Dom

EXPO DOM 2017

Tekst Monika Sztaba-Ćwiąkała • Zdjęcia Międzynarodowe Targi Rzeszowskie

2017-04-03
EXPO DOM 2017

Wiosenna edycja największych na Podkarpaciu 22. Targów Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów EXPO DOM 2017 oraz Targów Nieruchomości, które odbyły się w dniach 24-26 marca 2017 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej PODPROMIE w Rzeszowie, to największa tego typu impreza na Podkarpaciu. Swoje oferty zaprezentowało blisko 300 wystawców, a przez 3 dni targowe wystawę odwiedziło 14 tys. zwiedzających.

 

Na blisko 7 tys. mkw. pod dachem rzeszowskiej Hali PODPROMIE i dodatkowych 2 tys. mkw. powierzchni na zewnątrz, swoje oferty zaprezentowali producenci i dystrybutorzy materiałów budowlanych, wykończeniowych i instalacyjnych, mebli oraz elementów wyposażenia wnętrz, pracownie projektowe, pracownie architektury krajobrazu, deweloperzy, pośrednicy w obrocie nieruchomościami oraz instytucje finansowe.

 

Wielu wystawców EXPO DOM 2017 oferowało energooszczędne lub ekologiczne rozwiązania czy też produkty. Prezentowano m.in. urządzenia pozwalające na wykorzystanie energii odnawialnej, jak kolektory słoneczne, systemy fotowoltaiczne i pompy cieplne. Były też ekologiczne paliwa z odpadów drzewnych i roślinnych.

 

Targi EXPO DOM 2017

Targi EXPO DOM 2017 adresowane były do osób, które planują budowę, remontują lub adaptują domy i mieszkania, a także aranżują wnętrze lub ogród. Oferta targowa adresowana była również do tych, którzy zastanawiają się, czy rozpocząć budowę czy kupić gotowy dom lub mieszkanie. Tegorocznym targom towarzyszył również IV Festiwal Ogrodów. To część wystawy, której wielbiciele zieleni nie mogli ominąć.

 

W odpowiedzi na liczne sygnały i oczekiwania zwiedzających uruchomiona została po raz kolejny Strefa Porad Architekta. W jednym miejscu można było spotkać doświadczonych architektów, specjalistów od projektowania obiektów kubaturowych oraz projektantów wnętrz, krajobrazu i zespołów urbanistycznych, którzy udzielali bezpłatnych porad.

 

EXPO DOM 2017

Tradycyjnie dla Wystawców zorganizowany został konkurs o Złoty Medal Podkarpackiego Rynku Budowlanego. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych materiałów i technologii oferowanych na targach. Patronat merytoryczny nad konkursem sprawowała Kapituła Konkursu, w skład której wchodzili przedstawiciele PZITB, PZITS, SARP, MTR.

 

Złote Medale Podkarpackiego Rynku Budowlanego otrzymały firmy:

  1. GREINPLAST SP. Z O.O. Krasne za GREINSTONE – dekoracyjny system posadzkowy GREINPLAST RSK.

  2. PPH KOSTRZEWA SP. J. Giżycko za KOCIOŁ EEI PELLETS 16 kW.

  3. PPHU SOLO Sobota Marcin Stalowa Wola za OKNO PCV SYSTEM LUFTHAUS.

  4. MARIOT Rzeszów za drzwi PARMAX XFAKTOR drewniane z aluminiową wkładką.

  5. PRO-FUND SP. Z O.O. SP. KOM. Nowa Dęba za RAMPĘ NASTAWNĄ – urządzenie pomocnicze do pokonywania różnic poziomów.

  6. REM II SP. Z O.O. Przemyśl reprezentowana przez BEMA-RES Marek Bednarz Rzeszów za OKNO ALUCLIP VENT SECURE.