Dom

Podsumowanie Targów EXPO DOM 2018

Tekst Międzynarodowe Targi Rzeszowskie • Zdjęcia Międzynarodowe Targi Rzeszowskie

2018-04-20
Podsumowanie Targów EXPO DOM 2018

Wiosenna edycja największych na Podkarpaciu 23. Targów Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów EXPO DOM oraz Targów Nieruchomości, które odbyły się w dniach 6-8 kwietnia 2018 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej „PODPROMIE” w Rzeszowie to największa tego typu impreza na Podkarpaciu. Swoje oferty zaprezentowało ponad 200 Wystawców, a przez 3 dni targowe wystawę odwiedziło 14 tys. zwiedzających.

 

Na blisko 7 tys. mkw. pod dachem rzeszowskiej Hali PODPROMIE i dodatkowo 2 tys. mkw. powierzchni na zewnątrz swoje oferty zaprezentowali producenci i dystrybutorzy materiałów budowlanych, wykończeniowych i instalacyjnych, mebli oraz elementów wyposażenia wnętrz, pracownie projektowe, pracownie architektury krajobrazu, deweloperzy, pośrednicy w obrocie nieruchomościami oraz instytucje finansowe.

 

targi expo rzeszow 2018

 

Targi adresowane były do osób, które planują budowę, remontują lub adaptują domy i mieszkania, a także aranżują wnętrze lub ogród. Oferta targowa adresowana była również do tych, którzy zastanawiają się czy rozpocząć budowę, czy kupić gotowy dom lub mieszkanie.

 

Tegorocznym targom towarzyszył Kongres SMART PROJECT, BUILDING & CITY, który odbył się 6 kwietnia 2018 roku (piątek). Kongres SMART Project, Building & City to pierwsza tak duża impreza kongresowa na Podkarpaciu, skierowana do firm i instytucji i osób działających w obszarach budownictwa, nieruchomości i architektury.

 

targi expo w rzeszowie 2018

 

Uczestnikami wydarzenia byli m.in.: architekci, deweloperzy, inżynierzy, przedstawiciele gmin i samorządów oraz inwestorzy indywidualni. I Kongres Smart Project Building & City zgromadził blisko 300 uczestników.

 

W odpowiedzi na liczne sygnały i oczekiwania zwiedzających uruchomiona została po raz kolejny Strefa Porad Architekta. W jednym miejscu można było spotkać doświadczonych architektów, specjalistów od projektowania obiektów kubaturowych, konstrukcji ale również wnętrz, krajobrazu i zespołów urbanistycznych, którzy udzielali bezpłatnych porad.

 

expo rzeszów

 

Tradycyjnie dla Wystawców zorganizowany został konkurs o Złoty Medal Podkarpackiego Rynku Budowlanego. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych materiałów i technologii oferowanych na targach. Patronat merytoryczny nad konkursem sprawuje Kapituła Konkursu, w skład której wchodzą przedstawiciele: PZITB, PZITS, SARP, MTR.

 

Złote Medale Podkarpackiego Rynku Budowlanego otrzymały firmy:

 1. GREINPLAST SP. Z O.O., Krasne za GREINPLAST OEA-KG PANEL ELEWACYJNY - płyty granitowe.

 2. VIDOK SP. Z O.O., Rudna Mała za GOLD ENERGY – zintegrowany system technologii okiennej.

 3. CENTOR CENTRAL EUROPE, Stryków reprezentowane przez BEMA–RES Marek Bednarz, Rzeszów za Składane drzwi zintegrowane CENTOR 205 z moskitierą i zasłoną.

 4. SAWE Wojciech Sikora, Rzeszów za Belki Stropowe POSI–JOISTS.

 5. ROTO OKNA DACHOWE SP. Z O.O. , Lubartów reprezentowana przez FHU AVITO Józef Fus, Żołynia za OKNO WYSOKOOSIOWE R79 DESIGNO.

 6. Przedsiębiorstwo Budownictwa Drewnianego SOWA Maciej Sroka, Rakszawa za CLT system budowy domów drewnianych.

 

targi budownictwa rzeszów 2018

 

Ponadto Komisja postanowiła przyznać niżej wymienionym firmom DYPLOM –WYRÓŻNIENIE:

 

 1. PLEWA OSMOSE CERAMIKA SP. Z O.O. , Choceń reprezentowana przez STAL– ROL MICHNO SP. J., Czarna za SYSTEM KOMINOWY UNI LAS PLUS – izolowany system powietrzno spalinowy.

 2. IFTM Internorm Sp. z o.o., Warszawa reprezentowana przez BEMA–RES Marek Bednarz, Rzeszów za OKNO PCV–ALUMINIUM KF 500 INTERNORM.

 3. OKNOPLAST SP. Z O.O., Ochmanów za DRZWI PRZESUWNE SMART OKNOPLAST – HST 85 PREMIUM.

 4. PETECKI ENTERPRISES SP. Z O.O., Łódź reprezentowana przez VERDON Staniek Arkadiusz za OKNO FUTURE LINE 82 MD +.

 5. HYDROSOLAR SP. Z O.O., Rzeszów za KOLEKCJE CERAMIKI SANITARNEJ VIGOUR WHITE.

 6. XL–TAPE INTERNATIONAL SP. Z O.O. , Kielce za TAŚMA BUDOWLANA GOLIATH.

 7. F.P.H. MAX–BAYER Zygmunt Wojdyła, Nehrybka za UMYWALKA DREWNIANA – FALA.

 

złoty medal podkarpackiego rynku budowlanego

 

Rzeszowskie targi od lat są świetną platformą do nawiązywania kontaktów handlowych, zdobywania kontrahentów, także tych zagranicznych, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach targów EXPO DOM – wiosna 2019 r.

 

Serdecznie zapraszamy!

ORGANIZATOR

 

MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie

ul. Mieszka I 48/50, 35-303 Rzeszów

Tel. +48 17 850 75 99

Tel.kom. 515 897 364

www.targirzeszowskie.pl

[email protected]