Dom

Budowa

Klasyczne proporcje nowoczesnej rezydencji

Tekst Pracownia Architektury Słoneczne Domy

2014-03-13
Klasyczne proporcje nowoczesnej rezydencji

Bitola to projekt nowoczesnej rezydencji z pełnym piętrem, przeznaczony dla wieloosobowej rodziny. Salon z jadalnią o łącznej powierzchni 41 m2 tworzą przestronną część dzienną z centralnie usytuowanym kominkiem i dużymi oknami od strony ogrodu. Ponadto na parterze domu znajduje się kuchnia z wyspą i z bezpośrednim dostępem do praktycznej spiżarni oraz pokój mogący pełnić funkcję gabinetu lub sypialni seniorów (w pobliżu tego pokoju zaprojektowano łazienkę). Pomieszczenia uzupełniające znajdujące się na parterze to wiatrołap, hol, pomieszczenie gospodarcze (nr 8) oraz dwustanowiskowy garaż połączony z pomieszczeniem gospodarczym (nr 9) – idealnym do przechowywania urządzeń ogrodowych oraz sprzętów sportowych. Pomieszczenie to docenią również majsterkowicze, którzy mogą w nim urządzić swój przydomowy warsztat (istnieje możliwość wykonania bezpośredniego wyjścia z tego pomieszczenia - na ogród).

 

Klasyczne proporcje nowoczesnej rezydencji

 

Na piętrze domu zaprojektowano 4 sypialnie oraz ogólnie dostępną łazienkę. Sypialnia gospodarzy to osobny apartament z własną łazienką i garderobą. Trzy przestronne sypialnie posiadają efektowne narożne okna. Z jasnego korytarza (mogącego pomieścić znaczne szafy garderobiane) na piętrze, dostajemy się na taras o powierzchni 55 m2, stanowiący niezastąpione i zaciszne miejsce wypoczynku mieszkańców. Bryła domu charakteryzuje się klasycznymi proporcjami. Ponadczasowej elegancji, nadają mu zastosowane materiały i spójnie zaprojektowane elewacje. Strefa wejściowa i taras od strony ogrodu zostały subtelnie zaakcentowane poprzez zastosowanie okładziny kamiennej i zadaszenia, które niewątpliwie docenią wszyscy mieszkańcy domu. Za sprawą narożnych okien zaprojektowanych w kondygnacji piętra, projekt zyskał nowoczesny charakter. 


Opis powierzchni:

1. wiatrołap 5 m2
2. hol 8,5 m2
3. spiżarnia 3,4 m2
4. kuchnia 10,9 m2
5. pok. dzienny + jadalnia 41 m2
6. pokój 12,2 m2
7. łazienka 3,8 m2
8. pom. gospodarcze 4,5 m2
9. pom. gospodarcze 7 m2
10. garaż 41,1 m2
11. korytarz 12,6 m2
12. łazienka 6,6 m2
13. pokój 14,6 m2
14. łazienka 4,6 m2
15. garderoba 4,5 m2
16. pokój 12,9 m2
17. pokój 16,5 m2
18. pokój 15,9 m2

 

Pomieszczenia uzupełniające znajdujące się na parterze to wiatrołap, hol, pomieszczenie gospodarcze (nr 8) oraz  dwustanowiskowy garaż połączony z pomieszczeniem gospodarczym (nr 9) – idealnym do przechowywania urządzeń ogrodowych oraz sprzętów sportowych.

Na piętrze domu zaprojektowano 4 sypialnie oraz ogólnie dostępną łazienkę. Sypialnia gospodarzy to osobny apartament z własną łazienką i garderobą.