Dom

Wykończenia

Architektoniczne panele ze spienionego aluminium

Tekst AludomDesign www.aludomdesign.com • Zdjęcia AludomDesign www.aludomdesign.com

2019-09-12
Architektoniczne panele ze spienionego aluminium

Aluminium to metal powszechnie stosowany w branży architektonicznej. Tworzy elementy konstrukcyjne, gwarantuje praktyczne wykończenie niejednej elewacji, ale potrafi także dekorować, szczególnie gdy występuje w dość nieoczywistej odsłonie – paneli z piany aluminiowej. Poznajcie ALUSION™ – innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie designu.

 

Metaliczny połysk, srebrzysta barwa oraz unikalna porowata faktura występująca w trzech wariantach wielkości komórek to znaki rozpoznawcze paneli ALUSION™ produkowanych z myślą o przeznaczeniu zewnętrznym, jak i wewnętrznym. Idealnie sprawdzają się na fasadach nowoczesnych budynków, ale z powodzeniem zdobią również pomieszczenia. Dostępne są w postaci płyt okładzinowych oraz dekoracyjnych ram w dowolnych formatach. Przekonajmy się, w czym tkwi ich niezwykłość.

 

 EARTHCAM Alusion facade by Davis Brody Bond; Spacesmith

 

Jak powstaje ALUSION™?

ALUSION™ to architektoniczna piana aluminiowa, powstała poprzez napowietrzenie ciekłego aluminium, w którym rozproszone są drobne cząsteczki ceramiczne. Cząsteczki te stabilizują utworzone pęcherzyki powietrza. Opracowana w Kanadzie technologia pozwala uzyskać różne wielkości komórek powietrza. Do produkcji wykorzystuje się materiał w 20% pochodzący z recyklingu, a panele ALUSION™ w 100% nadają się do dalszego recyklingu.

 

AC_BrownInstall by Marshall Brown

 

Pasjonaci piękna

Dystrybutorem tego innowacyjnego produktu na polskim rynku jest firma AludomDesign, którą tworzą eksperci z dziedziny aluminiowego asortymentu. – Jesteśmy zespołem ludzi wielu specjalności, pasjonującymi się materiałami dekoracyjnymi. Naszym głównym powodem do dumy są panele architektoniczne ALUSION. Jesteśmy ich dystrybutorem w Polsce. Kompozycje i projekty, jakie tworzymy, łącząc aluminiowe panele ALUSION z żywicą oraz innymi materiałami, stwarzają nowe i jedyne w swoim rodzaju możliwości wykorzystania ich w projektowaniu przestrzeni architektonicznej. Mamy bardzo bogate doświadczenie w pracach przy dużych projektach, fasadach budynków, a także doradztwie przy aranżacji wnętrz. Aluminium jest naszą pasją. AludomDesign jest tego dowodem – mówi Marcin Remberk z firmy AludomDesign.

 

 

Materiał w idealnej formie

ALUSION™ jest produkowane w płaskich arkuszach lub formach trójwymiarowych. Standardowy arkusz ma wymiar 2440 mm x 1220 mm, ale na zamówienie można wykonać również panele o indywidualnych wymiarach. Dzięki temu łatwo dostosować optymalne rozwiązania do wymagań i potrzeb danego projektu. Swój udział ma w tym także dostęność płyt ALUSION™ w trzech wersjach, o zróżnicowanej porowatości faktury: drobno-, średnio- oraz wielkokomórkowej.

Im większa gęstość materiału, tym mniejszy jest rozmiar komórki, a materiał staje się cięższy i bardziej wytrzymały. Poza tym górna i dolna powierzchnia paneli może przybierać jedno z trzech charakterystycznych wykończeń, a do wyboru są: zamknięte komórki, jednostronnie lub obustronnie otwarte komórki.

Podstawowe wersje ALUSION™ występują także w trzech grubościach: 12,7 mm (0,5″ cala); 25,4 mm (1,0″ cal) i 43,2 mm (1,7″ cala). Możliwe jest zatem swobodne konfigurowanie wyglądu rozwiązania, tak aby jak najlepiej pełniło swoją funkcję jako okładzina elewacji albo wnętrzarski dekor. W każdej z tych odsłon panele ze spienionego aluminium prezentują się spektakularnie.

 

8 Lounge Anna Yevtushenko Architect 

 

Rozwiązanie do wymagających wnętrz

ALUSION™ idealnie sprawdza się we wnętrzach o reprezentacyjnym charakterze, w których ważne jest wykreowanie oryginalnego klimatu, ale także prestiżowego i efektownego wyrazu. Panele szczególnie polecane są do stosowania jako okładzina ścian recepcji czy holi w hotelach, jak również jako wykończenie sufitu podwieszanego, chociażby w ekskluzywnej restauracji bądź sali balowej. Wyjątkowo dekoracyjny rezultat gwarantuje wersja wielkokomórkowa w opcji obustronnie otwartej, znakomicie nadająca się do podświetlenia. Ten wariant umożliwia zabawę światłem i eksperymenty z jego odcieniami, które barwią powierzchnię płyty na wybrany kolor – odpowiedni do charakteru wnętrza oraz nastroju, jaki ma w nim panować. Dzięki swoim unikalnym właściwościom ALUSION™ plasuje się bardzo wysoko w gamie dekoracyjnych materiałów wykończeniowych dedykowanych przestrzeniom prywatnym i komercyjnym.

 

***

Tekst promocyjny