Dom

Budowa

ALTUS. Drzwi dla wymagających

Tekst Gerda • Zdjęcia GERDA WWW.GERDA.PL

2021-09-07
ALTUS. Drzwi dla wymagających

Drzwi wejściowe do domu to nie tylko wizytówka, ale również gwarancja bezpieczeństwa i oszczędność pieniędzy wydawanych na ogrzewanie budynku. Aluminiowe drzwi GERDA ALTUS spełniają wszystkie swoje funkcje, mają dobre zabezpieczenia antywłamaniowe, niski współczynnik przenikalności cieplnej oraz są niezawodne i wytrzymałe. W jaki sposób osiągnięto tak doskonałe parametry? O tym w dalszej części artykułu.

 

 

 

JEDYNE TAK ENERGOOSZCZĘDNE DRZWI ZEWNĘTRZNE NA POLSKIM RYNKU

Od początku 2021 roku weszły w życie przepisy, które mówią, że współczynnik przenikania ciepła dla drzwi znajdujących się w przegrodach zewnętrznych budynków nie może być wyższy niż 1,3 W/m2 K. Aluminiowe drzwi zewnętrzne ALTUS spełniają ten warunek, gdyż ich współczynnik przenikania wynosi 0,74 W/m2 K. Dzięki temu bez problemu można je stosować w nowoczesnym budownictwie pasywnym oraz skorzystać z dopłat z rządowego programu Czyste Powietrze.

Ogrzewanie budynków przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł, wspomniane budownictwo pasywne czy stosowanie nowych rozwiązań w produkcji stolarki okiennej i drzwiowej to skuteczne sposoby ochrony środowiska naturalnego oraz większe oszczędności w domowym budżecie. Drzwi zewnętrzne GERDA ALTUS wykorzystują trzykomorowy system termoizolowanych kształtowników aluminiowych. Ta skomplikowana nazwa oznacza po prostu, że drzwi są ciepłe, zapewniają też wysoką szczelność na wody opadowe i na przenikanie wiatru.

 

 

 

 

 

ALTUS – ELEGANCJA I DOBRE WRAŻENIE

Inwestorom, zarówno indywidualnym, jak i deweloperom, zależy na tym, by ich budynek był efektowny, zwracał uwagę, a jednocześnie składał się z solidnych elementów. Dobrze dobrane drzwi zewnętrzne do budynku to detal, który ma duże znaczenie w odbiorze elewacji jako całości. Muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów i mieć w sobie „to coś”, czyli na przykład niepowtarzalny dekor, ciekawe frezowanie albo przeszklenie. Aluminiowe drzwi ALTUS, poza tymi wszystkimi zaletami, mają jeszcze jedną – unikalny projekt profilu i zawiasów, który pozwala na zlicowanie skrzydła z ościeżnicą i uzyskanie jednolitej powierzchni przy zamkniętych drzwiach. Wejście do budynku wygląda przez to nowocześnie i modnie.

 

 

UNIKALNE ROZWIĄZANIA TECHNOLOGICZNE

Zazwyczaj otwory drzwiowe w murze oraz stolarka drzwiowa projektowane są ze skokiem szerokości i wysokości wynoszącym 30 cm. Często okazuje się jednak, że warto zaprojektować drzwi nieco szersze lub węższe niż standard. Technologia zastosowana przy produkcji drzwi GERDA ALTUS pozwala na wytworzenie skrzydeł i ościeżnic o niestandardowych rozmiarach, z możliwością dopasowania co 5 mm.

W budownictwie tradycyjnie wykorzystuje się drzwi wejściowe o szerokości 90 lub 120 cm i wysokości 210 cm. Tak przyjęte rozmiary wynikają z kompromisu pomiędzy potrzebą wykonania jak największych otworów a możliwościami technologicznymi producentów. GERDA stosuje wytrzymałe profile i solidną konstrukcję, co pozwala na wykonanie drzwi o szerokości skrzydła do 1006 mm i wysokości do 2304 mm. Tak duże drzwi zewnętrzne poprawiają wygląd elewacji i zapewniają wygodę przy przenoszeniu, np. wyposażenia.

Projektując czy budując dom, warto rozważyć wykorzystanie aluminiowych drzwi zewnętrznych ALTUS firmy GERDA.

 

 

 

 

 

***

Artykuł sponsorowany