Dom

Budowa

Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2024

Tekst Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BU • Zdjęcia Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BU

2023-12-21
Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2024

[Materiał reklamowy]

Zapraszamy na Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2024, które odbędą się w dniach od 30 stycznia do 2 lutego 2024 roku. To 32. edycja wydarzenia dla branży budowlanej, które stanowi nie tylko doskonałą okazję do prezentacji innowacyjnych produktów, usług i technologii, ale także platformę wymiany wiedzy i doświadczeń ekspertów i praktyków reprezentujących szerokie grono inwestorów, deweloperów, wykonawców, architektów, przedstawicieli handlu, producentów oraz członków izb i stowarzyszeń.


Hasłem przewodnim przyszłorocznych targów jest „zielona przyszłość budownictwa”. Ten zauważalny trend kieruje się ku zrównoważonym i ekologicznym rozwiązaniom. Optymalne wykorzystanie energii odnawialnej, efektywność energetyczna budynków i ekologiczne materiały to kluczowe elementy, które kształtują nową erę świadomego i ekologicznego budownictwa. To nie tylko norma, ale także wybór, który sprzyja ochronie środowiska i poprawie jakości życia.


W ramach przyszłorocznej edycji targów BUDMA odbędzie się szereg wydarzeń towarzyszących, w tym na szczególną uwagę zasługują: Kongres Budownictwa Polskiego, którego II edycja odbędzie się w terminie 29-30 stycznia 2024, Konwencja Budownictwo Polska-Ukraina (31 stycznia 2024) oraz dwudniowe Forum Designu i Architektury D&A (31 stycznia – 1 lutego 2024).

 

 


Debaty branżowe dla profesjonalistów

Kongres Budownictwa Polskiego, to spotkanie czołowych przedstawicieli sektora budownictwa, obejmujące cykl debat i wykładów z udziałem liderów największych firm budowlanych, naukowców i praktyków, decydentów sektora finansów, ubezpieczeń, administracji państwowej, mających realny wpływ na życie gospodarcze kraju. W ciągu dwóch dni zaplanowano sześć bloków tematycznych: Infrastruktura i budownictwo w Polsce – gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy, Innowacje i nowe technologie w budownictwie i infrastrukturze, Klimat i środowisko, Ekonomia i finanse obszaru budownictwa i infrastruktury oraz Zagrożenia na rynku pracy i kształcenia kadr.


II edycja Konwencji Budownictwo Polska – Ukraina jest kontynuacją merytorycznej dyskusji nad szansami i zagrożeniami dla polskich firm budowlanych planujących uczestnictwo w powojennej odbudowie Ukrainy. Podczas Konwencji omawiane będą obostrzenia prawne, problemy wynikające z braku transparentności oraz ogólnej sytuacji społeczno-ekonomicznej i politycznej na Ukrainie. Przedstawione zostaną zasady funkcjonowania rynku inwestycji i ich realizacji, problemy rynku pracy na Ukrainie, zasobów materiałowych i maszynowych.


Niezwykle istotnym zagadnieniem związanym z pojęciem zielonego budownictwa jest termomodernizacja. Polska Izba Budownictwa we współpracy z organizacjami eksperckimi planuje zorganizowanie paneli dyskusyjnych, skupiając się na tematach związanych z efektywnością energetyczną w budownictwie. Polska ma dostęp do największych transferów pieniężnych na ten cel, 17% społeczeństwa zmaga się z ubóstwem energetycznym, a rosnące koszty energii i ciepła wytwarzanych ze źródeł węglowych podnoszą koszty życia. Głęboka termomodernizacja istniejących budynków wymaga lepszych i nowych materiałów, technologii i produktów – na opracowanie innowacyjnych rozwiązań Ministerstwo dysponuje programem Inteligentnych Specjalizacji i środkami w nowej perspektywie. Wydarzenie ma na celu edukację i wymianę poglądów na temat roli efektywności energetycznej w budownictwie przyszłości.


Tematem wydarzeń zorganizowanych przez Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe jest drewno jako materiał budowlany przyszłości. Eksperci z leśnictwa, nauki zastanowią się nad rolą drewna w budownictwie w kontekście przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Jaka przyszłość czeka drewno w naszym kraju w najbliższych dekadach? Jaką strategię rozwoju powinny przyjąć polskie przedsiębiorstwa przerabiające i wykorzystujące drewno? Czy przemysł w Polsce przygotowuje się do zmian? Sporo miejsca w dyskusji zostanie poświęcone tematowi prefabrykacji i jej wkładu w zrównoważoną architekturę. Analizie zostanie poddane drewno jako kluczowy element budynków niskoemisyjnych oraz zasady gospodarki cyrkularnej w budownictwie.

Podczas Dni Inżynierskich, które odbędą się w terminie 31 stycznia – 1 lutego 2024 tematem przewodnim będzie bezpieczeństwo w rewitalizowanych budynkach wielkopłytowych. Eksperci współpracujący z Wielkopolską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa przedstawią kierunki rewitalizacji osiedli z budynków wielkopłytowych, możliwości dostosowania istniejących budynków z wielkiej płyty do perspektywicznych wymagań UE dotyczących ich efektywności energetycznej, a także realne możliwości i korzyści nadbudowy budynków wielkopłytowych.

