Wnętrza

Style

Powitaj wiosnę w domu

Tekst Domar • Zdjęcia Domar • Stylizacja Domar

2019-04-02
Powitaj wiosnę w domu

Wiosna kocha kolory! Czas więc wprowadzić ją do domu. Zgodnie z najnowszymi trendami warto sięgnąć po kwieciste wzory i soczyste kolory połączone z pastelami. W tym sezonie dominują: rozbielony błękit, jasnożółty, liliowy i seledynowy, często w połączeniu z mocniejszymi barwami – bordo, ciemną zielenią, granatem, fioletem i karmelem. Doskonale sprawdzają się też apetyczne odcienie pomarańczy, kawa z mlekiem i czekolada. Ciekawym wiosennym połączeniem może być też pudrowy róż obok miedzi, butelkowej zieleni czy granatu.

 


- Kolorami można ożywić każde nudne wnętrze. Do tego pięknie sprawdzają się złoto i mosiądz, które można łączyć ze srebrem. Daje to piękny efekt i nie należy się tego bać. Doskonałym uzupełnieniem jest też zieleń – czy to w zdobieniach, kwiatach czy bardzo teraz modnych tapetach i tkaninach z motywami florystycznymi. Uroku każdemu wnętrzu dodadzą duże rośliny i tu nie należy się bać także tych sztucznych, które często wyglądają jak naturalne, a doskonale sprawdzają się na przykład w ciemnych pomieszczeniach, gdzie żywe rośliny miałyby problem z przetrwaniem. Wraca także styl afrykański – cętki i drewniane figurki – mówi Marta Witkiewicz z nowo otwartego salonu Magnific Home w GW Domar.

 


 


Kolor w łazience i kuchni

Powoli odchodzimy od sterylnych łazienek i kuchni. Tu także jest miejsce na kolorowe ożywienie. Biel i szarość w kuchni powoli ustępują miejsca matowym pastelom na frontach. Warto sięgnąć po seledyn, morelę, beż, jasny brąz, ale też bordo, granat, czy nawet czerń. Do tego blaty z marmuru lub w ciepłym drewnie. Pomiędzy blatem a wiszącymi szafkami dobrze prezentują się ściany w kolorze frontów. Można też położyć geometryczne płytki.

 
Trendy 2019

- W tym roku sięgamy po naturalne materiały i doceniamy rękodzieło. Do wnętrz wraca naturalny kamień albo jego imitacja, lastryko zwane we Włoszech „terazzo”. Modne są także dodatki z kamienia, szkła kryształowego i mosiądzu. Można też łączyć ze sobą materiały teoretycznie niepasujące do siebie – len z aksamitem czy chrom ze złotem. Do łask wraca również styl „boho” - łączenie kolorów, wzorów i konwencji stylistycznych w dowolny sposób. Wszędzie jednak warto zachować umiar – mówi Sylwia Gulewicz – Wysocka, projektantka wnętrz z GW Domar.

Najciekawsze i najmodniejsze w tym roku aranżacje już wkrótce będzie można obejrzeć w przygotowywanym katalogu Galerii Wnętrz Domar.

 
O Galerii Wnętrz Domar:
Wrocławska Galeria Wnętrz Domar to największa galeria wyposażenia wnętrz w Polsce. Na 24 000 m² swoje stoiska ma ponad 100 najemców, którzy mają w swojej ofercie produkty wyposażenia wnętrz i materiałów wykończeniowych - począwszy od mebli, poprzez dekoracje, wyposażenie kuchni, podłogi, dywany, firany, zasłony, tapety, oświetlenie, kominki, drzwi, schody czy okna a nawet systemy do inteligentnych domów. Ponadto w Galerii Wnętrz DOMAR znajdują się: market Biedronka i drogeria Rossmann a także restauracja, klub fitness, szkoła tańca, bank i apteka.
www.domar.pl