Dom

Instalacje

INSTALACJE ON TOUR 2017 zakończone!

Tekst MTP • Zdjęcia MTP

2017-10-13
INSTALACJE ON TOUR 2017 zakończone!

W połowie września we Wrocławiu zakończyły się INSTALACJE ON TOUR, czyli wyjazdowa forma eliminacji do VI Mistrzostw Polski Instalatorów (MPI). Tegoroczny tour odwiedził piętnaście polskich miast w tym m.in. Warszawę, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź i Olsztyn. Łącznie wzięło w nim udział ponad tysiąc instalatorów. Organizatorem całego przedsięwzięcia były Międzynarodowe Targi Poznańskie.

 

Prawdziwy rekord czasowy (2 min 1 sek.) padł na ostatnim przystanku touru, czyli we Wrocławiu. Co więcej należał on do Adriana Puzio – instalatora, który dwa lata wcześniej, również osiągnął najlepszy wynik w eliminacjach. Ostatecznie w finale MPI 2016 zabrakło mu szczęścia, ale może do trzech razy sztuka? Drugi w tegorocznych eliminacjach był Kamil Owczarek z Warszawy (czas 2:08), a na trzecim miejscu podium stanęła, startująca również w stolicy, Magdalena Rędzińska (czas 2:16).

 

zwycięzca instalacje on tour 2017

 

W tym roku konkursowe zadanie polegało na zainstalowaniu przy pomocy dżojstika szeregu produktów w wirtualnym domu wyposażonym w instalacje grzewcze i sanitarne. Tegoroczną nowością było również to, że w eliminacjach wystartowali uczniowie szkół instalacyjnych. To dla nich zorganizowano specjalną kategorię: "Eliminacje do Mistrzostw Polski Instalatorów dla Szkół".

 

Zgodnie z regulaminem w każdej z 15-stu lokalizacji najlepsza trójka instalatorów otrzymywała nagrody rzeczowe i awans do finału Mistrzostw Polski Instalatorów (MPI), który odbędzie się 25 kwietnia 2018 w czasie targów INSTALACJE w Poznaniu. Tam nagrodą główną będzie samochód dostawczy.

 

- Instalatorzy, którzy nie zdążyli wziąć udziału w eliminacjach wyjazdowych mogą jeszcze spróbować swoich sił podczas dwóch pierwszych dni targów INSTALCJE, czyli 23 i 24 kwietnia 2018. Wtedy do finału zostanie zakwalifikowanych dodatkowa grupa zawodników - zapewnia Konrad Fleśman z Międzynarodowych Targów Poznańskich, dyrektor targów Instalacje oraz projektu Instalacje On Tour.

 

instalacje on tour 2017 wrocław

 

Podkreśla on także, że całe przedsięwzięcie nie rozwinęłoby się na taką skalę bez zaangażowania wieloletnich partnerów-sponsorów, firm: AFRISO, BROETJE, GRUNDFOS, TECE oraz VOGEL&NOOT.

 

Relacje z eliminacji publikowane były także na facebooku oraz stronie internetowej:https://instalacje.mtp.pl/pl/instalacje_on_tour/