Dom

Porady

Otwórz się na mieszkanie w Warszawie

Tekst Targi Mieszkań i Domów • Zdjęcia Targi Mieszkań i Domów

2019-10-08
 Otwórz się na mieszkanie w Warszawie

Najtrudniejszy, według znanej piosenki, pierwszy krok… Podjęcie decyzji o zakupie nieruchomości. Czy aby na pewno? Zaraz potem pojawiają się nowe: mieszkanie czy dom? A może działka i samodzielna budowa domu? Większe pod miastem czy może mniejsze w centrum? Każdy, kto kiedykolwiek musiał odpowiadać sobie na te pytania wie, jak to może być stresujące i czasochłonne. Setki godzin spędzonych w Internecie, kolejne wyprawy do biur sprzedaży deweloperów, męczące procedury kredytowe… Wszystkich, którzy chcą oszczędzić na czasie i nerwach, firma Nowy Adres S.A. zaprasza na Targi Mieszkań i Domów, które 12-13 października odbędą się w hali Expo XXI.

 

Warszawa w ostatnich latach była areną wzmożonej aktywności deweloperów - praktycznie we wszystkich dzielnicach, od Białołęki i Targówka, przez Żoliborz, Wolę, Śródmieście aż po Włochy i Wilanów powstawały dziesiątki nowych inwestycji. Popyt wciąż jest bardzo wysoki, co w połączeniu z rosnącymi cenami gruntów pod zabudowę, materiałów budowlanych i wykonawstwa przekłada się na coraz wyższe ceny mieszkań - według firmy doradczej JLL w pierwszym kwartale 2019 roku średnie ceny nieruchomości mieszkaniowych w Warszawie wrosły o 3,5 %.

 

– Dobra kondycja naszej gospodarki, rekordowo małe bezrobocie i utrzymujące się niskie stopy procentowe - wszystko to sprawia, że nie spodziewamy się raczej niższego popytu na mieszkania w najbliższym czasie. Prawdopodobne są za to kolejne wzrosty cen. Warto więc rozważyć zakup mieszkania lub domu już teraz, zwłaszcza, że wielu deweloperów przygotowuje na Targi Mieszkań i Domów specjalne promocje, obowiązujące tylko podczas tej imprezy – mówi Grzegorz Zieliński, dyrektor działu targów firmy Nowy Adres S.A.

 

Już 12 i 13 października w Expo XXI będzie można zapoznać się z ofertą warszawskiego rynku mieszkań i domów. W gronie ponad 70 wystawców znajdą się najważniejsi i najwięksi deweloperzy, tacy jak Parter Targów firma Dantex a także Danwood, Robyg, Green Development, J.W. Construction, Kampinos Development, Mostostal, Okam czy Yuniversal Development. Wyłącznie na targach w Expo XXI swoja ofertę zaprezentują Echo Investment, Nexity i Ronson. Premierowo ze swoimi inwestycjami pojawią się na targach m.in. Noble Development, Osiedle Silva i Ostoja Wawer.

 

 

Na stoiskach banków i doradców finansowych (m.in. Bank Millenium, Bank Ochrony Środowiska, Bank Polskiej Spółdzielczości, Credits, Doradza.pl i in.) będzie można sprawdzić swoją zdolność kredytową i zapoznać z ofertami najatrakcyjniejszych kredytów hipotecznych. Udział w imprezie zapowiedziały też liczne firmy oferujące artykuły wykończenia i wyposażenia wnętrz.

 

Ale impreza Nowego Adresu to nie tylko targi i stoiska wystawców - to także bogaty program bezpłatnych wykładów i seminariów. W Strefie Finansowej będzie można w szczegółach zapoznać się z przepisami prawno-finansowymi, których znajomość jest niezbędna do zakupu mieszkania za pomocą kredytu hipotecznego. Z kolei w Strefie Najmu i Zakupu wykłady poprowadzą eksperci i specjaliści od inwestowania w nieruchomości czy architekci wnętrz.

 

Podczas targów będzie można także skorzystać z bogatego programu bezpłatnych konsultacji w Strefie Porad. Do dyspozycji zwiedzających będą eksperci z homestagerka.pl, Warsztat na maxa, Inventive Interiors, ModuloDesign i Stowarzyszenia „Mieszkanicznik”. Takiej dawki eksperckiej wiedzy nie znajdziecie nigdzie indziej!

 

Dzieci nie muszą zostawać w domu - miło spędzą czas w specjalnej Strefie Zabaw, prowadzonej przed doświadczonych animatorów z firmy Warsztat na maxa. Rodzice będą mogli przeanalizować zebrane materiały przy kawie i ciastku w specjalnej kawiarence targowej przygotowanej przez MTP Cafe.

 

 

Nowością jesiennych targów są towarzyszące imprezie pierwsze targi poświęcone prezentacji różnych form lokowania i pomnażania kapitału osobistego- MoneyDays. Szczególna uwaga podczas wydarzenia poświęcona będzie merytoryce i bezpośrednim kontaktom uczestników z ekspertami. W Strefie Wiedzy udział wezmą znani i uznani eksperci runku finansowego, m.in. Anna Smolińska, Maciej Samcik, Tomasz Jaroszek, Wojciech Białek, inwestorki.pl i wielu innych. Wydarzenie przeznaczone jest dla wszystkich, którzy chcą uporządkować finanse osobiste, nauczyć się efektywnego gospodarowania własnym portfelem i budowaniem majątku oraz poznać formy oszczędzania i inwestowania- także w nieruchomości.

Bilet wstępu obowiązuje na obydwie imprezy.

 

Pojedyncze bilety w kasach będę kosztowały 20 zł, ale taniej można je kupić w przedsprzedaży za pośrednictwem Internetu na stronie www.mieszkaniowi.pl, bilet rodzinny no nabycia w kasach kosztuje 30 zł (dla dwóch osób dorosłych, dzieci do 18 roku życia pod opieką dorosłych mają wstęp bezpłatny).

 

Targi Mieszkań i Domów

12-13 października 2019 r.

sobota godz. 10:00–17:00, niedziela godz. 10:00–16:00

Expo XXI, hala nr 3

ul. Prądzyńskiego 12/14, Warszawa


O organizatorze:

Nowy Adres S.A. - dostawca profesjonalnych narzędzi dla rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Do flagowych produktów firmy należą cykle konferencji branżowych „Forum Rynku Nieruchomości”, „Polski Rynek Mieszkaniowy” oraz „Biurowce w Polsce”, a także Targi Mieszkań i Domów, organizowane w Warszawie, Trójmieście, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu. Nowy Adres jest także twórcą największego w Polsce projektu badawczego rynku nieruchomości „Polski Rynek Mieszkaniowy - Popyt i preferencje nabywców” oraz wydawcą serii albumów „Biurowce w Polsce” i licznych katalogów inwestycji mieszkaniowych. Od maja 2015 r. firma jest Członkiem Wspierającym Polskiego Związku Firm Deweloperskich, a od stycznia 2018 roku należy do Grupy MTP - największego organizatora targów, konferencji i eventów w Europie środkowo-wschodniej.