Dom

Instalacje

PV = must have świadomego właściciela domu

Tekst Stilo Energy S.A. • Zdjęcia Stilo Energy S.A. stiloenergy.pl

2021-08-16
PV = must have świadomego właściciela domu

4,97 GW - taką moc ma obecnie polska fotowoltaika. Ponad 400 000 właścicieli domów jednorodzinnych ma już na dachu lub działce własną mikroinstalację fotowoltaiczną. Tylko w maju 2021 dołączyło do nich kolejne 29 000 rodzin. Czy te liczby potwierdzają, że panele fotowoltaiczne stają się już standardowym elementem krajobrazu w Polsce i źródłem oszczędności dla milionów Polaków? Zdecydowanie tak! Zatem dlaczego PV to coś, obok czego żaden świadomy właściciel domu jednorodzinnego nie może przejść obojętnie?Bezpieczna i ekologiczna energia ze Słońca
Po pierwsze: natura. Ta świadomość posiadaczy domów rośnie szczególnie w zakresie ekologii. Coraz częściej jako konsumenci wybieramy rozwiązania eco-friendly. Jednym z nich jest bez wątpienia instalacja fotowoltaiczna. Rozwój ogniw fotowoltaicznych, komponentów i akcesoriów do montażu fotowoltaiki jeszcze przyspiesza te zmiany.
Nowoczesne technologie w fotowoltaice
Dziś rozwiązania OZE rozwijają się w niespotykanym tempie. Wszystko po to, aby jeszcze efektywniej, taniej i bezpieczniej wykorzystywać energię odnawialną ze Słońca w codziennym życiu. Jedną z takich rewolucji na rynku fotowoltaiki były mikroinwertery. Tak popularne od lat w Europie Zachodniej dziś podbijają Polskę i zastępują stosowane od końca zeszłego tysiąclecia falowniki stringowe.

Co w życiu prosumentów zmieniły mikroinwertery? Przede wszystkim 16-krotnie obniżyły napięcie w polskich instalacjach fotowoltaicznych - średnio z 1000 woltów na 60 - przy zachowaniu podobnej, a nawet wyższej efektywności energetycznej całych systemów. Niższe napięcie, wyższy poziom bezpieczeństwa, więcej prądu. Proste.Fotowoltaika - dobry pomysł na inwestycję
Bezpieczeństwo i ekologia to nie wszystko. Inwestowanie w fotowoltaikę staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem dla mikro inwestorów w dobie wysokiej inflacji, rosnących z roku na rok rachunków za prąd i niskiego oprocentowania lokat.

Podczas gdy przy odrobinie szczęścia możesz znaleźć lokatę, na której zyskasz ok. 1% w skali roku, dobrze zaprojektowana i dostosowana do Twoich potrzeb fotowoltaika może wygenerować nawet 16% zysku.

Do tego tradycją grudniowych i styczniowych aktualności w kraju stały się podwyżki cen prądu. Od kilku do kilkunastu procent. A w skali 20-30 lat? Aż strach pomyśleć. Fotowoltaika pozwoli Ci tego uniknąć.

 

  

 

Ekologiczny smart home z OZE
Coraz bardziej automatyzujemy nasze życie, a co za tym idzie, zużywamy w inteligentnych domach jeszcze więcej prądu. Ładowarki do samochodów elektrycznych, pompy ciepła, alarmy, czujniki, smart locki, klimatyzatory, automatyczne pralki i suszarki i wiele, wiele więcej. Smart home z panelami fotowoltaicznymi na dachu to gwarancja luksusu bez dodatkowych kosztów za nadprogramowe kilowaty energii elektrycznej. Wszystko sponsoruje Słońce.Dotacje na fotowoltaikę - to się opłaca!
Jakby tego było mało, ustawodawca oferuje nowym prosumentom różne programy dotacji, które obniżają próg wejścia w inwestycję w fotowoltaikę. Przykład? Mój Prąd 3.0 - kolejna edycja wsparcia finansowego dla posiadaczy fotowoltaiki, z której do tej pory skorzystało ponad 180 000 Polaków. Kilka tysięcy złotych dotacji dla świadomego posiadacza domu jednorodzinnego? Bardzo proszę.Twój dom z fotowoltaiką Stilo Energy
Chcesz dołączyć do kilkuset tysięcy prosumentów, którzy już dziś oszczędzają na energii elektrycznej? Zastanawiasz się, gdzie zamówić instalację fotowoltaiczną, opartą o najnowsze technologie i system mikroinwerterów? Odpowiedź może być tylko jedna: Stilo Energy! To dobrze oceniany i polecany dostawca fotowoltaiki, który miesięcznie uruchamia ponad 500 mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie całej Polski.Co zrobiłby na Twoim miejscu świadomy posiadacz domu? Umówiłby się na bezpłatną konsultację z ekspertem Stilo Energy. Otrzymałby za darmo audyt energetyczny, dokładną wycenę instalacji fotowoltaicznej, informacje o możliwych do pozyskania dotacjach i indywidualny projekt, który uwzględni Twoje dotychczasowe zużycie prądu. Z taką porcją wiedzy i danych sam zdecydujesz, czy fotowoltaika to coś dla Ciebie i Twojej rodziny. Jak myślisz - warto spróbować, jeśli to nic nie kosztuje?

 

 

***

Treść promocyjna