Dom

Wykończenia

Powrót do natury. Jak pomysłowo zaaranżować drewno we wnętrzu?

Tekst RuckZuck • Zdjęcia RuckZuck

2019-01-21
Powrót do natury. Jak pomysłowo zaaranżować drewno we wnętrzu?

Kontakt z przyrodą stanowi przyjemną odskocznię od wielkiego miasta i nowoczesnych technologii. Natura bardzo często jest również przemycana do przestrzeni mieszkalnych, by móc we własnych czterech kątach poczuć sielankowy nastrój i zrelaksować się w miłym otoczeniu. Jednym z najpopularniejszych surowców tworzących taki efekt jest drewno.

 

Drewno to wyjątkowo urokliwy i funkcjonalny materiał stosowany we wnętrzach. Dzięki swojej niepowtarzalnej strukturze nadaje pomieszczeniom szlachetny i elegancki wygląd. Jego znaczącym atutem jest także ekologiczny charakter i ocieplające działanie. Jest świetnym uzupełnieniem każdego typu aranżacji – wnosi harmonię i świeżość zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych przestrzeni.

 

 

 

Półka na książki to jeden z najczęściej spotykanych, drewnianych elementów wnętrza. Współcześnie jednak przyjmuje zupełnie inne oblicze niż dawniej – nie oznacza jedynie prostej deski przymocowanej do ściany, lecz występuje w wielu nieoczywistych formach. Może przybrać kształt rozmaitych figur geometrycznych, liter, a nawet… drzewa. Taka ozdoba łączy w sobie funkcje praktyczne i dekoracyjne, stając się przy tym oryginalnym wyróżnikiem wnętrza.

 

 

 

Bardzo popularnym obecnie trendem jest zestawianie drewna z metalem. Modne stają się stoły z drewnianymi blatami i metalowymi nóżkami czy lampy, których podstawa jest wykonana z drewna, a abażur z metalu. Dzięki kombinacji chłodnego materiału z ciepłym powstaje bardzo ciekawa wizualnie całość. Tego typu wyposażenie jest najczęściej spotykane w industrialnych aranżacjach, jednak świetnie sprawdzi się też we wnętrzach prowansalskich czy retro.

 

 

 

Drzwi i podłogi w drewnianym dekorze to kolejna topowa propozycja projektantów. Podłoga o strukturze dębu, z wyraźnie widocznym układem usłojenia zamieni cztery kąty w przytulne miejsce wypoczynku. Tego typu rozwiązania dostępne są na przykład w kolekcjach Wiparquet i Villa od RuckZuck. W przypadku drzwi bardzo cenione są skrzydła pokryte okleiną z efektem trójwymiarowości, dzięki której wyglądem przypominają te wykonane z prawdziwego drewna. Modele tego typu można znaleźć w kolekcjach Ramon i Sensa marki SENTIS.

 

 

 

Drewno jest też chętnie wykorzystywane do wytwarzania niewielkich dodatków. Podstawki pod talerze i szklanki, świeczniki, donice, zegary czy akcesoria biurowe to drobne, ale bardzo efektownie prezentujące się detale. Wystarczy wprowadzić kilka takich akcesoriów do wnętrza, by zmienić jego klimat na bardziej przyjazny.

 

 

*****

Salony RuckZuck oferują najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych. Decyzję o zakupie odpowiednich modeli i wzorów ułatwiają fachowe porady pracowników. W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck proponują również transport oraz montaż zakupionych produktów.