Dom

Wykończenia

Modna metamorfoza wnętrza: 5 inspiracji

Tekst RuckZuck • Zdjęcia RuckZuck

2019-06-04
Modna metamorfoza wnętrza: 5 inspiracji

Potrzeba zmiany tkwi w wielu z nas, dlatego chętnie odświeżamy domową aranżację, wprowadzając przynajmniej drobne modyfikacje. Często sięgamy po aktualnie panujące trendy, chcąc nadać wnętrzu modny wygląd. Co jest obecnie na topie i jaki wystrój warto stworzyć? Prezentujemy 5 ciekawych inspiracji.

 

Obecne trendy aranżacyjne bazują głównie na dwóch elementach: wyrazistości i naturalności. Dzięki łączeniu ich ze sobą w zgrabny sposób, nowe oblicze czterech kątów okaże się bardzo oryginalne, a my z przyjemnością będziemy w nich przebywać. Nie warto bać się śmiałych posunięć, ponieważ to właśnie one determinują wyjątkowość wystroju.

 

Panele Green Vinyl Weisseiche (Fot. RuckZuck)

 

  1. Mocne uderzenie koloru

 

Gdy Instytut Pantone ogłosił Living Coral kolorem roku, okazało się jasne, że obecny sezon zdominują odważne barwy. Ognista czerwień, neonowa limonka czy intensywna żółć to odcienie, które królują na pokazach mody. Do wnętrz polecane są natomiast równie wyraziste kolory, jednak w zdecydowanie ciemniejszym wydaniu. Jednym z nich jest Night Watch – głęboka tonacja zieleni z delikatną domieszką niebieskiego. Przykuwa uwagę i dodaje wnętrzu eleganckiego wyglądu, dlatego projektanci chętnie sięgają po nią w swoich realizacjach.

 

Panele Authentic 8 Realistic Dąb jasny (Fot. RuckZuck)

 

  1. Żywe” ściany

 

Moda na ekologię i naturalne rozwiązania staje się coraz bardziej widoczna. Stoliki z pnia drzewa czy podłogi o drewnianym dekorze (dostępne np. w kolekcji Wiparquet od RuckZuck) to hity tego sezonu. We wnętrzu nie może zabraknąć także roślinności – sukulentów, ziół czy kwiatów. Jednak zamiast ustawiać doniczki tradycyjnie na parapecie czy półce, warto przymocować je do ściany, tworząc w ten sposób niezwykłą dekorację. Wybierzmy rośliny, które nam najbardziej odpowiadają (zwróćmy uwagę przede wszystkim na ich wymagania), łącząc dowolnie gatunki i rozmiary. Jeśli jednak nie chcemy decydować się na żywą zieleń, świetną alternatywą będzie położenie na ścianie tapety z motywem roślinnym. Tak naturalny zakątek stanie się idealnym miejscem wypoczynku.

 

 

  1. Ozdobny sufit

 

Choć sufit pozostawiamy zazwyczaj biały, warto pokusić się o odrobinę szaleństwa i również tę część wnętrza kreatywnie zagospodarować. Pomalowanie go na ciemny kolor (z zachowaniem jaśniejszego odcienia na ścianach) doda przestrzeni ciekawego kontrastu. W pokoju dziecka świetnie sprawdzi się z kolei tapeta ze wzorem gwieździstego nieba. Ogromnym atutem pomieszczenia są także drewniane belki stropowe – jeśli posiadamy je w swoim domu, koniecznie je wyeksponujmy.

 

 

 

Panele Arteo Dąb Monaco (Fot. RuckZuck)

 

  1. Różnorodne wzory

 

Wzory zdobiące meble, ściany czy dodatki odpowiadają za dynamiczny charakter wystroju. Chcąc wprowadzić je do wnętrza, zdecydujmy się najlepiej na jeden motyw (np. zwierzęcy, kwiatowy czy geometryczny), dzięki czemu łatwiej będzie nam dobrać poszczególne elementy. Śmiało łączmy wzory o dużych rozmiarach z mniejszymi, zachowując w ten sposób równowagę. Świetnie zaprezentuje się np. ściana pokryta rysunkami w kształcie heksagonów oraz drzwi SENTIS Inez od RuckZuck, które zdobią proste linie. Możliwe jest również mieszanie ze sobą różnych wzorów (np. roślinnych z orientalnymi), jednak wymaga to większej ostrożności – nietrudno o efekt kiczu. Najlepiej kierujmy się przy tym kolorystyką, wybierając jedną barwę główną i dobierając do niej odcienie dopełniające.

 

 

 

Drzwi SENTIS Inez (Fot. RuckZuck)

 

  1. Osobista galeria

 

Wielu z nas ma wśród znajomych artystów i miłośników rysunku; również dzieci uwielbiają tworzyć własnoręczne dzieła. Warto docenić ich talent i stworzyć z prac plastycznych osobistą galerię. Oprawione w estetyczne ramy pięknie ozdobią ścianę i wizualnie ocieplą przestrzeń. Nie musimy pokrywać nimi całej ściany – wystarczy wydzielić na ten cel reprezentatywną część. W ten sposób nasz dom zyska jedyną w swoim rodzaju dekorację.

 

 

Panele Galaxy 4V Dąb Chester (Fot. RuckZuck).

 

***

Treść promocyjna