Dom

Projekty

Dom Zmienny - unikalny projekt gotowy domu samowystarczalnego energetycznie

Tekst ANTA Architekci • Zdjęcia ANTA Architekci

2023-03-24
Dom Zmienny - unikalny projekt gotowy domu samowystarczalnego energetycznie

***Materiał reklamowy***

 

Droga polskiego inwestora do posiadania własnego domu nie musi być długa ani stresująca. Rozwiązaniem okazuje się Dom Zmienny – unikalny projekt gotowy pracowni Daniela Cieślika - ANTA Architekci. Dom można skonfigurować niczym samochód klasy premium i zrealizować pod klucz na terenie całej Polski. Jest całkowicie samowystarczalny energetycznie. To możliwe dzięki zasilaniu energią z dachu solarnego, fasady lub carportu od SunRoof oraz innowacyjnym technologiom magazynowania i zarządzania energią.


– Dom Zmienny to nowoczesny, parterowy, pasywny budynek o optymalnej powierzchni 143,61 mkw., wyposażony m.in. w najlepsze instalacje domu inteligentnego i zintegrowaną fotowoltaikę. Projekt ma dopasowywać się do przyszłych mieszkańców, a nie odwrotnie. Inwestorzy mogą wedle własnych potrzeb i preferencji skonfigurować układ wnętrz. Nie zakładamy jednak ingerencji w zewnętrzny obrys i konstrukcję domu, ponieważ chcemy, aby dzięki niezmiennej bryle Dom Zmienny mógł dopasować się do jak największej liczby działek na terenie całej Polski – mówi Daniel Cieślik, architekt i założyciel pracowni ANTA Architekci.

 

 


Dom Zmienny w czterech odsłonach

Dom Zmienny powstał na bazie 20-letniego doświadczenia pracowni ANTA Architekci w realizacji blisko tysiąca projektów w różnych częściach kraju. Stanowi doskonałą alternatywę dla osób pierwotnie zainteresowanych zakupem apartamentu – zapewnia znacznie większą prywatność i możliwość wyboru miejsca, gdzie powstanie.

W zależności od warunków zabudowy, planu zagospodarowania przestrzennego bądź preferencji przyszłych mieszkańców, projekt można zrealizować w czterech odsłonach: z dachem płaskim, solarnym dachem dwuspadowym, czterospadowym lub wielospadowym.

– Do projektu wybraliśmy nowoczesną technologię solarną SunRoof, która zapewnia dopracowane w każdym detalu połączenie estetyki z funkcjonalnością. Przykładem są m.in. panele fotowoltaiczne na elewacji. To jednocześnie elewacja, która designem dopasowała się do naszej wizji architektonicznej. Dodatkowo firma SunRoof wprowadziła do projektu minimalistyczne carporty oraz dachy solarne, które stanowią jednocześnie pokrycie domu. Zapewni to mieszkańcom Domu Zmiennego praktyczne i zarazem atrakcyjne wizualnie rozwiązania – wskazuje Daniel Cieślik.

 Dom Przyszłości Smart House

Potrzeby energetyczne Domu Zmiennego są zaspokajane przez energię ze słońca, co sprawia, że budynek jest energooszczędny i ekologiczny.

– Zintegrowana fotowoltaika jest skutecznym sposobem, aby uzyskać doskonały design i jednocześnie osiągnąć maksymalną niezależność energetyczną. Prąd wytwarzany przez SunRoof 2w1 zasili urządzenia elektryczne i systemy grzewcze oraz naładuje samochód elektryczny. Nadwyżka energii wyprodukowana w ciągu dnia zostanie zmagazynowana w banku energii i wykorzystana po zachodzie słońca. To pozwoli zwiększyć autokonsumpcję i zoptymalizować zwrot z inwestycji w fotowoltaikę – mówi Lech Kaniuk, współzałożyciel i CEO SunRoof.
Dla inwestora oznacza to nie tylko oszczędności na rachunkach za prąd, lecz także większą wygodę mieszkania i bezpieczeństwo. Dom Zmienny wyposażono w szereg inteligentnych rozwiązań, które w indywidualnych projektach często wykraczają ponad budżet.

 

 

 

Domowa automatyka przekształca budynek w Dom Przyszłości Smart House.

– W inteligentnym domu możemy efektywniej zarządzać czystą energią produkowaną przez zaawansowany system SunRoof, monitorować ilość wytwarzanego prądu i przekierowywać jego nadwyżki do miejsc, w których jest aktualnie potrzebny. Takie przyszłościowe rozwiązania pomagają nam żyć w sposób zrównoważony, dlatego bardzo się cieszę, że nasze dachy solarne, fasady i carporty stały się integralną częścią Domu Zmiennego – podsumowuje Lech Kaniuk.
Jak wyjaśnia architekt, Daniel Cieślik, Dom Zmienny jest dla każdego: zarówno dla młodych ludzi, którzy chcą mieszkać wygodnie i nowocześnie; dla par, które planują powiększyć rodzinę; dla osób, które mają dorosłe dzieci i nie potrzebują już dużego domu, jak i dla osób, które są od lat przyzwyczajone do wysokiego standardu i komfortu życia.

Dom Zmienny jest doskonałym przykładem minimalistycznej, funkcjonalnej architektury. Prosta bryła przewiduje dwa układy pomieszczeń: strefa dzienna plus dwie sypialnie lub strefa dzienna plus trzy sypialnie. Natomiast inwestor może wybrać konkretną wersję projektu i wyposażenie domu, korzystając z konfiguratora Domu Zmiennego dostępnego online na: www.domzmienny.pl.

 
O Domu Zmiennym

Dom Zmienny jest unikalnym projektem gotowym pracowni ANTA Architekci. To nowoczesny, parterowy, pasywny, inteligentny budynek o optymalnej powierzchni 143,61 mkw. Minimalne wymiary działki dla realizacji tego projektu to 20,95 m x 25,21 m. Dom Zmienny jest całkowicie samowystarczalny energetycznie. Został wyposażony m.in. w najlepsze instalacje domu inteligentnego i zintegrowaną fotowoltaikę od SunRoof.

Więcej informacji:

www.domzmienny.plO ANTA Architekci

ANTA ARCHITEKCI to autorska pracownia Daniela Cieślika powołana do życia w 2003 roku. Na przestrzeni 20 lat zdobyła uznanie inwestorów, a dzięki ich zaufaniu oraz zaangażowaniu utalentowanego zespołu architektów ma na swoim koncie blisko tysiąc zrealizowanych projektów i wiele prestiżowych nagród. Zespół pracowni stanowi 20 architektów oraz 14 specjalistów branżowych z zakresu konstrukcji oraz instalacji.

Więcej informacji:

www.anta-architekci.plO SunRoof

SunRoof tworzy dachy solarne 2 w 1 o doskonałej wydajności i innowacyjne fasady, które generują energię elektryczną, zastępując tradycyjne pokrycia dachowe. SunRoof to najlepsza inwestycja, zapewniająca energooszczędne rozwiązanie połączone z bezkompromisową elegancją. Naszą misją jest przyspieszenie globalnego przejścia na odnawialne źródła energii poprzez tworzenie pięknych dachów, które produkują prąd pokrywający całkowite zapotrzebowanie energetyczne budynku. Ambicją SunRoof jest dostarczanie dachów fotowoltaicznych o najniższym na rynku śladzie węglowym.
Więcej informacji:

www.sunroof.pl