Dom

Finanse

Nowy Dom, Nowe Mieszkanie - targi mieszkaniowe

Tekst Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE • Zdjęcia Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE

2020-01-16
Nowy Dom, Nowe Mieszkanie - targi mieszkaniowe

Ceny mieszkań na rynku pierwotnym w 2019 roku stanowiły jeden z najbardziej gorących tematów poruszających nie tylko inwestorów, ale także samych deweloperów. Wygląda na to, że słowo „drożyzna” - to słowo klucz do opisania tego, co czeka nas w 2020 r. na rynku nieruchomości. Kupujący muszą liczyć się z coraz wyższymi cenami na rynku pierwotnym, a myślący o domu jednorodzinnym z rosnącymi cenami działek i kosztów robocizny. Co dla jednych jest złą przepowiednią, dla innych jest okazją do powiększenia swoich zysków. Uczestników rynku nieruchomości czekają bardzo ciekawe czasy.

Stolica Dolnego Śląska to ważny ośrodek akademicki, a także biznesowy. Przyciąga nowych mieszkańców, poszukujących mieszkań zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. O bieżącej kondycji wrocławskiego rynku nieruchomości najlepiej świadczy fakt, że w roku średnia cena metra kwadratowego za nowe mieszkanie we Wrocławiu wzrosła o 8%.


Główną siłą napędową wrocławskiego rynku mieszkaniowego są przede wszystkim osoby i firmy kupujące lokale na wynajem. Grupy kapitałowe jak i mniejsi gracze inwestują w ten rynek widząc solidne, a co najważniejsze bezpieczne zyski. Wrocławski rynek wynajmu rośnie z roku na rok, pokonując nawet Warszawę. Dużą popularnością cieszy się dzielnica Krzyki. Dzięki bliskiej odległości od Centrum (ok. 20 min komunikacją miejską) zakup mieszkania w tej lokalizacji jest dobrą lokatą kapitału, która nie straci na wartości w kolejnych latach. Dużą popularnością we Wrocławiu cieszą się w ostatnim czasie aparthotele, czyli apartamenty wynajmowane na doby. Duże zainteresowanie tym rodzajem noclegów przejawia wrocławski biznes, ale i coraz częściej taką ofertę wybierają turyści, którzy upodobali sobie Wrocław - jedno z ciekawszych miejsc w Polsce.


Jednak w większości największą grupę klientów stanowią osoby kupujące mieszkanie na własne potrzeby. Szukają lokum o większym metrażu i w relatywnie niższej cenie - na miarę swoich możliwości. Ważna jest również lokalizacja, bo im bliżej Centrum, tym łatwiej dostać się do przedszkola, szkoły, pracy czy ośrodków sportowo-kulturalnych. I tu kolejny raz należy wspomnieć o dzielnicy Krzyki. To tu buduje się najwięcej, kolejna dzielnica to Fabryczna, ale stąd już dalej do centrum miasta, choć taniej w przeliczeniu na metry.


Wielu mieszkańców Wrocławia wyprowadza się poza ścisłe miasto: na peryferia lub nawet jeszcze dalej - kilka lub kilkanaście kilometrów od miasta. Główną przesłanką takiego wyboru jest oczywiście cena, ale nie tylko. Ważna jest bliskość natury i spokój. Dodatkowo takim wyborom sprzyja dobrze rozwinięta sieć dróg prowadzących do centrum miasta. Deweloperzy oczywiście wychodzą naprzeciw budując coraz więcej na tzw. peryferiach. I tu sporym zainteresowaniem cieszą się takie osiedla jak Popowice czy Kozanów. To tutaj można znaleźć najlepsze ceny we Wrocławiu.
Czy to dobry czas na zakup mieszkania? Za: przemawia możliwość uzyskania taniego finansowania w postaci kredytu mieszkaniowego, przeciw: wysokie ceny, które biją rekordy. Rok 2019 zakończył się zdecydowanym wzrostem cen za 1 mkw., ale i wzrostem sprzedaży. Czy to już „bańka mieszkaniowa”, pewności nie ma.


Pewne jest natomiast, że w dniach 1-2 lutego odbędą się Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE na STADIONIE WROCŁAW, na które już teraz serdecznie zapraszamy. W tych dniach będą Państwo mogli uczestniczyć w wydarzeniu, które oferuje najpełniejszy przegląd ofert z rynku wrocławskiego jak i okolicznych miejscowości. Obecność na Targach zapowiedziały już największe firmy, tak te ogólnopolskie jak i budujące lokalnie. Patronem targów jest firma Arkop Deweloper. Tylko tu w jednym czasie i miejscu będzie można uzyskać oferty wielu deweloperów i pośredników oraz dowiedzieć się więcej o formach finansowania zakupu nieruchomości, sposobach zabezpieczenia w umowie z deweloperem, a także o tym, co decyduje o komforcie mieszkania w nowym „M”.

 

https://business.facebook.com/events/2204936556468689/