Dom

26. Targi Bud-Gryf już za nami!

Tekst Marta Tarka • Zdjęcia Żegluga Szczecińska Sp. z o.o.

2017-04-06
26. Targi Bud-Gryf już za nami!

W niedzielę 2 kwietnia zakończyła się 26. edycja targów budowlanych i energetycznych Bud-Gryf, organizowanych przez Żeglugę Szczecińską. Podczas trzech dni trwania wydarzenia halę MTS odwiedziło blisko 9 tysięcy osób!

Tegoroczna edycja Bud-Gryfu pierwszy raz organizowana była przez Żeglugę Szczecińską. W praktyce jednak przy organizacji wydarzenia pracował zespół odpowiedzialny także za poprzednie odsłony targów budowlanych. Jest to efekt przejęcia części zadań Międzynarodowych Targów Szczecińskich właśnie przez Żeglugę Szczecińską.

Mam nadzieję, że wystawcy i odwiedzający goście nie dostrzegli zmiany organizatora i na targach czuli się tak dobrze, jak zawsze – powiedział podczas piątkowego oficjalnego otwarcia Bud-Gryfu Prezes Żeglugi Szczecińskiej Ireneusz Nowak.

Remont Roku - Murator 2016

 

Największe targi budowlane na Pomorzu Zachodnim kolejny raz przyciągnęły do hali MTS rzesze odwiedzających. Mimo że słoneczna pogoda zachęcała do aktywności poza domem, nasi goście i tak znaleźli czas, by choć na chwilę wstąpić na targi i zapoznać się z ofertą około 130 wystawców z całej Polski. W sobotę i w niedzielę na parkingu przed halą brakowało miejsc postojowych.

Frekwencja dopisała także podczas piątkowej konferencji pt. „Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu”. Wystąpieniom przysłuchiwało się ponad 100 osób, w tym pokaźna reprezentacja uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie.

Największym zainteresowaniem – zgodnie z przewidywaniami organizatorów – cieszyły się warsztaty tapetowania z Dominikiem Strzelcem z telewizyjnej „Usterki“, poprzedzone rozmową na targowej scenie. Odwiedzający Bud-Gryf dowiedzieli się, jak rozpoznać nieuczciwego fachowca i co robić, by nie działać wykończeniowym specjalistom na nerwy. Rozmowa transmitowana była na facebookowym profilu Żeglugi Szczecińskiej.

Dominik Strzelec na Targach Bud-Gryf 2017

 

Targi Bud-Gryf to także medale i wyróżnienia. Za najciekawiej zaaranżowane stoiska zostały uznane pawilony firm:

Metal Madness – 1. miejsce

Neokamien – 2. miejsce

M&S Szczecin – 3. miejsce

Taką decyzję podjęli targowi goście w trwającym trzy dni, tajnym głosowaniu.

 

wyróżnienia na Targach Bud-Gryf 2017

 

W rywalizacji "Wyróżniony Wyrób" medale – będące świadectwem rekomendacji ekspertów – otrzymały cztery przedsiębiorstwa:

F.U.H. "Pagat" za gładź szpachlową hybrydową Master Top Finish;

Luxpol Invest za hydrofobowy tynk sanitarny IZONIL;

MGM Projekt sp. z o.o. za system samoregulującej radiacyjnej folii grzewczej trzeciej generacji Maxeco;

PPHU Stropex sp. j. Renata Bruzi, Krzysztof Bruzi za Energooszczędny Montaż Okien.

 

Na koniec serdecznie dziękujemy wystawcom za zaangażowanie i skorzystanie z targowej oferty Żeglugi Szczecińskiej oraz odwiedzającym za poświęcony czas i zaszczycenie nas swoją obecnością.