Wnętrza

Pokój dziecka

Wspieramy dziecięcy rozwój. Uniwersalna poduszka physio

Tekst MAGDA PAWLUK-JAROSZEWICZ • Zdjęcia CEBUSZKA® WWW.CEBUSZKAPHYSIO.EU

2019-05-21
Wspieramy dziecięcy rozwój. Uniwersalna poduszka physio

Nie ma większego szczęścia dla rodzica niż zdrowe, ciekawe świata, odnoszące szkolne sukcesy dziecko. Każdy z wymienionych aspektów zależy jednak od sposobu, w jaki rozwija się malec. By proces przebiegał prawidłowo, musimy go nieustannie wspierać już od pierwszych dni życia. W tym okresie pomocne będą dedykowane akcesoria, na czele z uniwersalną poduszką physio.

 

Elastyczna poduszka o wydłużonym kształcie, podpierająca różne partie ciała to akcesorium kojarzone przede wszystkim z czasem ciąży. Przyszłe mamy chętnie sięgają po ten tekstylny gadżet podczas snu lub odpoczynku w pozycji siedzącej. Jego użytkowanie pozytywnie przekłada się na samopoczucie kobiety, odciążając szczególnie nadwyrężone w tym czasie plecy, kark, ramiona i nogi. Niepozorny rekwizyt okazuje się niezastąpionym pomocnikiem nie tylko na etapie oczekiwania na rozwiązanie, lecz także w połogu. Poza tym jednocześnie może dobrze służyć nowo narodzonemu maleństwu.

 

 

 

BEZPIECZNE UŻYTKOWANIE

Zanim zagłębimy się w kwestię korzyści płynących z użytkowania poduszki physio, poznajmy bliżej naszą bohaterkę. Co właściwie kryje się pod tą nazwą? Przede wszystkim bezpieczny produkt o statusie wyrobu medycznego, któremu nadaje się ergonomiczny kształt rogalika. Do wyboru mamy modele uformowane w literę U albo C, występujące w kilku rozmiarach – od wersji mini po wydłużone wałeczki maksi. Ich atutami są niewielka waga, ułatwiająca przenoszenie, a także duża elastyczność i odpowiednia amortyzacja bez efektu sprężynowania. Wszystko dzięki temu, że pod bawełnianą poszewką kryje się wsad ze styropianowej mikroperły aż w 98 procentach wypełnionej powietrzem. Jako bezwonne, higieniczne, niechłonące wilgoci i niepodatne na rozwój drobnoustrojów tworzywo, stanowi idealny produkt dla niemowląt, nawet tych cierpiących na alergie. Przyjazny charakter oraz wysoką jakość wyrobu potwierdza certyfikat OEKO-TEX® Standard 100.

 

 

PIERWSZE CHWILE Z MAMĄ, PIERWSZE DNI Z PODUSZKĄ

Od pierwszych chwil życia dziecka zacieśnia się jego emocjonalna więź z mamą. Jednocześnie malec zaczyna odbierać bodźce zewnętrzne, rozwijające zmysły i oddziałujące na układ nerwowy. Już wówczas rozpoczyna się proces integracji sensorycznej noworodka, który trwa przeciętnie do momentu osiągnięcia przez pociechę wieku szkolnego. Okres, gdy bobas poznaje świat, powinien więc obfitować w sytuacje stymulujące właściwą koordynację maleństwa. Wiele tego rodzaju sposobności daje korzystanie z uniwersalnych poduszek physio. Na początku znakomicie sprawdzają się podczas karmienia, kiedy wspierając ciało niemowlęcia, przyjemnie je otulają, a jednocześnie pozwalają odpocząć zmęczonym ramionom mamy. Model o odpowiedniej długości może z kolei szybko zamienić się w bezpieczne gniazdko, w którym dziecko spokojnie zaśnie. Później, gdy brzdąc zacznie pionizować swoją postawę, tekstylny gadżet posłuży jako praktyczny pomocnik w nauce siadania oraz oparcie wykorzystywane podczas pierwszych zabaw.

 

 

 

DOMOWE ZAJĘCIA Z INTEGRACJI

Nie rezygnujmy z użytkowania poduszek także na dalszych etapach życia pociechy. Będą niezastąpione podczas codziennych aktywności malca, stając się elementem swoistego treningu sensorycznego. Najmniejsze z dostępnych egzemplarzy przydają się w nauce chwytania i podnoszenia przedmiotów. Ponieważ to bardzo lekkie modele, szkrab bez trudu może unieść tak niewielki ciężar nawet ponad głowę, wspierając tym samym koordynację ruchów oraz zdolność utrzymywania równowagi. Dłuższe i większe wersje będą z kolei idealne do turlania się lub czołgania, przyczyniając się do właściwego napięcia mięśni oraz ich prawidłowego rozwoju. Kilkulatkom bez wątpienia do gustu przypadnie też zabawa w pokonywanie uformowanego z poduszek toru przeszkód, poza układem ruchowym stymulująca również orientację w przestrzeni. Poza tym elastyczny wałek może zamienić się w bezpieczną równoważnię, po jakiej nasze dziecko będzie chętnie wędrowało, uważnie stawiając stopę za stopą, ćwicząc balans. To przecież swobodna zabawa daje najlepszą szansę na pełną integrację sensoryczną. Warto ją zatem wesprzeć przydatnym akcesorium – wielofunkcyjną poduszką physio.