Dom

Instalacje

Systemy umywalkowe PUM Purus

Tekst Iwona Mackiewicz-Kozłowska • Zdjęcia Purus

2017-10-09
Systemy umywalkowe PUM Purus

Projektując łazienkę, koncentrujemy się często jedynie na jej wyglądzie, dużą wagę przywiązując do wyboru płytek, sanitariatów oraz mebli. Jednak nawet najpiękniejsza strefa higieny może nie spełniać swojej roli, jeśli nie zadbamy o zamontowanie praktycznych i niezawodnych rozwiązań hydraulicznych. Pozwalają one nie tylko zachować najwyższe standardy utrzymania czystości, ale też otwierają pole dla funkcjonalnych projektów. Przykładem tego typu elementów są syfony umywalkowe PUM szwedzkiego producenta – firmy Purus.

 

Syfon jest jednym z elementów wodnej instalacji kanalizacyjnej. Jego funkcją jest odprowadzanie brudnej wody do sieci kanalizacyjnej oraz powstrzymywanie nieprzyjemnych zapachów mogących wydobywać się z rur. Zadania te wymuszają charakterystyczną budowę tego komponentu. W tradycyjnej wersji zajmuje sporo miejsca, wpływając negatywnie na estetykę i ustawność łazienki. Syfon umywalkowy PUM firmy Purus wyróżnia się spośród innych podobnych produktów. Na czym polega jego wyjątkowość?

 

syfon membranowy purus

 

Oszczędność miejsca

W przeciwieństwie do syfonów o klasycznej formie w kształcie litery „S”, zamknięcie wodne PUM firmy Purus stanowi rura odpływowa wygięta pod kątem 90°. Zastąpienie tradycyjnego syfonu rozwiązaniem Purus otwiera przed inwestorami znacznie więcej możliwości aranżacji przestrzeni pod zlewem. Jego ergonomiczny, przemyślany kształt sprawia, że element nie zajmuje dużo miejsca. Syfon suchy PUM świetnie sprawdzi się zwłaszcza, gdy inwestor decyduje się na zakup umywalki pod zabudowę. Ściśle przylega do powierzchni zlewozmywaka i ściany, w związku z czym jego montaż nie wymaga pracochłonnych przeróbek, np. wycinania otworów w szufladach podwieszanej szafki, montowanej bezpośrednio pod zlewem. Dzięki temu można całkowicie wykorzystać przestrzeń użytkową w tym przydatnym meblu, a także funkcjonalnie zagospodarować każdy cenny metr kwadratowy łazienki, co jest szczególnie ważne dla posiadaczy niewielkich pomieszczeń.

 

syfon suchy

 

Innowacyjna technologia

Chociaż urządzenie Purus różni się budową od tradycyjnych modeli, bardzo skutecznie chroni przed przenikaniem do łazienki nieprzyjemnych zapachów z instalacji kanalizacyjnej. Nie czyni tego jednak za pomocą zamknięcia wodnego, którego działanie może być czasami wadliwe. Zamiast stojącej w syfonie wody, funkcję zapory w rurze odpływowej Purus pełni innowacyjny wkład membranowy, zamykający cały przekrój syfonu. W momencie przepływu wody, membrana się unosi, umożliwiając szybkie (przepustowość to ok. 0,6 litra na sekundę) odprowadzenie cieczy. Szczelne zamknięcie syfonu Purus jest gwarancją, że nieprzyjemne zapachy z kanalizacji nie będą przedostawać się do wnętrza łazienki. Jednocześnie Purus Universal Membrane (PUM) działa jak zawór zwrotny i napowietrzający – zapobiega cofaniu wody, a przepuszczając jedynie powietrze z zewnątrz, wyrównuje ciśnienie w kanalizacji.

 

syfon pum

 

Łatwy montaż

Dzięki niewielkim rozmiarom i ergonomicznemu kształtowi syfon suchy PUM można zamontować w dowolnym miejscu w łazience. Dostępność w barwach białej i chromowanej sprawia, że łatwo dobrać kolorystykę tego elementu do stylu łazienki. Zestaw z wkładem membranowym można łączyć zarówno z tradycyjnymi zaworami odpływowymi, jak również firmowymi zaworami odpływowymi PUM. Syfon pasuje do wylotów gwintowanych o wielkości 1 ¼" oraz 1 ½".

 

100% zadowolenia!

Niezawodność to jeden z tych wyznaczników, który w głównej mierze zachęca klientów do instalacji zestawów z wkładem membranowym. Wykonane z materiałów najwyższej jakości są gwarancją niezawodności i wieloletniego działania. Syfony Purus to produkty sprawdzone, obecne na rynku od 2010 r. Potwierdzeniem wysokiego standardu opisywanego produktu niech będzie fakt, że od początku wprowadzenia syfonu PUM na rynek firma nie otrzymała od konsumentów ani jednej reklamacji!

 

system purus

 

Myśląc o pracach wykończeniowych albo remontowanych w łazience, warto przemyśleć inwestycję w zestaw z wkładem membranowym PUM firmy Purus. Jest to ciekawe rozwiązanie na lata, jakie pozwoli wygospodarować w łazience więcej miejsca na potrzebne sprzęty i wyposażenie. Odpowiednio zainstalowany i eksploatowany syfon Purus uchroni przed hydrauliczną awarią oraz zapewni pełny komfort i higienę w kluczowym dla zdrowia domowników miejscu, jakim jest wspólna łazienka.