Dom

Budowa

Targi Budowlane SIBEX 2016

2016-04-07
Targi Budowlane SIBEX 2016

W pierwszy poświąteczny weekend (1-3 kwietnia 2016) w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu odbyły się  9. Targi Budowlane SIBEX oraz premierowe Targi Działki i Ogrody. Z ofertą 150 firm zgromadzonych w Expo Silesia zapoznało się ponad 6,5 tys. osób, które w ten piękny wiosenny weekend odwiedziły targowy obiekt w Sosnowcu.


Targi Budowlane SIBEX są jedną z najdłużej organizowanych przez Expo Silesia imprez targowych i są doskonale znane mieszkańcom regionu, którzy tłumnie co roku je odwiedzają. W budowlanej części wystawy można było zapoznać się nie tylko z najnowszymi materiałami budowlanymi i ofertą firm usługowych z zakresu budowy i remontów, ale także znaleźć elementy niezbędne do wykańczania wnętrz, dokonać wyboru odpowiedniej instalacji grzewczej, klimatyzacyjnej czy wodnej, a nawet dokonać zakupu odpowiednich mebli czy dekoracji.

 

targi budowlane sibex 2016


Targom Budowlanym SIBEX zawsze towarzyszą ciekawe wydarzenia branżowe. Do najważniejszych z nich podczas tegorocznej edycji należy zaliczyć:

- zorganizowaną przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla  - 11 Konferencję Naukowo-Techniczną pt. „Kotły małej mocy zasilane paliwem stałym – koszty poprawy jakości powietrza w sezonie grzewczym w Polsce”. Ponad 150 uczestników tego spotkania dyskutowało nad poprawą jakości paliwa używanego do ogrzewania naszych mieszkań i skutkami tego faktu dla środowiska, w którym żyjemy;

- organizowane przez firmę „BRATA-Systemy Kominowe” - I Śląskie Mistrzostwa Montażu Kominów Systemowych, które odbyły się w sobotę drugiego dnia targów i wyłoniły cztery najbardziej fachowe zespoły montażystów kominów w regionie. Ich pracę oceniali przedstawiciele producenta, a zawodom przyglądało się wielu zwiedzających;


- II Forum Budownictwa Energetycznego „Buduj z Energią” przygotowane przez firmę GLOBENERGIA z Krakowa, która w przeprowadzała w ich trakcie konsultacje nt. rynku fotovoltaiki, efektywnych systemów grzewczych, budownictwa niskoenergetycznego, pomp ciepła czy zastosowania mat kapilarnych;

- spotkanie na temat zalet i zasad budownictwa drewnianego mieszkaniowego zorganizowane przez firmę DREWDOM-Mętel - członka Stowarzyszenia „Dom Drewniany”.

 

sibex 2016


Tradycją Targów Budowlanych SIBEX jest także konkurs na najlepszy produkt lub usługę zaprezentowaną przez wystawców. Do rywalizacji o medale Expo Silesia wystartowało 6 firm. Jury po przejrzeniu dokumentacji oraz zapoznaniu się ze zgłoszonymi produktami postanowiło przyznać medal Expo Silesia firmie TiLeCo Ewa Szenic-Zaborowska za dachówkę kompozytową TILECO. Przyznano także dwa wyróżnienia: firmie Kalamala Enke Partner za „Płachty dachowe epdm  szyte na miarę” i firmie Henkor za „Kominowy szalunek tynkarski”.


Przyznano także medal i wyróżnienia za szczególnie ciekawy sposób prezentacji podczas targów. Medal otrzymała firma KOMINKI GODZIC, a wyróżnienia powędrowały do firm: KOST-BET Sp.J. K.Matyja, P.Matyja, ALUMISTR SL z Czech, PUH JONIEC Mieczysław Joniec, KALAMALA ENKE PARTNER oraz MULTIKO s.c. Bielsko-Biała. Wyróżniono też stoisko targów DZIAŁKI i OGRODY. Wyróżnienie powędrowało do firmy STRZECHY Janusz Kobryn.


targi sibex 2016


W kiermaszu ogrodniczym udział wzięli producenci i sprzedawcy materiału roślinnego oferując możliwość zakupu na miejscu sadzonek, bylin, cebulek, nasion, drzewek ozdobnych i wielu innych artykułów sprzyjających aranżacji ogrodów. Pojawiły się również elementy małej architektury ogrodowej oraz narzędzia i urządzenia przydatne miłośnikom zieleni. Nie zbrakło stoisk z rękodziełem. W organizację pierwszego w historii Expo Silesia kiermaszu ogrodniczego włączył się Śląski Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców.

Najbliższa edycja targów budowlanych – SIBEX Jesień 2016 odbędzie się w dniach 17-18 września 2016 roku, a kolejna jubileuszowa 10 wiosenna edycja Targów Budowlanych SIBEX  – w dniach 31 marca – 2 kwietnia 2017 roku.
Już teraz zapraszamy serdecznie do uczestnictwa lub odwiedzania kolejnych targów.


Organizatorzy.