Dom

Instalacje

Sztuka gotowania. Płyty kuchenne nowej generacji

Tekst Magda Pawluk • Zdjęcia ELICA PRODUCENT PŁYT INDUKCYJNYCH Z WBUDOWANYM OKA

2020-04-10
Sztuka gotowania. Płyty kuchenne nowej generacji

Technologia wkracza we wszystkie dziedziny życia. Na dobre zadomowiła się także w kuchennych realiach, gdzie funkcjonalność urządzeń znakomicie przekłada się na wygodę użytkowników oraz efekty ich kulinarnych działań. Z pomocą płyt nowej generacji sztuka gotowania może stać się łatwiejsza i przyjemniejsza, a dania jeszcze smaczniejsze. Wszystko dzięki innowacyjnym sprzętom.

 

Przyrządzanie posiłków w domowym zaciszu to nie tylko codzienny obowiązek. Dla wielu to także pasja oraz doskonały sposób na miłe spędzenie czasu w rodzinnym gronie. Kulinarne eksperymenty wymagają jednak odpowiedniego zaplecza, jeśli chodzi o AGD. Niezastąpionymi pomocnikami są płyty grzewcze, które za sprawą swojej intuicyjności oraz licznych dodatkowych funkcji wspierają użytkownika, z łatwością przeprowadzając go przez cały proces termicznej obróbki dania. Czym zaskakują współczesne modele?

 

 

PRAKTYCZNE 2 W 1

Jednym z najbardziej spektakularnych pomysłów producentów urządzeń kuchennych ostatnich lat było zintegrowanie dwóch jakości, które dotąd funkcjonowały osobno, ale niezmiennie sobie towarzyszyły. Mowa o płycie indukcyjnej i okapie, jakie połączone w całość stworzyły komfortową i kompaktową strefę gotowania. Sprzęt z wbudowanym centralnie wydajnym systemem wyciągowym w wersji filtrowej lub kanałowej pozwala pozbyć się oparów natychmiast, bezpośrednio w miejscu ich powstawania. To ogranicza możliwość rozprzestrzeniania się ich po mieszkaniu. Wszystko odbywa się przy wysokich osiągach, ale bez uciążliwego hałasu, a pojawiające się zapachy zostają natychmiast zneutralizowane przez ceramiczne filtry. Te przeciwtłuszczowe natomiast bardzo łatwo utrzymać w czystości dzięki możliwości prostego demontażu i umycia elementu w zmywarce. Jednocześnie płyta indukcyjna wyposażona jest w szereg opcji typowych dla egzemplarzy nowej generacji: od intuicyjnego panelu dotykowego, wyłączanego jednym przyciskiem Stop&Go, przez detektory naczyń, elastyczny podział na strefy gotowania, pozwalający korzystać z garnków o dużej średnicy, po czujniki mające zdolność dostosowywania mocy filtracyjnej do aktualnych potrzeb.

 

 

PRECYZJA W KAŻDYM CALU

Producenci nowatorskich płyt kuchennych dbają o każdy szczegół urządzenia. W efekcie powstają projekty dopracowane w każdym calu, których design zachwyca, a trwałość i wydajność budzą podziw. Lśniąca szklana powierzchnia w czarnym lub białym kolorze tworzy wykończenie emanujące elegancją, a minimalistyczna forma z dyskretnie wkomponowanym wyciągiem idealnie wpisuje się w wystrój nowoczesnej kuchni. Tak zaprojektowana strefa staje się efektownym i praktycznym centrum roboczej wyspy, gdzie gotowanie zamienia się w prawdziwą sztukę. Precyzja to klucz do sukcesu nie tylko w dziedzinie wzornictwa innowacyjnego AGD, lecz także kulinarnych wprawek. W zachowaniu właściwych proporcji pomocą służą modele płyt z wbudowaną wagą. Z ich użyciem możemy kontrolować ilość dodawanych składników, a także poznać całkowity ciężar zawartości naczynia bez względu na to, czy jego dno jest rozgrzane, czy nie. Możemy więc dokładnie odtworzyć przepis, perfekcyjnie odmierzając produkty w dowolnych jednostkach.

 

 

NIE TYLKO INDUKCJA

Okazuje się, że zdolność technologicznej kooperacji z okapem wykazują nie tylko płyty indukcyjne. Równie udanym połączeniem jest duet tworzony przez wersję gazową doposażoną o wyciąg. Tak zaawansowane urządzenie gwarantuje spektakularny design, bezpieczeństwo i komfort obsługi. Stabilny płomień, łatwość czyszczenia, swoboda ruchów dzięki szerokiemu rozstawowi palników, zróżnicowane wielkości pól grzewczych i wydajność umieszczonego w centralnym punkcie systemu neutralizującego opary czyni z urządzeń tego typu strefę kulinariów rodem z profesjonalnej restauracji. Z pomocą tak znakomitych sprzętów z segmentu premium nietrudno będzie wcielić się w rolę wirtuoza i serwować dania o jeszcze pełniejszym smaku.