Wnętrza

Prezentacje

Relacja z Warsztatu Architekta

Tekst Info-Inwest

2014-10-12
Relacja z Warsztatu Architekta

Pomimo pięknej Polskiej jesieni, w Warszawie królowała wiosenna zieleń, a to za sprawą niedawno otwartego Centrum Szkoleniowego Adgar Ochota, gdzie 25 września miała miejsce konferencja z cyklu: Budoskop – Warsztat Profesjonalisty – Meeting with Innovation.

 

Organizatorzy dziękują serdecznie przybyłym uczestnikom, za wybór ich propozycji spędzenia czasu w gronie profesjonalistów. Doskonale wiedzą również, że mieli Państwo trudną decyzję do podjęcia, tym bardziej cieszą się z Państwa pochlebnej oceny konferencji.

 

Spotkanie rozpoczęto od doskonalenia zawodowego z zakresu projektowania budynków pasywnych poprowadzonego z ramienia Polskiego Instytutu budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej. Równie ważnym i ciekawym tematem, były zagadnienia poruszane w kontekście nowych przepisów dotyczących termoizolacji i efektywności energetycznej poprowadzonym przez wysokiej klasy eksperta z firmy Roockwool. Kontynuację wcześniej poruszanych zagadnień podjęła firma Hormann prezentując nowoczesne energooszczędne oraz ognioodporne drzwi, które wzbudziły zainteresowanie naszych gości.

Kolejny wykład wprowadził obecnych w niesamowity świat koloru, dzięki nowej aplikacji „Alesta Colour It” stworzonej do eksperymentowania zarówno kolorem jak i fakturą. Panie z firmy Axalta zaprezentowały trendy w kolorystyce oraz śmiałe połączenia i rozwiązania, dzięki którym nasz budynek nie tylko będzie prezentował się świetnie, ale na pewno wzbudzi zainteresowanie.

 

Skoro już przy budynkach jesteśmy, nie mogło zabraknąć tematyki, dotyczącej balkonów. Urok posiadania balkonu doceni każdy, zwłaszcza w tak dużej aglomeracji miejskiej jaką jest Warszawa. Odpowiednie zaprojektowanie oraz odpowiednie rozwiązania mostków termicznych prezentowane przez firmę Schock zaoszczędzą nasz czas i pieniądze.

 

Firma Synthos natomiast postawiła na przedstawienie rozwiązań termoizolacji z certyfikatem Breeam tak ważnym dla nas jak i środowiska. Na zakończenie pierwszej części Prelegent z firmy Viacon zaprezentował zielone dachy i ściany – coraz bardziej popularne w naszym kraju.

 

Drugą część spotkania rozpoczęto od programu do projektowania firmy Autodesk, specjaliści pokazali jego imponujące możliwości. Ze świata wirtualnego do realnych możliwości wróciliśmy za sprawą firmy Phoenix i Iprofili – idealnego rozwiązania przy tworzeniu wszelkiego rodzaju łuków.

Świat mody na dobre zagościł w naszych wnętrzach, dlatego nie mogło zabraknąć również tematu dotyczącego designu, przedstawiciel firmy Bauformat Kuchen zaprezentował nowoczesne rozwiązania dotyczące mebli kuchennych, gdzie elegancja, trwałość i funkcjonalność stoją na najwyższym poziomie. Warto przy tej okazji wspomnieć o włoskim świecie prestiżu – czyli o wykorzystaniu betonu oraz płytek ceramicznych firmy Bamix. Światowej klasy marki to idealnie dopełnienie nie tylko wnętrza kuchni, ale całego domu gdzie królują styl i nowoczesność. A skoro mówimy już o nowoczesności, podjęliśmy tematykę dotyczącą systemów basenowych. Kiedyś niewątpliwy wyznacznik luksusu, obecnie coraz bardziej popularny również wśród klientów indywidualnych. Bardzo ciekawy wykład na temat różnych form oraz dodatkowych urządzeń wodnych przedstawił ekspert z firmy Astral Poool.

 

Jak we wcześniejszych spotkaniach także w Warszawie, nie zabrakło tematów z zakresu przestrzeni zewnętrznej rozpoczęto od nawierzchni i nowatorskich rozwiązań firmy Libet, aby później przejsc do dyskusji o aktywnych odbiorcach korzystających z nawierzchni sportowych dzięki firmie Hemet.

 

Na zakończenie wydawnictwo Info-Inwest przygotowało króciutką prezentację nowego portalu Archiport skierowanego właśnie do architektów. Jego dwujęzyczna wersja ma być wsparciem dla pracowni w dodarciu do odbiorców, nie tylko na terenie naszego kraju, ale całego świata.

 

Dzięki różnorodności tematycznej każdy z uczestników znalazł coś dla siebie, a czas wspólnie spędzony przyniósł nowe kontakty biznesowe, zawierane w atmosferze chęci współpracy. Organizatorzy - pracownia Eventów Info-Inwest - serdecznie dziękują Prelegentom, Patronom Medialnym, Patronom Honorowym, Partnerowi strategicznemu – Budoskop.pl oraz oczywiście przybyłym Gościom za spotkanie. Sprzyjająca atmosfera oraz kreatywne rozwiązania prezentowane przez firmy są idealnym gruntem do zawierania relacji biznesowych. Wysoki poziom spotkania, na który zwrócili Państwo uwagę,będzie się nadal utrzymywał.

 

Jednocześnie organizatorzy zapraszają na kolejne konferencje zaplanowane zarówno na ten jak i na przyszły rok. W najbliższej przyszłości odwiedzimy Rzeszów 08.10.14, Białystok 23.10.14, Kraków 27.11. 14 oraz Łódź 11.12.14

 

Zapraszamy!