Dom

Wykończenia

Luksus w mieszkaniu zaczyna się od podłogi

Tekst RuckZuck • Zdjęcia RuckZuck

2018-02-27
Luksus w mieszkaniu zaczyna się od podłogi

Skórzane sofy i fotele, meble z egzotycznego drewna, kryształowe żyrandole, jedwabne tkaniny – ekskluzywne domy zachwycają bogatym wystrojem i eleganckim charakterem. Nie potrzeba jednak drogich dekoracji, by dodać czterem kątom wytworności. Okazałość mieszkania pięknie podkreślą panele Villa, dostępne w ofercie firmy RuckZuck, które pozwolą poczuć się w domowym wnętrzu, jak w luksusowym apartamencie.

 

Podłogi Villa to, obok linii Garden, najnowsza propozycja paneli laminowanych od sieci RuckZuck. Powstały z myślą o nowoczesnych aranżacjach i świetnie wpisują się we współczesne trendy. Kolekcję wyróżnia zwiększona szerokość deski (parametr ten standardowo wynosi 194 mm, a w przypadku paneli Villa – 282 mm). Ta wyjątkowa cecha eksponuje okazałość wnętrz, dlatego ta seria produktów jest szczególnie polecana do przestronnych pomieszczeń.

 

kolekcja villa ruckzuck

 

Kolekcja obejmuje kilkanaście dekorów, w tym: dębowe (Dąb Merida, Peoria, Ravello, Veroni, Avola, Lozano, Lancaster), sosnowe (Pinia Bordeaux, Modena), świerkowy (Świerk Gloria) i wiązowy (Wiąz Prato). Kompromis pomiędzy naturalnością a surowością prezentują natomiast panele o betonowym wzorze, lecz drewnianej strukturze (dekor: Beton).

 

podłoga villa ruckzuck

 

Paleta kolorystyczna produktów Villa jest bardzo zróżnicowana – oferta zawiera panele w różnych odcieniach beżu, grafitu oraz brązu. Każda deska, dzięki przeplataniu jaśniejszych oraz ciemniejszych barw we wzorze dekoracyjnym, zyskuje głębię. Gotowa podłoga przyciąga wzrok swoją niebanalną estetyką.

 

podłoga ruckzuck

 

Dobre parametry techniczne sprawiają, że panele Villa sprawdzają się zarówno w pomieszczeniach użyteczności mieszkalnej, jak i publicznej. Wysoka klasa ścieralności AC4 chroni przez zarysowaniami, a bezklejowy system łączenia Megaloc przyspiesza montaż, co jest istotne zwłaszcza w przypadku dużych przestrzeni. Wyprofilowanie krawędzi paneli czterostronną V-fugą to zabieg, dzięki któremu podłoga przypomina ułożoną z osobnych, prawdziwych desek. Wpływa to na jeszcze bardziej ciekawy obraz całości.

 

podłoga drewniana ruckzuck

 

Linia Villa stanowi odpowiedź na coraz większe zainteresowanie panelami z szeroką deską – klienci poszukują rozwiązań, które pięknie zaprezentują się w okazałych, otwartych przestrzeniach. Podłogi te stanowią doskonałą bazę dla stworzenia harmonijnego wystroju wnętrza. Efektowi spójności oraz równowagi sprzyjać będzie minimalizm w postaci ograniczonej liczby elementów dekoracyjnych, jednak wyróżniających się wysoką jakością. Ich zastosowanie to dobry sposób na pokazanie własnej interpretacji luksusu we wnętrzu.