Dom

Porady

BUDMA 2022. Gotowi do spotkań!

Tekst Międzynarodowe Targi BUDMA • Zdjęcia Międzynarodowe Targi BUDMA

2021-09-20
BUDMA 2022. Gotowi do spotkań!

Przed nami 30, jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA, które tym razem odbędą się wraz z Targami Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego INTERMASZ, Targami Rozwiązań dla Budownictwa Infrastrukturalnego INFRATEC oraz Targami Branży Kominkowej KOMINKI. Wydarzenia zaplanowane są na 1-4 lutego 2022 w Poznaniu.

 


Zapowiedzi udziału w targach oraz dziesiątki pytań o najbliższą edycję BUDMY, jakie docierają do nas każdego dnia, potwierdzają, że zarówno producenci, jak i ich klienci, podobnie jak my, są już „Gotowi do spotkań!”. BUDMA od trzech dekad jest dla branży tożsama z rozpoczęciem sezonu budowlanego, jak również z miejscem prezentacji nowości i międzynarodowego biznesu. Cieszę się, że nie inaczej będzie w przyszłym roku i że ponownie się zobaczymy. – komentuje dyrektor targów BUDMA, Dariusz Muślewski.

 


W Poznaniu możemy spodziewać się, jak zwykle, imponującej liczby wystawców oraz zwiedzających. Luty, początek sezonu to optymalny czas na premiery rynkowe i wdrożenia innowacyjnych technologii. Program targów zapewni także ogromną dawkę teoretycznej oraz praktycznej wiedzy, a także emocji i współzawodnictwa podczas licznych konkursów i mistrzostw branży budowlanej. Warto tutaj wspomnieć o Kongresie Budownictwa Polskiego, który skupi się na omówieniu obecnej sytuacji branży budowlanej w Polsce, w kontekście ogólnej sytuacji w gospodarce krajowej i UE, która wymaga oceny i nowego, strategicznego podejścia ze strony branży budowlanej.Kongres Budownictwa Polskiego podejmie tematykę w pięciu obszarach programowych:


⦁ Dobre prawo, dobre budownictwo;
⦁ Budownictwo dla klimatu i środowiska;
⦁ Nowoczesna firma, nowoczesne budownictwo – innowacje i nowe technologie w budownictwie;
⦁ Pracownicy dla budownictwa i kształcenie zawodowe;
⦁ Ekonomia i finanse.Z kolei architekci skorzystać będą mogli z Forum Architektury i Designu D&A, podczas którego wymienią się doświadczeniami, poznają najbardziej aktualne kierunki rozwoju architektury, czy także zrealizowane i planowane, wyjątkowe realizacje, które zaprezentują uznani, wybitni przedstawiciele branży zarówno z kraju jak i zagranicy. Przyszłoroczne forum odbędzie się pod hasłem OdNowa – spojrzenie od nowa na budynek, dzielnicę, miasto. Tematyka forum skupi się między innymi na:


⦁ Nowej jakości przestrzeni do życia bez budowania;
⦁ Wzorcowych efektach adaptacji, remontu, odbudowy, racjonalizacji użytkowania;
⦁ Nowy Bauhaus odpowiedzią na zmieniające się warunki społeczne, ekonomiczne oraz kryzys klimatyczny i ekologiczny;
⦁ Rewitalizacji średnich i małych miast.Targi BUDMA tradycyjnie skierowane są do czterech grup zwiedzających: przedstawicieli handlu materiałami budowlanymi, fachowców, architektów i projektantów oraz deweloperów i inwestorów. Tym razem jednak BUDMA będzie również znacznie bardziej dostępna dla wszystkich osób, które chciałyby poznać najnowsze rozwiązania sektora budownictwa.BUDMA 2022 zaprezentuje ofertę wystawców w tematycznych salonach:


⦁ Salon Stolarki Budowlanej;
⦁ Salon Dachów, Akcesoriów, i Sprzętu Dekarskiego;
⦁ Salon Ścian, Stropów i Posadzek;
⦁ Salon Systemów Wykończeniowych i Architektury Miejskiej;
⦁ Salon Narzędzi, Elementów Mocujących i Wyrobów Metalowych;
⦁ Salon Pomocniczego Sprzętu Budowlanego;
⦁ Salon Maszyn, Rusztowań, Szalunków i Wyposażenia Placu Budowy;
⦁ Salon Konstrukcji Stalowych i Gotowych Systemów Budowlanych;
⦁ Salon Ekotrendów i Energii w Budownictwie.

 


Międzynarodowym Targom Budownictwa i Architektury BUDMA towarzyszyć będą Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego INTERMASZ, Targi Technologii i Materiałów dla Budownictwa Infrastrukturalnego INFRATEC oraz Międzynarodowe Targi Kominkowe KOMINKI.

 


Podczas czterech targowych dni uczestnicy mogą nawiązywać kontakty i prowadzić biznesowe rozmowy, czego nam wszystkim mocno brakuje w obecnej sytuacji. Okazji do spotkań będzie jednak więcej. To wyjątkowa edycja, która udowadnia, że za sukcesem BUDMY stoi na pewno 100-letnie doświadczenie organizatorów. Grupa MTP od 1921 roku integruje przedsiębiorców z całego świata i wspiera rozwój polskich marek na rynkach zagranicznych. Międzynarodowe Targi Poznańskie to nie tylko miejsce kontraktacji i prezentacji nowości, lecz także – spotkań, wymiany myśli i nawiązywania relacji.

 


Targi BUDMA są najważniejszym wydarzeniem branżowym i wszyscy odczuliśmy brak efektów, które przynosiły. Na nadrobienie zaległości będzie zatem okazja już 1-4 lutego 2022 w Poznaniu, gdzie ponownie cała branża jednogłośnie powie: Jesteśmy gotowi do spotkań!