Wnętrza

SELENA – JEDYNA FIRMA Z KOLEKCJĄ 35. STATUETEK TOP BUILDER

2015-12-10
SELENA – JEDYNA FIRMA Z KOLEKCJĄ 35. STATUETEK TOP BUILDER

Podczas tegorocznej Gali TopBuilder Selena zdobyła kolejne wyróżnienia powiększając swoją kolekcję do 35 statuetek. Takiego wyniku nie osiągnęła żadna polska firma, biorąca udział w  dotychczasowych VIII edycjach konkursu. Ogłoszenie laureatów i ceremonia wręczenia statuetek TopBuilder 2016 odbyło się 10 grudnia 2015 r., w  Multikinie Złote Tarasy w Warszawie.

 

TopBuilder to jedna z najbardziej prestiżowych nagród na polskim rynku budowlanym, przyznawana co roku przez redakcję miesięcznika Builder i Kapitułę Konkursu składającą się z przedstawicieli Rady Programowej i Naukowej,  wiodących Uczelni Technicznych i czołowych Organizacji Branżowych.W konkursie wyróżnione zostają najwyższej jakości produkty i rozwiązania budowlane oraz realizacje, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania architektoniczne, konstrukcyjne, materiałowe i technologiczne, a także produkty IT mające zastosowanie w architekturze i budownictwie. Tytułem i statuetką TopBuilder nagradzane są również usługi i produkty finansowe oraz projekty, inicjatywy, programy i przedsięwzięcia dedykowane branży budowlanej.

 

selena z nagordą topbuilder

 

Obrady w tym roku były wyjątkowo złożone. Mieliśmy do zweryfikowania i przeanalizowania dość pokaźną  dokumentację, bowiem zgłoszeń było wiele. Aby znaleźć się na liście rekomendowanych rozwiązań, trzeba było przejść dwuetapowy proces kwalifikacji i uzyskać w finale pozytywną opinię Kapituły. W tym roku, pod przewodnictwem  prof. dr hab. inż. Leonarda Runkiewicza położyliśmy szczególny nacisk na rzetelną weryfikację produktów pod kątem zgodności z polską lub europejską normą.- stwierdza Danuta Burzyńska, Redaktor Naczelna miesięcznika Builder.

 

Najcenniejsze są dla wyróżnienia dotyczące rozwiązań systemowych czy też konkretnych produktów, które potwierdzają wyjątkową jakość i innowacyjność naszych materiałów. Istotny dla nas jest również fakt, że celem Konkursu jest nie tylko promocja wyróżnionych produktów budowlanych, ale również edukacja i poszerzanie wiedzy na ich temat – zauważa Paweł Burdziakowski, Dyrektor Marketingu w firmie Selena SA.

 

topbuilder selena

 

Laureatami już VIII edycji Konkursu TopBuilder 2016, zostały następujące produkty Seleny:

 

TYTAN Professional Akryl Szybki Efekt

Prace wykończeniowe niezwykle często związane są z precyzyjnym wypełnianiem różnych szczelin i ubytków. Nierzadko też wykonawca musi poradzić sobie przede wszystkim z długim czasem potrzebnym do związania materiału oraz z widoczną różnicą pomiędzy wypełnieniem a ścianą. Największym benefitem naszego Akrylu Szybki Efekt jest oczywiście fakt, że może być on malowany już po 10 minutach od aplikacji. To spore ułatwienie i przyspieszenie pracy wykonawcy, a dla Seleny jest to od zawsze kwestia priorytetowa. TYTAN Professional Szybki Efekt, znakomicie nadaje się do wypełniania rys, pęknięć i szczelin na ścianach i sufitach. Produkt może być używany pod każdy rodzaj farby, a uzyskany efekt końcowy - imitujący gładż tynkową spowoduje, że nie da się odróżnić wypełnienia od samej ściany.  – stwierdza Kinga Kosatka - Wereszczyńska, Product Manager Selena SA., która odebrała nagrodę.

 

TYTAN Professional Silikon Sanitarny Szybki Efekt

Nasz nowy Silikon Sanitarny - Szybki Efekt i w tym przypadkubezapelacyjnie wygrywa wyścig z czasem, bo tworzy super elastyczną powłokę odporną na wodę i to  już po 100 minutach od aplikacji, czyli w ekspresowym tempie zdobywa podium. Dodatkowo tak, samo jak nagrodzony Szybki Akryl, Silikon również charakteryzuje się Formułą Przyjazną Użytkownikowi, więc pomimo osiąganych zawrotnych prędkości jesteśmy bezpieczni – produkt spełnia wszystkie oczekiwania końcowych użytkowników – dodaje Kinga Kosatka - Wereszczyńska.

 

TYTAN Professional Pianoklej Dekarski KDT12

Produkt powstał w oparciu o precyzyjnie rozpoznane potrzeby Dekarzy. Innowacyjna formuła naszego KDT12, gwarantuje bardzo dobrą przyczepność do różnego rodzaju powierzchni stosowanych na dachach oraz szybkość i łatwość mocowania termoizolacji. Mocowanie przy pomocy KDT 12 nie uszkadza poszczególnych powłok dachu co wpływa na jego bezpieczeństwo szczelności tak ważne dla Inwestora i Wykonawcy. Dla dekarza bardzo istotna będzie też wydajność, a w tym przypadku z puszki jest On w stanie osiągnąć wydajność nawet do 12-15 m²,– zauważa Katarzyna Banachowicz – Figiel, Product Manager w firmie Selena SA.

 

TYTAN Professional ProEnergy System

Nasz Laureat – System ProEnergy to pierwszy i do tej pory jedyny w Polsce Energooszczędny System do Montażu Warstwowego certyfikowany przez Instytut Technik Budowlanej. To kompleksowe rozwiązanie, w którego skład wchodzi piana energooszczędna Tytan Professional Energy 2020,uhonorowana statuetką na poprzedniej Gali TopBuilder, klej do taśm okiennych i EPDM oraz taśmy okienne.  Cały system redukuje utraty ciepła do 60%  wymiernie wpływając na ekonomię i komfort użytkowania pomieszczeń - stwierdzaMagdalena Murzyn, Product Manager w Selenie SA.

 

TYTAN Professional Ochronna Powłoka Dekarska – COOL-R

COOL-R to innowacyjny produkt w technologii ‘chłodny dach’, przeznaczony do pokryć dachowych, tworzący bezspoinowe i wodoodporne zabezpieczenie dachu. Dlaczego innowacyjny? Dzięki COOL-R można obniżyć temperaturę pokrycia, a tym samym pomieszczeń, znajdujących się bezpośrednio pod nim nawet o 10 stopni Celsjusza. Ta powłoka pozwala nie tylko zapobiegać emisji ciepła w głąb budynku, ale też uzyskać wymierne korzyści ekonomiczne. Właścicielom nieruchomości - poprawia trwałość pokryć dachowych i obniża koszty ich konserwacji,  polepsza komfort cieplny wewnątrz budynków i w ich otoczeniu, obniża koszty eksploatacji urządzeń do klimatyzacji i wentylacji oraz przedłuża żywotność pokryć dachowych. Wykonawcy docenili przede wszystkim łatwość aplikacji tego produktu  za pośrednictwem metody natryskowej oraz wysoką elastyczność powłoki, bo aż na poziomie 300%  – podsumowuje Katarzyna Banachowicz – Figiel, Product Manager Seleny SA.