Dom

Projekty

Niebo w Twoim pokoju

Tekst Grzegorz Pońc • Zdjęcia www.napinane.pl

2012-08-02
Niebo w Twoim pokoju

Sufit napinany:

Nie przyjmuje kurzu i plam. Nie zmienia barwy i kształtu, nie blaknie oraz nie żółknie. Tłusty osad można zmyć zwykłym płynem do naczyń. Można w niego strzelać korkiem od szampana oraz - jest odporny na uderzenia.

Świecące sufity napinane równomiernie rozświetlają wnętrze, tworząc przyjemną atmosferę do pracy, zakupów, rozrywki czy wypoczynku.

W zależności od tego jaki charakter ma nasze wnętrze, dobierane są takie parametry oświetlenia, które pozwolą uzyskać oczekiwany efekt. Dla przykładu, w pomieszczeniach mieszkalnych najprawdopodobniej najlepszym rozwiązaniem będzie ciepłe, delikatne, biało - żółtawe światło, dzięki czemu wnętrze nabierze przytulności, a mieszkańcy będą mogli w nim miło odpocząć. Ważna jest tu możliwość regulacji  mocy światła. Bardzo często sufity delikatnie zmieniające kolor instalowane są w łazienkach nad wannami, tworząc miejsce do odpoczynku, a także pozbycia się stresu dzięki swoistej koloroterapii.

 

 

Można sobie pozwolić czasem na odrobinę ekstrawagancji i podświetlić cały sufit kolorowym światłem – jest to zabieg stosowany często w restauracjach, a także klubach. Sufit może płynnie zmieniać swą barwę.  Dzięki odpowiedniemu sterowaniu, powstawać mogą sceny świetlne, a  nawet ruchome obrazy.
 Jednym słowem sufit napinany, nie tylko pięknie rozświetla pomieszczenie, ale także tworzy niesamowity efekt. Jest również wspaniałym elementem wystroju wnętrza, który przykuwa uwagę.

 

Co to jest sufit napinany podświetlany?

 

Podświetlane sufity napinane to nowoczesna technologia, pozwalająca rozświetlić każde pomieszczenie miłym oraz bezcieniowym światłem.

System składa się z membrany wykonanej z ultralekkiego, elastycznego materiału, rozpiętej pomiędzy profilami. Nad membraną znajdują się odpowiednie źródła światła. Światło dzienne, które wpada poprzez świetlik lub okno dachowe będzie również ładnie i delikatnie podświetlać napinany sufit. Sufit transparentny przepuszcza promienie świetlne, zakrywając jednocześnie wszystko co znajduje się nad nim. Działa jako dyfuzor, rozpraszając światło i przekazując do 75% jego mocy.
W zależności od zastosowanych źródeł oraz sterowników, możemy uzyskać dowolne efekty świetlne. Sufit taki może być rozpostarty nad całym pomieszczeniem lub tylko jego częścią. Sufit napinany ma możliwość przybrania dowolnego kształtu. Może być on płaski, wielopoziomowy, falisty, wypukły, a także tworzyć niesamowitą formę trójwymiarową.

 

 

Membrana jest odporna na wilgoć, dzięki czemu z powodzeniem stosuje się takie sufity w pomieszczeniach basenowych, Spa, łazienkach i innych miejscach o podwyższonej wilgotności. Warta podkreślenia jest tu odporność na wstrząsy, uderzenia oraz ruchy budynku, pozwala ona na stosowanie sufitu w nowych obiektach, które jeszcze osiadają.

Sufity posiadają europejskie certyfikaty ogniowe i higieniczne, są bezpieczne.Można je stosować praktycznie w każdym wnętrzu.

Jak już wspomniałem, nad membraną, w odpowiedniej odległości znajdują się źródła światła, które oświetlają równomiernie całą powłokę. Najczęściej w ostatnich czasach stosowanym rodzajem oświetlenia są taśmy oraz panele LED, charakteryzujące się dużą efektywnością, a także małym poborem prądu, dzięki czemu system taki może być bardzo ekonomiczny.

Taśmy LED mogą być przyklejane nad całą powłoką sufitu lub tylko na jego obwodzie. Wszystko zależy od tego- jaki efekt pragniemy uzyskać.

Przy wyłączonym podświetleniu membrana sufitu jest idealnie gładką i równą powłoką w kolorze białym, mlecznym lub lekko beżowym. Możliwe jest również wykonanie na powłoce wysokiej jakości nadruku dowolnego zdjęcia lub grafiki (nawet o jakości fotograficznej). Na takim suficie możemy także coś namalować.

 

 

Czy potrafisz sobie wyobrazić, że Twój sufit nagle zaczyna świecić całą swą powierzchnią, a potem w magiczny sposób zmienia swój kolor?Taki efekt dają tylko podświetlane sufity napinane. Jak to możliwe? W zależności od zastosowanych źródeł światła oraz sterowników, możemy uzyskać dowolne efekty świetlne. 
Może być to ściemnianie światła białego lub kolorowego, zmiana kolorów, a także tworzenie scen świetlnych, czy obrazów.

 

 

Jest wiele sposobów sterowania całym systemem.
Najprostszym rozwiązaniem jest wyłącznik lub ściemniacz ścienny. Możemy też sterować za pomocą pilota, telefonu, komputera, czy systemu DMX lub inteligentnego domu.

W przypadku jakiejkolwiek awarii nad sufitem, można bezproblemowo zdemontować powłokę, a po naprawie ponownie ją zamontować.

Sufit napinany objęty jest 10- letnią gwarancją.

 

www.napinane.pl