Dom

BUDMA 2020

Tekst Targi BUDMA • Zdjęcia Targi BUDMA

2020-01-24
BUDMA 2020

Blisko 1000 wystawców, setki nowości produktowych, technologicznych, usługowych, konkursy, wydarzenia, warsztaty, seminaria, a przede wszystkim spotkania biznesowe i rozmowy o budownictwie – tradycyjnie już, nowy rok branża budowlana inauguruje wizytą w Poznaniu! Targi BUDMA, bo o nich mowa, rozpoczynają się już 4 lutego. W ciągu czterech targowych dni poznamy mnóstwo nowinek branży budowlanej, porozmawiamy o perspektywach jej rozwoju i o trendach, zapoznamy się z nowym designem i najlepszymi rozwiązaniami, które już wkrótce będą standardem w nowoczesnym budownictwie, funkcjonalnym i przyjaznym środowisku.


Porozmawiajmy o branży budowlanej
Po raz kolejny święto branży budowlanej w Poznaniu rozpocznie się dzień wcześniej, tj. 3 lutego. Wszystko za sprawą Forum Gospodarczego Budownictwa Build 4 Future. Dwudniowe Forum, z udziałem wybitnych specjalistów i analityków branży budowlanej, zapewni maksymalną dawkę najbardziej aktualnej wiedzy o sytuacji sektora budowlanego w Polsce, perspektyw jego rozwoju, czy także czekających go wyzwań na nadchodzące lata. Poznamy również najnowsze dane ekonomiczne o rynku budowlanym,  a także priorytety rozwoju projektów infrastrukturalnych w 2020 roku. Za merytoryczna warstwę Forum Gospodarczego Budownictwa Build 4 Future zadba m.in. Partner Forum – firma doradcza EY.  Szczegółowy program Forum oraz informacja o prelegentach dostępne są na stronie www.build4future.pl


Iglica architektonicznych wyzwań
Nie bez powodu BUDMA to targi budownictwa i architektury – nierozłącznie. Profesje te wzajemnie się przenikają, inspirują i rozwój jednej warunkuje postęp w drugiej. Śmiałym, nowatorskim  projektom muszą sprostać techniki i technologie budowlane,  a wszystko to podporządkowane jest  wymaganiom współczesności. Podczas najbliższej BUDMY, w dniach 4-7 lutego 2020, nie zabraknie prezentacji najnowszych rozwiązań, projektów, a także refleksji nad rolą i wyzwaniami architektury.


Na Międzynarodowych Targach Poznańskich dla architektury zarezerwowano jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów – targową Iglicę. To tam odbędzie się dwudniowe Forum Designu i Architektury  D&A, gdzie spotkamy się ze światowej sławy architektami, a także przedstawicielami biur i pracowni architektonicznych. W 2020 roku rozmowy o architekturze będą toczyć się w szerszym ujęciu – z uwzględnieniem kontekstu społecznego i środowiskowego, gdyż do udziału, oprócz architektów i projektantów, zaproszeni zostali wybitni socjologowie, samorządowcy i działacze społeczni. Wydarzenie organizowane jest przy wsparciu merytorycznym Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, pod patronatem honorowym Stowarzyszenia Architektów Polskich i Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki.
Program Forum Designu i Architektury D&A: www.forumdia.pl


⦁    Nagrody  i prezentacje
Na BUDMIE architektura uhonorowana będzie również poprzez Konkurs Architecture Budma Award i projekt 1m/ARCH. Nagroda ABA trafi do projektanta, którego talent, kreatywność, a także zaangażowanie i  wiedza przyczyniły się do powstania wybitnego obiektu zrealizowanego w Polsce w latach 2017-2019. Natomiast prezentacja 1m/ARCH to przegląd najnowszych dokonań pracowni architektonicznych, które na powierzchni 1m2, czyli w bardzo skondensowany sposób, wystawiają wizytówkę swoich możliwości, będącą jednocześnie zaproszeniem do kontaktu biznesowego.  Wręczone zostaną również nagrody dla laureatów Konkursu Szkice Architektoniczne i Konkursu na opracowanie projektu stoiska targowego IARPu. Prezentację najlepszych prac zobaczymy także w przestrzeni Iglicy.


