Wnętrza

Rekreacja

Powiew klasyki i elegancji

Tekst Kamila Paszkiewicz, Magdalena Siry • Zdjęcia Paszkiewicz Design • Stylizacja Paszkiewicz Design

2014-08-12
Powiew klasyki i elegancji

Otwock - ciche i spokojne miasteczko nieopodal Warszawy. Pola, łąki, lasy, relaks, spokój i kojąca moc otaczającej aury… Idealne miejsce do stworzenia ekskluzywnego i klimatycznego hotelu, pozbawionego zgiełku wielkiego miasta.

 

Sytuacja była złożona, gdyż budowa nie miała przebiegać „od podstaw". By nadać budynkowi bardziej nowoczesnego charakteru konieczna była przebudowa już istniejących zabudowań. Zmianie uległy również boczne skrzydła o klasycznej formie. Wizji przyświecała idea elegancji i prestiżu w odsłonie modernistycznej.

Projektantka, pragnąc ująć wszystkie cechy, postawiła na nietypowe rozwiązania. W istniejący betonowy budynek wkomponowano trzykondygnacyjny system oranżeryjny na francuskich profilach, tworząc piękne, szklane fasady. Zabieg ten w ciekawy sposób połączył wykorzystanie odważnych szklanych form z surowym betonem, który wyeksponowany został na kilku ścianach Sali restauracyjnej. Dzięki tym zabiegom Villa Otwock zyskała sławę jako jedyny obiekt w Polsce z tak dużą oranżerią.

 

 

Aranżacji wnętrz, zarówno sali restauracyjnej jak i apartamentów, towarzyszyła klasyka i uniwersalność, dzięki czemu powstały przytulne i pełne ciepła przestrzenie.

Kolory ziemi panujące na salonach - brązy, beże, zielenie - nadały tej wiecznie młodej, ponadczasowej i eleganckie stylizacji, szyku i niepowtarzalnego charakteru. Wykorzystanie w nich naturalnych materiałów, jak drewno, wiklina czy skóra, dopełniają utrzymaną stylistykę luksusu i komfortu.

19 przestronnych pokoi, 9 ekskluzywnych apartamentów, sala restauracyjna z atrium i oranżerią, zaplecze SPA, taras. W każdym z tych pomieszczeń dominują spokojne i stonowane kolory, których zastosowanie w dużych przestrzeniach pozwala na podkreślenie dobieranych ze smakiem i niezwykłą konsekwencją klasycznych i unikatowych mebli oraz detali, znakomicie podkreślających klimat miejsca. Wezgłowia z tłoczonej skóry, połączone z intensywną, czekoladową barwą egzotycznego drewna, nadają stylu, a ciężkie upinane firany oraz satynowe narzuty i ozdobne poduchy, wykonane z włoskich materiałów, dopełniają całość i nadają niebanalnej elegancji.

 

 

Wyszukanego smaku dwóm apartamentom usytuowanym na antresoli dodaje fakt, że posiadają przestronne tarasy wychodzące na oranżerię restauracyjną, a także piękny szklany dach, dzięki któremu przebywający tam goście czują się jak na otwartej przestrzeni z widokiem na niebo. Hol na jednym z pięter zdobią artystyczne gipsowe odlewy, którym towarzyszą rattanowe meble i niezobowiązujące detale. Przebywanie w dopracowanych w każdym szczególe pomieszczeniach wpływa na wysoki standard oferowany przez obiekt. Relaks i odprężenie idą w ślad za doznaniami wzrokowymi.

We wnętrzach ogromną rolę odgrywa przestrzeń i światło. Jest to klucz do uwspółcześnienia klasyki. W tym przypadku ilość przeszkleń doskonale przepuszcza promienie, rozjaśniając pomieszczenia, a zastosowanie ciekawych rozwiązań w kwestii oświetlenia pozwoliło na przeplatanie klasyki w postaci stylowych lamp w restauracji z nowoczesnością ukazującą się w kształtach oświetlania holu czy części hotelowej.

Wartym podkreślenia elementem są sale konferencyjne, będące idealnym miejscem do pracy, przez wzgląd na nieograniczony wręcz dostęp do światła dziennego. Ten fragment również został zabezpieczony, więc możliwość zaciemnienia obecna jest w każdym pomieszczeniu.

 

 

Sale restauracyjne łączą wszystkie pojawiające się w hotelu barwy. Wnętrza utrzymane w jasnych tonacjach są świetliste i szykowne. Sala kawiarniana z okazałym barem z ciemnego drzewa doskonale współgra ze skórzanymi, wygodnymi fotelami. To właśnie tu unosi się zapach świeżo zmielonej, aromatycznej kawy. Przyjęcia, eventy i bankiety odbywają się w przestronnej i przeszklonej sali z wyjściem na taras. Znajdują się w niej współcześnie stworzone meble o klasycznych formach, wykonane z wysokiej jakości materiałów, a każdy znajdujący się na nich detal dopracowany jest do perfekcji. Eleganckie krzesła, stylowe fotele oraz okrągłe stoły z drzewa egzotycznego, a także oryginalne obrazy oraz lustra w ozdobnych ramach wiszące na ścianach, podkreślają gustowny wystrój. Sala, jak na tak wyszukane miejsce przystało, wygląda zawsze dostojnie. Śnieżnobiałe obrusy, piękna, wypolerowana zastawa oraz zawsze świeże kwiaty, zachwycą nawet największego estetę. Wspominany uprzednio taras latem zmienia się w miejsce wypełnione drewnianymi meblami ogrodowymi, nieodbiegającymi od panującej we wnętrzach formy i stylu. Całości dopełniają niezwykle dopieszczone pod każdym względem potrawy. Karta dań jest odpowiednio dobrana i ma zdecydowany charakter. Królują w niej głównie dania kuchni polskiej, przeplatane wirtuozerią Szefa Kuchni. Aromatyczny zapach podawanych „dzieł sztuki” jest delikatny i subtelny, dlatego też goście chętnie tu powracają.

Prostota i wytworność zarówno wykorzystanych materiałów, jak i nowoczesnych form idealnie ze sobą współgrają, wpływając na wyeksponowanie dystyngowanej i eleganckiej całości.