Wnętrza

Polecane

Wnętrze pełne wygody. Strefa relaksu z fotelem masującym

Tekst REST LORDS • Zdjęcia REST LORDS

2019-07-01
Wnętrze pełne wygody. Strefa relaksu z fotelem masującym

Fotel masujący – kojarzony z odpoczynkiem, przyjemnością i kojącym ruchem ramion masujących. Dla jednych to oryginalny dodatek do ekskluzywnego wyposażenia wnętrz, dla innych niezastąpiony sposób na idealny relaks. Fotele masujące coraz częściej pojawiają się w projektach, by później stanąć we wnętrzach i odprężać, zapewniać dobre samopoczucie.

 

Masaż we własnej, prywatnej strefie relaksu zaprojektowanej i urządzonej z dbałością o najdrobniejszy szczegół jest niesamowitą przyjemnością. Dokładne zaplanowanie rozmieszczenia wszystkich elementów, ich wykończenia oraz kolorystyki pozwala cieszyć się odpoczynkiem w atmosferze harmonii, spokoju. Chwila dla siebie, zwłaszcza po ciężkim, stresującym dniu, jest niezwykle ważna, szczególnie dzisiaj, kiedy żyjemy w pośpiechu, a relaks zawsze odkładamy na później. Powrót do domu, by za moment usiąść w wymarzonym fotelu masującym i przenieść się do świata odprężenia oraz niesamowitej przyjemności, jest marzeniem wielu osób.

 

FOTEL MASUJĄCY W PLIKACH DWG

Do tej pory umieszczenie fotela masującego w projektach wnętrz nie było łatwe i wiązało się z koniecznością samodzielnego modelowania 3D. Jednak to się zmienia. Producenci zauważyli potrzeby projektantów i zaczęli udostępniać gotowe modele w plikach DWG obsługiwanych przez większość programów CAD. Możliwość umieszczenia pomysłów swoich i Klienta na projekcie to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć, jak fotel masujący prezentuje się we wnętrzu, ale i idealnie dopasować go do pozostałych elementów.

 

 

PERSONALIZOWANY FOTEL MASUJĄCY

Możliwość personalizacji, a przez to doskonałego dopasowania do wnętrza, jest na rynku foteli masujących prawdziwą rewolucją. Połączenie unikatowego masażu z możliwością doboru optymalnych parametrów fotela oferuje hiszpańska marka – i to w sposób absolutnie wyjątkowy. Ten sam fotel masujący dostępny jest w 5 ponadczasowych, wyjątkowych designach, z których każdy wyróżnia się charakterystycznymi dla siebie elementami. Do wybranego egzemplarza można dobrać kolor tapicerki, rodzaj drewna i skóry naturalnej. Paleta kolorystyczna jest tu wyjątkowo bogata. Jeżeli w nowym wnętrzu przydałby się akcent kolorystyczny, to fotel masujący może powstać w niesamowicie czerwonym, pomarańczowym, a nawet niebieskim tonie. Gdy wymogiem jest mebel subtelnie uzupełniający wnętrze, to w palecie barw proponowanej przez producenta do wyboru są stonowane pastele, odcienie beżu, bieli i szarości.

 

 

SKÓRA SYNTETYCZNA CZY NATURALNA?

Zdecydowana większość foteli masujących wykonywana jest ze skóry syntetycznej, która sprawdza się doskonale jako tapicerka tego typu produktu. Ma odpowiednią grubość i wytrzymałość. Materia ta nie przyjmuje zapachu, nie wchłania wilgoci i jest łatwa w pielęgnacji. Natomiast w przypadku wykończenia wykonanego z najwyższej jakości naturalnej skóry uwagę zwraca jej miękkość, ciepło oraz piękny wygląd. Takie obicie to z całą pewnością prestiżowe i wytrzymałe wykończenie, ale niestety droższe. Wybór należy do Klienta.

 

 

PO CO TO WSZYSTKO? ENDORFINY I NIE TYLKO…

Choć masaż to przede wszystkim endorfiny i odpoczynek, przynosi również wiele korzyści dla zdrowia. Nie bez przyczyny w Azji, kolebce tegoż rytuału, fotele masujące są tak popularne jak u nas ekspresy do kawy. Regularne seanse poprawiają krążenie krwi i pomagają w obniżaniu ciśnienia. Mięśnie są lepiej dotlenione, co pomaga się akcent kolorystyczny, to fotel masujący może powstać w niesamowicie czerwonym, pomarańczowym, a nawet niebieskim tonie. Gdy wymogiem jest mebel subtelnie uzupełniający wnętrze, to w palecie barw proponowanej przez producenta do wyboru są stonowane pastele, odcienie beżu, bieli i szarości.

 

 

 

 

 

 

 

 

FOTEL MASUJĄCY W FIRMOWYM RELAX ROOMIE

Coraz częściej mówi się też o tym, jak dobre samopoczucie pracownika wpływa na jego efektywność w pracy. Fotel masujący doskonale wpisuje się w ideę wellbeingu. Masuje, relaksuje i wycisza. Pozwala na odejście od biurka oraz chwilę odprężenia. Ruch ramion masujących pobudza wydzielanie endorfin, które niwelują stres, a także dodają energii do dalszej pracy. W większości relax roomów znajdują się konsole do gier, stoły do bilarda czy gry w piłkarzyki. I choć relaksują, to nigdy nie usuną napięcia czy sztywności mięśni. Fotel masujący będzie niezastąpiony przede wszystkim w tych firmach, gdzie pracownicy większość czasu spędzają za biurkiem. Przerwa na masaż doskonale wzmocni i zregeneruje zmęczone i napięte mięśnie. Fotel masujący w firmie jest więc pewnego rodzaju inwestycją. Do relax roomów najczęściej wybierane są modele ekonomiczne, na przykład bez masażu stóp, co doskonale sprawdza się przy zachowywaniu zasad higieny (nie trzeba do nich zdejmować butów). Świetnym rozwiązaniem jest także wybór modelu personalizowanego, przez co na fotelu masującym może pojawić się logo firmy.

Więcej o fotelach masujących na restlords.com.

 

***

Treść promocyjna