Czas dla handlu
Handlowcy – przedstawiciele sieci handlowych, hurtowni i centrów dystrybucji materiałów budowlanych, na Budmie mają okazję podjąć bezpośredni kontakt z producentami, ale także doskonalić swoje umiejętności, poprzez udział w dedykowanym im aktywnościach w ramach Dnia Dystrybutora, czyli 4 lutego. "Millenialsi - nowe pokolenie konsumentów. Jak sprzedawać, gdy klient ma ciągle w ręku smartphona?” – tak brzmi tytuł warsztatów, przygotowanych przez Instytut Millenials dla osób zajmujących się sprzedażą materiałów budowlanych. Handlowcy zapraszani są szczególnie na pierwszy dzień targów, by mogli w komfortowych warunkach prowadzić rozmowy kontraktacyjne z Wystawcami targów i, jako jedni z pierwszych, zobaczyć najnowsze, premierowe odsłony produktów.


Fachowe targi
Jakie nowości ekscytować będą branżę budowlaną w 2020 roku? Co zobaczą fachowcy, którzy tłumnie wybierają się do Poznania na Targi BUDMA? Oprócz nowych produktów, premier rynkowych, innowacyjnych rozwiązań będą obserwować zmagania najlepszych dekarzy i parkieciarzy, a także techniki montażu stolarki otworowej.  


Nawet najbardziej zaawansowane technologicznie produkty nie spełnią swojej roli, jeśli nie dołożymy do tego właściwego ich montażu. Wiedzą o tym Wystawcy targów BUDMA, którzy coraz częściej wprowadzają na rynek swoje produkty w parze ze szkoleniami dla wykonawców, prezentacjami prawidłowego stosowania czy montażu. Targi BUDMA stają się areną właśnie tego typu pokazów i szkoleń, ale także rywalizacji w licznych konkursach i mistrzostwach.


Ed Montersky zaprasza na pokazy
Tajniki prawidłowego montażu stolarki budowlanej poznamy podczas MONTERIADY, która podwaja swe moce. Tym razem jej organizator - Związek Polskie Okna i Drzwi, zaproponuje nam zupełnie nową odsłonę wydarzenia i dwa razy więcej pokazów w porównaniu z minionymi edycjami. W pawilonie nr 5 powstanie wyjątkowa instalacja – budowa ścian domu pasywnego na żywo. Każdy uczestnik pokazów będzie miał nie tylko możliwość zobaczenia z bliska ich przekroju, ale dodatkowo szansę, aby pozyskać specjalistyczną wiedzę od Partnerów wydarzenia. Nad pokazami będzie pieczę sprawował, bardzo już popularny wśród monterów, Ed Montersky, znany również jako Edmont.
Poznaj nowych Mistrzów!


Podczas targów BUDMA zaprezentowana zostanie sztuka parkieciarska na najwyższym, światowym poziomie przez parkieciarzy z kraju i z zagranicy. Międzynarodowym Mistrzostwom Parkieciarzy towarzyszyć będą warsztaty, tak by fachowcy mogli nie tylko podpatrywać mistrzów tej profesji, ale także własnoręcznie podjąć przetestować prezentowane techniki. Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy, zapraszają do uczestnictwa w tych atrakcjach, ale także w prezentacjach, szkoleniach, wykładach i konkursach, które planują na swoim stoisku.


Młodzi na dach
Polskie Stowarzyszenie Dekarzy 4 i 5 lutego zaprasza do kibicowanie młodym dekarzom w akcji i jednocześnie poznawania najlepszych, najbardziej precyzyjnych i najszybszych sposobów na wykonanie dobrego dachu. Fachowcy od dachów płaskich, stromych, metalowych i fasad mocno się wytężą, by pokazać swoją fachowość i sprawność, gdyż tytuł Mistrza Polski w każdej z kategorii nie tylko daje ogromny prestiż , ale będzie jednocześnie przepustką do reprezentowania kraju na arenie światowej. Najlepsi pojadą do Pekinu na Międzynarodowe Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy IFD.  

Sprawdzaj, testuj, dopytuj
Podczas targów, na wielu stoiskach wystawców, przygotowane będą specjalne strefy pokazowo-warsztatowe, gdzie każdy fachowiec będzie miał możliwość własnoręcznego wypróbowania i sprawdzenia zalet innowacyjnego sprzętu budowlanego, narzędzi i materiałów. Pozwoli to poznać ich najważniejsze zalety w warunkach „roboczych”, a także zasięgnąć dodatkowych, cennych informacji bezpośrednio od ich producentów. Dodatkowo w pawilonie 8A Grupa Prace Wykończeniowe stworzy przestrzeń testowania najróżniejszych materiałów budowlanych, gdzie nie będzie ograniczeń w sprawdzaniu właściwości maszyn, narzędzi i chemii budowlanej – będzie głośno, będzie można się ubrudzić i nauczyć własnoręcznie fachowego obchodzenia z nimi.  


