Dom

Eksploatacja i naprawa

Skutecznie i naturalnie. Ochrona elewacji

Tekst Issodry • Zdjęcia Issodry

2019-05-08
Skutecznie i naturalnie. Ochrona elewacji

Elewację nazywa się często wizytówką domu. Jednocześnie jest ona nieustannie narażona na działanie szeregu czynników, które mogą obniżać walory estetyczne, jak i użytkowe nieruchomości. Wiosna to idealny czas, by pomyśleć o oczyszczeniu powierzchni – najlepiej z użyciem ekologicznych środków, jakie przywrócą jej świetność w sposób skuteczny i bezpieczny.

 

Opady deszczu, wiatr przynoszący tumany piasku czy nawet unoszący się w powietrzu smog to jedne z wielu potencjalnych zagrożeń dla kondycji fasady budynku. Naturalnym jest, że z biegiem lat zewnętrzne ściany mogą pokryć zabrudzenia, pleśnie, glony, mchy czy porosty. Do ich usunięcia warto zastosować Cleaner Facade – preparat, który rozprawi się z każdego rodzaju zanieczyszczeniami, nie tylko na elewacji, ale też na dachach obiektów, nawet tych metalowych. Jest biodegradowalnym, w 100% ekologicznym i antybakteryjnym środkiem, jaki mimo wysokiej skuteczności nie zawiera chemii. Dzięki temu nie stanowi zagrożenia dla ludzi ani zwierząt, a do jego użycia nie ma nawet potrzeby wkładania rękawic ochronnych. Płyn wystarczy zaaplikować pod ciśnieniem, które wspomoże działanie naturalnych składników. Po upływie 10–15 min. należy go spłukać wodą pod ciśnieniem minimum ok. 10 bar. Przydomowe myjki ciśnieniowe świetnie dadzą sobie radę w myciu elewacji lub kostki brukowej.

 

 

Dla podtrzymania efektu warto zastosować impregnat. Tu znakomicie sprawdzi się Buidling 2.0, odpowiedni dla wszystkich typów tynku, a także kamienia, malowanego drewna czy mebli ogrodowych. Pokrycie nim ściany zabezpieczy ją przed kolejnymi zabrudzeniami oraz promieniami UV powodującymi blaknięcie elewacji. Jeszcze lepszy rezultat zapewni użycie nanotechnologicznego środka Antygraffiti. Wytworzona przez niego warstwa doskonale odpycha wodę i brud, prowadząc do samooczyszczania się powierzchni podczas opadów oraz zapobiegając zawilgoceniom. Jednocześnie staje się „powłoką ofiarną”, która w przypadku niepożądanego pokrycia farbą natryskową pozwala szybko i łatwo usunąć szpecący detal. To sprawia, że znajduje zastosowanie w zabudowie nie tylko jednorodzinnej, ale też obiektach użytku publicznego, jak np. szkoły czy bloki mieszkalne.

 

Cleaner Fasada oraz inne produkty można zakupić do użytku własnego w sklepie internetowym https://issodry.com/

Można także zamówić je razem z myciem elewacji w siedzibie firmy:

ISSODRY sp. z o.o. ul. Górczewska 53, 01-401 Warszawa.

 

Biuro handlowe 05- 071 Sulejówek ul. B. Głowackiego 1a/3

czynne codziennie w godz. 9.00 – 17.00 tel. 606 952 952

adres mailowy: [email protected]

 

Więcej szczegółów na stronie umyje-elewacje.pl