Wnętrza

Rekreacja

Relaks...

Tekst Health Resort & Medical Spa Panorama Morska

2013-08-02
Relaks...

Stres jest negatywnym zjawiskiem naszych czasów – wyczerpującym zarówno mentalnie, jak i fizycznie. Ponieważ nie jest możliwe całkowite wyeliminowanie czynników stresogennych, to bardzo ważne staje się zredukowanie ich wpływu na samopoczucie i zdrowie. Jednym z najlepszych sposobów jest odpowiednia metoda odpoczynku. Odprężenie emocjonalne uzyskiwane w Spa jest efektywnym lekiem na stres i ochroną przed nim. Z daleka od wielkomiejskiego zgiełku i trosk dnia codziennego, każdy z nas pragnie odnaleźć równowagę, zrelaksować zarówno ciało, jak i umysł. Zamiast otulać się ciepłym kocem i popijać gorącą herbatę, warto pomyśleć o  wypoczynku połączonym z pielęgnacją nie tylko duszy, ale również ciała.

 

Orzeźwiający powiew morskiej bryzy, szeroka, piaszczysta plaża, spacery nadmorskim lasem, cisza i spokój  w pięknej, słonecznej scenerii to uroki pobytu w nadmorskim Spa. Po spędzeniu kilku dni nad morzem szybko odzyska się dawny wigor i siły witalne, można tu spędzić wyjątkowo czas, poddać się kompleksowej, profesjonalnej pielęgnacji całego ciała, skorzystać z odnowy biologicznej, zabiegów rehabilitacyjnych, masaży, kąpieli morskich i mineralnych. Ośrodki Spa & Wellness  dysponują szeroką gamą zabiegów odmładzających skórę, upiększających oraz relaksujących, wszystko pod fachowym okiem kosmetyczek, w przepięknej scenerii, przy delikatnych nutach płynącej muzyki. W profesjonalnych salonach zabiegi przeprowadzane są na sprawdzonych kosmetykach, znanych i cenionych markach w oparciu o nowoczesne rozwiązania technologiczne. Niewątpliwie atutem tego typu miejsc jest nowoczesny sprzęt, warto zwrócić uwagę, jaki mamy do naszej dyspozycji w wybranym przez nas Spa.  

Aby zwalczyć stres, należy skorzystać m.in. z: masaży leczniczych, masaży gorącymi kamieniami oraz muszlami, masaży relaksacyjnych przy użyciu olejków aromatycznych, zabiegów na ciało z użyciem aromatycznej czekolady oraz z seansów relaksacyjnych w strefie wellness.

 

 

Natura podarowała nam kilka drogocennych  klejnotów. Muszle – klejnot, który pozwoli odzyskać nie tylko witalność, radość ducha, ale także sprawi, że przeżyjemy niezapomniane wrażenia. Masaż muszlami to relaksacyjny i niezwykle przyjemny zabieg z wykorzystaniem całkowicie naturalnych narzędzi. Skutecznie rozluźnia spięte mięśnie, koi nerwy i niweluje stres. Masaż rozpoczyna się od inspirowanych falującym oceanem ruchów, które wykonywane są przy pomocy dwóch ciepłych muszli. Następnie stosowane są przyjemne, ale równocześnie głębokie techniki manualne. Dzięki temu, że terapeuta masuje, jednocześnie rozgrzewając tkanki, masaż jest bardziej skuteczny i niezwykle przyjemny.

Masaż gorącymi kamieniami – łączy zastosowanie gładkich, podgrzewanych kamieni o różnych rozmiarach w kluczowych miejscach na ciele i miejscach przepływu energii, oraz masowanie kamieniami. Ciepło kamieni relaksuje mięśnie i pobudza krążenie, pozwalając na masaż o większej intensywności. Stopy również są stymulowane w masażu. Terapia gorącymi kamieniami używa małych kamieni wkładanych między palce stóp, by spowodować uwolnienie od stresu i stymulować zakończenia nerwowe w stopach. Połączenie rozgrzanych kamieni, które mogą być podgrzewane do różnych temperatur, z odpowiednimi technikami masażu jest zbawienne dla zmęczonego, zestresowanego ciała i umysłu.

Czekolada, oprócz walorów smakowych, posiada także właściwości pielęgnacyjne dla skóry. Wykorzystuje się ją w kosmetyce podczas zabiegów pielęgnacyjnych, a także do produkcji różnego rodzaju kosmetyków. Czekolada pozytywnie wpływa nie tylko na ciało, ale i umysł, gdyż jej fenomenalny zapach poprawia nastrój i dodaje energii. Dzięki fenyloetyloaminom i endorfinom zawartym w czekoladzie, codzienna pielęgnacja stanie się prawdziwą przyjemnością. Co więcej czekolada dzięki właściwościom antyoksydacyjnym opóźnia procesy starzenia się skóry. Stosowanie zabiegów na bazie czekolady to skuteczny sposób na zachowanie młodej i pięknej skóry na bardzo długo.

 

 

Nie bez powodu coraz więcej ludzi jeździ nad morze w poszukiwaniu pełni relaksu, wytchnienia i odnowy sił witalnych. Oferta profesjonalnych salonów Spa w połączeniu z urokami nadmorskich miejscowości może przynieść zbawienne efekty dla naszego samopoczucia i zdrowia.