Co nowego w budownictwie?
Niezaprzeczalnym atutem targów jest prezentacja najnowszych, najciekawszych rozwiązań, jakie będą dostępne na rynku. Podczas BUDMY zobaczymy setki takich produktów, a wśród nich aż 39 produktów nagrodzonych Złotymi Medalami MTP za innowacyjność, zastosowanie nowych technologii i wysoką jakość wykonania. Osoby, które zdecydują się przyjechać do Poznania zobaczą je jako pierwsze, bezpośrednio u producentów i też jako pierwsze będą mogły wprowadzić je do swojej oferty czy też zastosować w swojej pracy.


Targi BUDMA 2020 mocno międzynarodowe!
Nieustannie rośnie zainteresowanie zagranicznych gości ofertą prezentowana podczas targów BUDMA. Chęć spotkania z wystawcami targów już jakiś czas temu zapowiedzieli kupcy z ponad 40 państw (!) z całego świata w tym m.in. z: Norwegii, Szwecji, Belgii, Bułgarii, Czech, Francji, Gruzji, Irlandii, Kazachstanu, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Mongolii, Ukrainy, Białorusi, Rosji, Rumunii, Syrii, Słowenii, Tadżykistanu, Turcji, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch czy Tunezji i Nigerii.


Liczna reprezentacja producentów z kilkudziesięciu krajów, sporo rynkowych nowości, przykuwające wzrok imponujące stoiska, a na nich bogata oferta na światowym poziomie – to musi się przekładać na zainteresowanie klientów. Wszystko wskazuje na to, że liczba targowych gości, tak jak i oferta wystawców targów, będzie w tym roku imponująca!


Maszyny dla prawdziwych fachowców
Czym byłoby budownictwo bez maszyn budowlanych? Tegorocznym Targom BUDMA towarzyszą Targi INTERMASZ, czyli prezentacja oferty producentów i dystrybutorów maszyn i sprzętu pomocniczego na placu budowy. Tutaj zobaczymy pełen przekrój najnowszych propozycji uznanych na rynku marek, wraz z propozycją dodatkowego osprzętu, części zamiennych oraz technologii stosowanych w budownictwie infrastrukturalnym. Warto na pewno zwrócić uwagę, podobnie jak w przypadku targów BUDMA, na laureatów Złotego Medalu MTP, maszyny, które zdecydowanie wyróżniają się swoimi właściwościami i jakością. Tuż obok znajdziemy również szeroką ofertę wyposażenia BHP, ważnego elementu każdej budowy, szalunków i rusztowań, czy także manipulatorów, przenośnych podnośników i mobilnych dźwigów.


Ogrzejmy atmosferę domowego zacisza
Czy istnieją rozwiązania, które są w stanie sprostać bardzo wysokim wymogom stawianym branży kominkowej? Czy rezygnacja z niezwykle nastrojowego, przytulnego miejsca w domu lub mieszkaniu to konieczność dzisiejszych czasów? Absolutnie nie! Przekonać się o tym będzie można zwiedzając Targi KOMINKI, gdzie zaprezentowane zostaną rozwiązania, które przekonają do spędzania wieczorów przy kominku nowoczesnym, a może takim na biopaliwo? Warto też zaznaczyć, że w Poznaniu zostaną zaprezentowane pełne możliwości kominkowej ekspozycji, tutaj ogień zapłonie specjalnie dla uczestników!Obierz dobry kierunek na budownictwo – obierz kierunek BUDMA! Zapraszamy do Poznania!

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA
Targi Maszyn Budowlanych INTERMASZ
Targi Technologii dla Budownictwa Infrastrukturalnego INFRATEC
Targi Branży Kominkowej KOMINKI

4-7 lutego 2020, Grupa MTP, Międzynarodowe Targi Poznańskie.

www.budma.pl // www.build4future.pl // www.forumdia.pl // www.intermasz.pl // www.targikominki.plProgram wydarzeń targów: https://www.budma.pl/pl/program-wydarzen/


Katalog wystawców: https://www.budma.pl/pl/zwiedzajacy/wazne-informacje/katalog-wystawcow-edycja-2020/


Akredytacje prasowe: https://www.budma.pl/pl/press/akredytacje/