Dom

Wykończenia

Cegła - nieoczywista ozdoba wnętrz /WIDEO/

Tekst / Film: DESIGN BOOK • Zdjęcia Shutterstock

2021-09-02
Cegła - nieoczywista ozdoba wnętrz /WIDEO/

Cegła to materiał od wieków stosowany w budownictwie. Ostatnio wkracza do wnętrz w roli efektownej dekoracji. Dodaje charakteru pomieszczeniom urządzonym w stylu industrialnym i rustykalnym, a do nowoczesnych wystrojów wnosi sentymentalne piękno. Więcej na temat tego ponadczasowego materiału w nowym filmie kanału Design Book. Zapraszamy do oglądania!

 

 

 

 

 

 

Galeria inspiracji:

 

 

Cegła to wyjątkowy dekor na ściany. Dzięki niej pomieszczenia zyskują oryginalny wygląd, a w zależności od wybranego rodzaju i wybarwienia również określony styl: od klimatu surowego loftu, po estetykę z przytulnego sielskiego siedliska.

 

 

Cegła wykorzystywana w roli okładziny ma najczęściej postać cienkich płytek, które uzyskiwane są w różny sposób. Jeden z nich to cięcie oryginalnych cegieł pochodzących rozbiórki starych budynków. Tak otrzymywany materiał jest uznawany za prestiżowy, a jego walorem jest też sentymentalny charakter.

 

 

 

Piękną ozdobą wnętrz mogą być również płytki z cegły ręcznie formowanej albo stylizowane na stare cegły. W każdej z odsłon prezentują się efektownie i są znakomitym nośnikiem estetyki w stylu retro.

 

 

Wśród szerokiego wyboru płytek można znaleźć serie, które swoją barwą oraz fakturą nawiązują do konkretnego regionu, np. z okolic Torunia tzw. lico toruńskie, płytki w stylu pomorskim, kujawskim czy też toskańskim, prowansalskim, litewskim.

 

 

Poszczególne linie płytek ceglanych obejmują też bogate wzornictwo inspirowane stylami architektonicznymi. Są wśród nich okładziny: gotyckie, industrialne, historyczne, nowoczesne.

 

 

Cegła to ozdoba nie tylko na ścianę – wśród ceglanego asortymentu dostępne są też płytki prze - znaczone do montażu na podłodze o różnych kształtach oraz wybarwieniach.