Dom

Porady

Czarna łazienka. Uniwersalność w eleganckim wydaniu /VIDEO/

Tekst Film: DESIGN BOOK

2021-07-06
Czarna łazienka. Uniwersalność w eleganckim wydaniu /VIDEO/

Urządzając wnętrza, bardzo często zwracamy się ku kolorom uniwersalnym i ponadczasowym. Unikamy rozwiązań odważnych i staramy się wybierać takie elementy wyposażenia, które będą z nami przez długie lata, dlatego w przypadku kolorystyki na pomoc przychodzi klasyka – czerń i biel. Wykorzystując takie tony, możemy mieć pewność, że nasza strefa relaksu – a także inne pomieszczenia – będą wyglądać niezwykle elegancko i klasycznie. W nowym filmie kanału Design Book prezentujemy, jak czerń sprawdza się w łazienkowych aranżacjach.Uniwersalność to na pewno niewątpliwa zaleta czerni. Uwielbiamy ją nie tylko we wnętrzach, lecz także w przypadku ubrań i dodatków. Okazuje się jednak, że do łazienki trafiła ona zupełnie niedawno! Mogliśmy ją oczywiście spotkać jako barwę występującą na jednej ze ścian czy w postaci kafli podłogowych, jednak obecne trendy podpowiadają, byśmy użyli jej także na bateriach, listwach prysznicowych czy charakterystycznych dodatkach. Pamiętajmy jednak, że jej nadmiar może przytłoczyć zbyt małe pomieszczenie, dlatego wybierzmy te wszystkie elementy z rozwagą, dopasowując je do metrażu.


 

 

Nasze Inspiracje:

 

Czarne powierzchnie o matowym wykończeniu są eleganckie, ale wprowadzają też do wnętrz industrialny klimat.

 

Duet czerni i bieli to sprawdzona kolorystyczna kompozycja, która mimo efektu kontrastu prezentuje się harmonijnie.

 

Monotonię jednolitej tonacji warto przełamać geometrycznym wzorem płytek albo dodatkiem drewna.

 

Matowe czarne powierzchnie to kwintesencja nowoczesnej elegancji, do której doskonale pasuje motyw marmuru, np. białego z ciemnym żyłkowaniem.

 

Aranżacje w czerni dobrze sprawdzają się w przestronnych i dobrze doświetlonych łazienkach, tworząc komfortową, nastrojową atmosferę.