Wnętrza

Style

Wielcy mistrzowie w naszych domach – reprodukcje dzieł jako oryginalna dekoracja

Tekst Posterlounge • Zdjęcia Posterlounge www.posterlounge.pl

2020-08-27
Wielcy mistrzowie w naszych domach – reprodukcje dzieł jako oryginalna dekoracja

Jeżeli myślisz, że dzieła wielkich mistrzów malarstwa pasują wyłącznie do muzeum lub galerii sztuki, to jesteś w dużym błędzie! Wiele osób wykorzystuje klasyczne obrazy do udekorowania własnego domu i to bez konieczności wydawania milionów na aukcjach dzieł sztuki.Klasyka w naszym domu
Dzięki nowoczesnym technikom drukarskim i wysokiej jakości materiałom można wejść w posiadanie np. Słoneczników Vincenta van Gogha lub Mona Lisy Leonarda da Vinci w formie wydruku na płótnie. Płótno będące mieszanką tkaniny bawełnianej przypomina strukturą prawdziwe płótno malarskie. Wydrukowany na takim materiale obraz jest naciągnięty na krosno malarskie i dodatkowo wzmocniony, aby zachowywał odpowiednie napięcie. Niezwykle wygodna jest możliwość wyboru rozmiaru obrazu. Niekoniecznie musi ono być identyczne z oryginałem, możemy dopasować wielkość do naszych potrzeb i ilości wolnego na ścianie miejsca. Dodatkowym atutem tego typu wydruków jest możliwość zamówienia ich w ramie lub bez. Osoby decydujące się na nieobramowane płótna nie muszą się martwić o nieestetycznie wyglądające białe boki obrazów. Każdy bok może zostać zadrukowany lustrzanym odbiciem wybranego motywu, co pozwala na powieszenie go bez konieczności oprawiania.

 Oryginalne połączenie
Mimo tego, że płótno to jak dotąd najczęściej wybierany materiał do wydruku reprodukcji, to nie jest to jedyna możliwość. Mona Lisa będzie równie dobrze prezentować się w formie plakatu, a jako wydruk na drewnie będzie stanowić niezwykle oryginalną dekorację zarówno do klasycznie urządzonego mieszkania jaki i do nowoczesnego wnętrza.

 Twórcy godni uwagi
Choć wśród malarzy klasycznych prym wiodą mężczyźni, to nie sposób nie wspomnieć o wielkich malarkach wszechczasów. Skandynawia to miejsce pochodzenia wielu znanych i cenionych artystek. A więc w domu prawdziwych miłośników stylu skandynawskiego nie powinno zabraknąć nie tylko mebli znanej szwedzkiej sieci meblowej, ale również, a może przede wszystkim – dzieł Hilmy af Klint. Artystka będąca pionierką malarstwa abstrakcyjnego i okultystycznego posiada w swoim dorobku arcydzieła, które zachwycają po dziś dzień.

 Wśród tylu znamienitych nazwisk na wymienienie zasługują także polskie artystki. Utalentowana i lubiana na całym świecie Tamara Łempicka uchodzi za królową art déco, a jej obrazy będą stanowić wspaniałą dekorację salonu urządzonego w stylu vintage.

 Jeśli do tej pory nie traktowałeś sztuki klasycznej jako czegoś, co możesz posiadać również ty, to teraz możesz to zmienić, setki dzieł wspaniałych artystów możesz teraz znaleźć na www.posterlounge.pl. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni motyw, rozmiar i materiał wydruku.

 

 

***

Treść promocyjna