Wnętrza

Salon

Wnętrze w unikalnym stylu

Tekst Paulina Majewska • Zdjęcia IZZY'S SIGNATURE COLLECTION IZZYSSIGNATURE.PL

2023-06-01
Wnętrze w unikalnym stylu

Obserwując aktualne trendy, łatwo zauważyć, że w dziedzinie aranżacji wnętrz stajemy się coraz bardziej wymagający. Obecnie szczególnie dążymy do kreowania estetycznych efektów oraz wyrażenia własnego gustu. Liczą się przy tym wysoka jakość, prestiż i funkcjonalność elementów wystroju. Meble oraz dodatki premium pozwalają tworzyć wnętrza w unikalnym stylu.


Urządzenie przestrzeni o reprezentacyjnym, a jednocześnie bardzo osobistym charakterze to zadanie, które wymaga zastosowania szczególnych środków wyrazu. Należą do nich ekskluzywne meble i prestiżowe dekoracje. Szlachetne składniki aranżacji wnoszą do wnętrz wysublimowaną estetykę i ponadczasową klasę. Liczy się też ich unikalność, a także dopasowanie do nowoczesnych trendów oraz indywidualnych potrzeb użytkowników.

 


Akcent na indywidualizm

Prestiżowy wystrój powinien podkreślać indywidualizm mieszkańców. Wyrażeniu siebie sprzyja spersonalizowane wyposażenie. Dziś w urządzaniu wnętrz umacnia się trend na tworzenie mebli na zamówienie. Możliwość posiadania indywidualnie zaprojektowanego i wyprodukowanego specjalnie dla nas mebla, który idealnie spełnia nasze potrzeby oraz wpisuje się w osobisty gust, to odpowiedź na wymagania osób ceniących elegancję oraz nietuzinkowość. Zapewnienie dostępu do tego rodzaju wyposażenia stało się silną potrzebą rynku.

– Gdy urządzałam własny dom, nie mogłam znaleźć nic, co przemawiałoby do mnie zarówno formą, jak i kolorem. To skłoniło mnie, by stworzyć własną linię mebli, według autorskich projektów, łącząc klasyczne kształty z kwintesencją angielskiego stylu, czerpiąc inspirację z międzynarodowego dziedzictwa kulturowego, dodając nutę ekstrawagancji i biorąc pod uwagę współczesne potrzeby oraz gusta. Każdy projekt indywidualnie tworzonego mebla ma swój niepowtarzalny styl, a to gwarantuje posiadaczowi autentyczność – mówi Izabela Zalewska, projektantka i założycielka meblowego atelier.


 

Prestiżowa estetyka i nowoczesne trendy

Bazą dla unikalnych wnętrz w prestiżowym duchu często staje się tradycyjny styl angielski, art déco czy francuski. Same w sobie nie byłyby one jednak na tyle oryginalne, by wystarczająco wyrażać indywidualność użytkowników. Połączenie ponadczasowej klasyki z nutą nowoczesności oraz współczesnymi trendami daje atrakcyjniejsze efekty i większe pole do designerskich popisów. Dzięki takim zestawieniom klasyczne, dobrze znane bryły mebli, takie jak: fotel uszak, pikowana kanapa w stylu Chesterfield, szezlongi inspirowane francuskim stylem czy tapicerowane krzesła z kołatkami na plecach oparć, mogą na nowo zachwycać w ciekawszej, odmienionej odsłonie. Nuta ekstrawagancji i dystansu oraz fantazyjne wykończenie zmieniają wyraz mebla. W rezultacie staje się on przedmiotem wyjątkowym, jedynym w swoim rodzaju.

 


Materiały dla ekskluzywnego efektu

Ekskluzywny, unikalny efekt zapewniają meblom przede wszystkim materiały tapicerskie premium o luksusowej jakości. Królują wśród nich welurowe obicia o aksamitnym wykończeniu w nasyconych kolorach. Na szlachetną ornamentykę składają się: kwiaty, tropikalne liście, żurawie kojarzone z japońską sztuką, a także wytłaczane wzory akantów. Te eleganckie, wyraziste desenie znakomicie prezentują się na kanwie klasycznej formy. Odważnym wykończeniem tapicerskim jest też nowoczesny patchwork oraz tkaniny obiciowe inspirowane motywami charakterystycznymi dla prestiżowych marek modowych.

 

 

– Same materiały wystarczą, aby nadać wnętrzu bardzo szykowny charakter, ale prze - tworzone detale również przyczyniają się do aranżacyjnego sukcesu. Klasyczny styl jest bardzo uniwersalny i nadaje się świetnie, aby dodać mu trochę ekstrawagancji. Dekoracje dają możliwość zapewnienia wnętrzu osobistego charakteru dzięki przedmiotom, które są zarówno eleganckie, jak i oryginalne – mówi Izabela Zalewska. W gamie wspomnianych dodatków dominują wyroby z marmuru, szkła i porcelany. Ekskluzywny wygląd zapewniają im akcenty w kolorze złota lub srebra. Na prestiżowy charakter detali oraz mebli składa się także ich ręczne wykonanie. Tworzone z pasją i sercem przedmioty kryją w sobie dodatkowy walor – emocje i uczucia zamknięte w unikatowej formie.