Dom

Wykończenia

Szklane osłony. Ukrywamy grzejnik

Tekst FRAGILE POLSKA WWW.OSLONYGRZEJNIKOW.PL • Zdjęcia FRAGILE POLSKA WWW.OSLONYGRZEJNIKOW.PL

2020-02-04
Szklane osłony. Ukrywamy grzejnik

Grzejniki to niezbędne komponenty domowej instalacji. W okresie grzewczym nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez ich obecności, a w zasadzie zdolności tworzenia termicznego komfortu we wnętrzach. Poza sezonem jednak życzylibyśmy sobie, by nie zawsze estetycznie prezentujące się kaloryfery zniknęły z zasięgu wzroku. Jest na to sposób. Wystarczy zamaskować je za pomocą nowoczesnych szklanych paneli.

 

Zastosowanie osłon pozwala zadbać o aranżacyjną spójność, a także zaprowadzić wrażenie porządku w danej strefie przez ukrycie nieszczególnie wyglądającego grzejnika. Często decyzja o montażu dodatkowego akcesorium zapada w czasie, gdy nie ogrzewamy mieszkania ze względu na przyjemną letnią aurę. Nie oznacza to jednak, że mamy do czynienia z rozwiązaniem sezonowym. Dekoracyjna tafla może być użytkowana także gdy w domostwie działa instalacja grzewcza. Jej montaż nie ogranicza swobody cyrkulacji powietrza ani nie zaburza emisji ciepła, dobrze je przewodząc i oddając do otoczenia. Dzięki temu maskownice mogą upiększać nasze wnętrza przez okrągły rok.

 

 

SZKLANA ALTERNATYWA

Poddając wystrój metamorfozie, często marzy nam się wymiana kaloryferów, szczególnie gdy jesteśmy posiadaczami tradycyjnych urządzeń o przestarzałym designie. W takiej sytuacji nie zawsze możliwa bywa wymiana sprzętu na współczesną technologię, a zakup wariantu wyróżniającego się modnym wzornictwem okazuje się poważnym wydatkiem. Tańszą i zarazem praktyczną alternatywę stanowi osłona, dzięki której szybko i sprawnie odmienimy wygląd grzejnika. Instalację na istniejącym modelu ułatwia przemyślany system montażowy na bazie uchwytów ze stali nierdzewnej – odpornej na wysokie temperatury.

 

 

TAFLA KU OZDOBIE

Jak wygląda sama maskownica? Otóż tworzy ją tafla ze szkła bezpiecznego – lakierowanego typu lacobel lub barwionego za pomocą ekologicznych farb. Dodatkowo gładką powierzchnię można urozmaicić efektowną fakturą, połyskującą czy satynową powłoką lub nadrukowanym ornamentem, a bezpieczeństwo użytkowania zapewnia podklejenie panelu folią, jaka nie pozwala rozsypać się drobinkom na podłogę w razie nieopatrznego stłuczenia. Tak wykonana płyta przylega równolegle do powierzchni kaloryfera i wykonywana jest dokładnie pod jego wymiary, co pozwala idealnie zakryć szpecącą konstrukcję.

 

 

SPERSONALIZOWANY DEKOR

Istotnym powodem, dla którego wiele osób decyduje się na zakup maskownic, jest bogata paleta rozwiązań. Dzięki temu możemy dobrać optymalny wariant do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Kolorystyka oraz wykończenie to tylko część właściwości, na które mamy wpływ. Osobną kategorię stanowią dekory, jakie mają szansę pojawić się na szklanym panelu, jeśli tylko to sobie zażyczymy. I tak zamiast widoku nudnego, białego grzejnika, będziemy mogli podziwiać chociażby angażującą wzrok sekwencję geometrycznych kształtów, motywy nawiązujące do świata natury czy kultowe osiągnięcie architektury. Wszystko zależy od tego, gdzie znajduje się kaloryfer i jaki pomysł mamy na jego upiększenie. W przypadku łazienki powodzeniem cieszą się panele zdobione morskimi deseniami. Do sypialni oraz salonu bezpieczniej wybrać neutralną grafikę, która nie zaburzy ładu przestrzeni. Więcej swobody gwarantuje aranżacja dziecięcego pokoju, gdzie doskonale pasować będą nadruki z wesołymi zwierzątkami czy postaciami z bajkowych krain. Opcji jest naprawdę wiele.

 

 

NIE TYLKO DO WNĘTRZA

Szklana maskownica to atrakcyjny dodatek nie tylko do wnętrz mieszkalnych, ale też biurowych. Office space wyposażone w stylową osłonę grzejników z pewnością zyska większy prestiż. Warto zastosować je szczególnie w części reprezentacyjnej, gdzie przyjmujemy klientów czy kontrahentów. Aspekt wizualny środowiska pracy składa się przecież na jej efektywność, ale również na to, jak postrzegana jest dana firma przez osoby z zewnątrz. Nowoczesne panele ze szkła bez wątpienia będą odbierane pozytywnie, a przy tym skutecznie zażegnają aranżacyjny chaos w otoczeniu.