze detale, zaczynając od ozdobnych przeszyć i haftów dekoracyjnych, aż po wykończenie i perfekcyjną tapicerkę.


Na szczególną uwagę zasługuje łóżko kontynentalne Royal Lux Crystal. Wyrafinowany szyk pikowanych wykończeni w połączeniu z wygodnym i wytrzymałym materacem sprężynowym zaspokoi potrzeby osób ceniących sobie najwyższe standardy. Punktowo działające sprężyny kieszeniowe razem z wysokiej jakości pianką wysokoelastyczną sprawiają, że nocny wypoczynek nabiera nowego znaczenia. Topper termoelastyczny zapewnia idealne dopasowanie do krzywizn sylwetki, a wkład X-Coil gwarantuje trwałość równą produktom premium. Dwuetapowy proces kontroli jakości, stosowany przy wszystkich produktach Senactive, pozwala na eliminację wszelkich niedoskonałości produkcyjnych, dostarczając użytkownikom łóżko, które zapewnia królewski wypoczynek i przyzwyczaja do luksusu.

 Jeśli podczas budowania własnej strefy snu pojawią się dodatkowe pytania lub wątpliwości co do wyboru najlepszej opcji stelaża, materaca czy poduszki – zachęcamy do kontaktu. Doradzimy tak, aby każda godzina snu była najlepszą inwestycją.

 


---------------------------------------------------------
Senactive to jeden z wiodących na rynku producentów materacy i łóżek. Filozofia marki to coś więcej niż sama produkcja wyrobów najwyższej jakości, to projektowanie dobrego i zdrowego snu, który pozytywnie wpływa na życie każdego z nas. To podejście, w którym łóżko nie jest jedynie przyrządem do spania, a miejscem wokół którego toczy się życie - tutaj spędzamy czas z bliskimi, relaksujemy się, zbieramy siły. Dzięki ciągłemu udoskonalaniu produktów, zastosowaniu innowacyjnych materiałów i otwartemu podejściu do Klienta, produkty Senactive można znaleźć już w ponad 150 sklepach i salonach w całej Polsce. Senactive stawia na współpracę – z udostępnianych przez firmę modeli 3D korzystają architekci i projektanci wnętrz. Dzięki synergii Senactive dostarcza Klientowi najwyższą jakość produktów oraz bezpieczeństwo poświadczone certyfikatami. Potwierdza to między innymi nagroda „Żagiel rozwoju” MTM Ostróda 2016 r, którą uhonorowana została kolekcja „Continental Beds by Senactive”.

 

 

***

Tekst sponsorowany