Dom

Instalacje

Nowy wymiar higieny

Tekst HAPPY HOUSE • Zdjęcia HAPPY HOUSE

2017-01-24
Nowy wymiar higieny

Montaż automatycznej deski myjącej to nie tylko wprowadzenie do przestrzeni niebanalnego gadżetu, ale przede wszystkim urządzenia ułatwiającego zachowanie higieny przez wszystkich użytkowników toalety. Dzięki coraz większej dostępności tego typu sprzętów, ich cena również przestała być zaporowa – najprostszy model można kupić już za niespełna 400 złotych, z kolei najbardziej zaawansowana technologicznie deska kosztuje ok. 2,5 tys. złotych. Jakie zalety wiążą się z przekształceniem sedesu w wielofunkcyjny bidet?

 

montaż automatycznej deski myjącej

 

HIGIENA, WYGODA I… OSZCZĘDNOŚĆ!

Nowoczesny, wilofunkcyjny bidet łączy w sobie zalety tradycyjnego sedesu i prysznica. Instalując na muszli automatyczną deskę myjącą, po skorzystaniu z toalety możemy umyć miejsca intymne czystą, ciepłą wodą. Wszystko za sprawą wysuwanej z urządzenia dyszy, generującej strumień wody. Wygodny w obsłudze pilot z polskimi oznaczeniami umożliwia proste uruchomienie urządzenia za pomocą jednego przycisku. Dokładne umycie miejsc intymnych zapewnia długotrwałe poczucie komfortu. Co ważne, dzięki montażowi takiego urządzenia można zrezygnować z zakupu papieru toaletowego – o ile w starszych modelach był on potrzebny, by wytrzeć ze skóry nadmiar wody, o tyle teraz ciało jest osuszane za pomocą delikatnego strumienia nagrzanego powietrza. Rozwiązanie to pozwala ograniczyć kontakt rąk z miejscami intymnymi, co minimalizuje ryzyko rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń i podnosi osobisty poziom higieny, a brak konieczności zakupu dodatkowego akcesorium (papieru) przynosi duże oszczędności w skali roku.

 

wielofunkcyjny bidet

 

Automatyczne deski myjące ułatwiają korzystanie z łazienki również osobom, które mają problemy z poruszaniem się, a więc np. kobietom w zaawansowanej ciąży czy osobom starszym. Co ważne, strumień wody nie narusza flory bakteryjnej stref intymnych, dlatego mimo dokładnego oczyszczenia tych miejsc zachowana zostaje naturalna bariera, chroniąca przed infekcjami. To jednak nie wszystko – strumień wody generowany przez dysze może mieć charakter pulsacyjny, masujący, uśmierzający ból związany z hemoroidami. Niektóre z programów umożliwiają równie wykonanie szybkiej lewatywy i pomagają uporać się z problemem krępujących zaparć, powodujących nieprzyjemny dyskomfort.

Dużym plusem instalacji automatycznej deski myjącej jest łatwość utrzymania jej w czystości. Urządzenia te wykonywane są z antybakteryjnych materiałów i posiadają pochłaniacz nieprzyjemnych woni, dzięki czemu w toalecie nie dojdzie do rozwoju drobnoustrojów, a wokół sedesu będzie unosił się przyjemny, świeży zapach. Wysuwane dysze posiadają funkcję samoczyszczenia – jeśli dodać do tego brak konieczności używania dłoni do mycia ciała oraz wbudowany filtr wody, zapewniający jej najwyższą jakość i czystość, nowoczesne bidety można uznać za zdecydowanie bardziej higieniczną alternatywę tradycyjnych sedesów nawet w zestawieniu z osobno stojącym, wielofunkcyjnym bidetem.

Dodatkowymi udogodnieniami, które oferują współczesne automatyczne deski myjące, jest opcja podgrzewania siedziska. To szczególnie komfortowe rozwiązanie, gdy w łazience panuje niezbyt wysoka temperatura – szybkie nagrzanie deski umożliwia wygodne korzystanie z niej mimo niesprzyjających warunków. Większość modeli posiada również opcję automatycznego mechanizmu spowalniającego, dzięki czemu deska zamyka się niemal bezgłośnie. Inteligentne, wielofunkcyjne bidety dostosowują się do swoich użytkowników. Zapamiętują one pory, w których z urządzenia korzysta się z największą częstotliwością, i właśnie wtedy przygotowują się do działania (np. przez podgrzanie deski i wody w zbiorniku). Z kolei w nocy czy w ciągu dnia, kiedy domownicy przebywają w pracy i w szkole, urządzenie przechodzi w stan spoczynku, minimalizując zużycie energii elektrycznej, dzięki czemu eksploatacja deski myjącej będzie nas kosztowała zaledwie ok. 5 złotych miesięcznie. Jest to niezwykle oszczędne rozwiązanie, dzięki któremu jeszcze efektywniej zoptymalizujemy wydatki.

 

bidet biobidet

 

MONTAŻ AUTOMATYCZNEJ DESKI MYJĄCEJ

Lista zalet wiążących się z zakupem automatycznej deski myjącej jest długa. Dodać do niej należy łatwość instalacji tego urządzenia, którą trzeba zacząć od przygotowania w bezpośredniej bliskości muszli przyłącza zimnej wody oraz zamontowania gniazdka elektrycznego z uziemieniem. Powinniśmy również zmierzyć posiadaną miskę sedesową, co pozwoli na zakup perfekcyjne dopasowanej automatycznej deski myjącej. Wielofunkcyjny bidet montuje się do miski WC za pomocą płytki montażowej, która umożliwia szybkie zamocowanie, jak i – w razie potrzeby – błyskawiczne usunięcie urządzenia. Ostatnim krokiem jest podłączenie deski do wody oraz prądu.

Instalację dopływu wody należy poprzedzić odkręceniem zaworu i usunięciem ewentualnych zanieczyszczeń, znajdujących się w rurach. Następnie podpinamy przewód łączący deskę z zaworem i odkręcamy wodę, a montaż automatycznej deski myjącej kończymy, podłączając urządzenie do prądu. Po wykonaniu tych czynności deska jest gotowa do działania. Kompletne informacje o deskach myjących, instrukcje oraz filmy instruktażowe można znaleźć na stronie polskiego dystrybutora wielofunkcyjnych bidetów.

www.biobidet.pl.

 

jak zainstalować bidet