 

 


BUDMA dla Architekta

Forum Designu i Architektury D&A już po raz szósty będzie towarzyszyć targom BUDMA. Tematem przyszłorocznej edycji Forum jest OD NOWA: Do źródeł witalności. Uczestnicy będą mieli okazję zgłębić temat wrażliwego projektowania, które ma na celu wzmocnienie, a nie zużycie zasobów. W trakcie Forum D&A uczestnicy skoncentrują się na roli wody w architekturze i planowaniu urbanistycznym. Zarówno dosłownie, jako potencjał nadrzecznych bulwarów, jezior, ogrodów deszczowych, a także strumieni ukrytych pod miastem, jak i symbolicznie, jako węzeł dla lokalnego dziedzictwa kulturowego, szansa na ciągłość w planowaniu urbanistycznym czy metafora zielonej architektury. Przyglądając się dobrym przykładom projektowania dla wody w mieście, dużym publicznym inwestycjom w przestrzeń publiczną, a także prywatnym inicjatywom mieszkaniowym, mamy również nadzieję na ożywioną dyskusję z publicznością na temat rzeczywistych możliwości, jakie otwierają się przed inspirowaną wodą zrównoważoną architekturą i budownictwem.


Gościem specjalnym wydarzenia będzie Yuki Ikeguchi, wiceprezes wykonawczy i partner w Kengo Kuma and Associates, która podzieli się swoim doświadczeniem w prowadzeniu projektów architektonicznych na całym świecie.


Międzynarodowy biznes jak zawsze obecny na targach BUDMA

Międzynarodowa Strefa Spotkań na targach BUDMA 2024 stanie się centralnym miejscem networkingowym. Innowacyjna przestrzeń umożliwia gościom, w tym wystawcom, kupcom zagranicznym oraz kluczowym przedstawicielom branży budowlanej, nawiązywanie zagranicznych relacji biznesowych. Strefa nie tylko będzie sprzyjała wymianie doświadczeń, ale także będzie miała aspekt edukacyjny, gdzie partnerzy Santander Bank Polska i UPS będą dzielić się istotną wiedzą na temat rozwoju firm na arenie międzynarodowej, finansowania, bezpieczeństwa transakcji i logistyki. Strefa Spotkań wprowadza unikalną jakość do targów, integrując networking z technologią i edukacją. W ramach programu Hosted Buyers udział w spotkaniach zapowiedziało ponad 300 kupców z zagranicy.

 


Szeroka oferta dla fachowców z branży budowlanej

Na fachowców, którzy z końcem stycznia przyjadą do Poznania czekać będą na stoiskach setki targowych premier produktowych, a w tym wyróżnionych 20 laureatów prestiżowej nagrody Złotego Medalu za wyjątkową innowacyjność i wysoką jakość, ponadto nowinki technologiczne, które będzie można zobaczyć z bliska, przetestować i po targach zastosować, tak by wejść na wyższy poziom wykonawstwa, zyskać przewagę nad konkurencją i rozwijać swój biznes.


Jak zawsze w programie Budmy goszczą na stałe wydarzenia, na które czekają przede wszystkim fachowcy z branży budowlanej. Prezentujemy kilka wybranych pozycji z programu przyszłorocznej BUDMY:


⦁    XI Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy

⦁    MONTERIADA – wydarzenie promujące dobry montaż wyrobów stolarki budowlanej, termomodernizację i nowoczesne, energooszczędne rozwiązania w budownictwie
⦁    Turniej budowlany „Złota Kielnia”

⦁    Strefa testów materiałów i narzędzi budowlanych Grupy Prace Wykończeniowe

⦁    Zawody parkieciarskie

⦁    Strefa dla FACHOWCA SBW – pokazy, warsztaty, szkolenia w ramach  strefy glazurnika, systemów suchej zabudowy, malowania i szpachlowania

⦁    STREFA INNOWACJI - nowości dekarskie

⦁    STREFA OGNIA - polskie premiery produktów kominkowych, a wśród nich najnowsze trendy w kominkowym wzornictwie.

 

 


Maszyny dla prawdziwych fachowców

Przyszłorocznej BUDMIE towarzyszyć będą tym razem targi INTERMASZ i INFRATEC prezentujące najnowsze propozycje z zakresu maszyn budowlanych i sprzętu pomocniczego na placu budowy, a także technologii dla budownictwa infrastrukturalnego.

W ramach ekspozycji INTERMASZ zobaczymy pełen przekrój najnowszych propozycji uznanych na rynku marek, wraz z propozycją dodatkowego osprzętu, części zamiennych oraz technologii stosowanych w budownictwie infrastrukturalnym. Warto na pewno zwrócić uwagę, podobnie jak w przypadku targów BUDMA, na laureatów Złotego Medalu MTP, maszyny, które zdecydowanie wyróżniają się swoimi właściwościami i jakością. Tuż obok znajdziemy również szeroką ofertę wyposażenia BHP, ważnego elementu każdej budowy, szalunków i rusztowań, czy także manipulatorów, przenośnych podnośników i mobilnych dźwigów.


Poznań od ponad trzech dekad jest niekwestionowanym centrum całego sektora budowlanego. Targi Budownictwa i Architektury BUDMA oraz Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego INTERMASZ to doskonała okazja do nawiązania relacji biznesowych, zdobycia najnowszych informacji o trendach, produktach i technologiach.


Już dzisiaj zapraszamy na 32. Edycję Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA w dniach 30 stycznia - 2 lutego 2024.

Bilety na targi są już dostępne on-line: tobilet.pl. Warto już dzisiaj zaplanować swój udział w BUDMIE.

www.budma.pl || www.kongresbudownictwa.eu || www.forumdia.pl