Dom

Instalacje

Targi Instalacje 23-26 kwietnia 2018 r.

Tekst Międzynarodowe Targi Poznańske • Zdjęcia Międzynarodowe Targi Poznańske

2018-03-29
Targi Instalacje 23-26 kwietnia 2018 r.

Biznes w makro skali – tak można określić możliwości, jakie czekają na profesjonalistów w dniach 23-26.04.2018 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tak rozbudowany blok wydarzeń to okazja do spotkań twarzą w twarz z potencjalnymi partnerami biznesowymi z rynku polskiego i zagranicznego.

 

Przed nami największe spotkanie branży instalacyjnej w Polsce i Europie Środkowej, jedyne, które kompleksowo prezentuje ofertę wiodących producentów i dostawców urządzeń, technologii i usług z zakresu techniki grzewczej, klimatyzacyjnej, wentylacyjnej i chłodniczej, a także techniki obiektowej i techniki gazowniczej. Każdorazowo wydarzenie gromadzi blisko 30.000 profesjonalistów z 46 krajów. Oferuje przegląd nowości i premier rynkowych oraz trendów w rozwoju branży, a także wiele imprez towarzyszących, o których można przeczytać poniżej.

 

Wydarzenia z nową energią

Największe wydarzenie biznesowe skierowane do profesjonalistów z różnych branż, nabiera nowej energii. W dniach 23-26.04.2018 w Poznaniu odbędą się Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX z Forum Technologii Cyfrowych POZNAŃ MEDIA EXPO, a wraz z nimi Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO oraz Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE, Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GreenPOWER oraz Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER.

 

Na terenie MTP spodziewanych jest blisko 35 000 fachowców, którzy będą mieli przegląd oferty czołowych dostawców produktów i usług z zakresu:

 • ochrony mienia, informacji, systemów alarmowych, monitoringu wizyjnego oraz zabezpieczeń technicznych i systemowych

 • środków ochrony indywidualnej, środków ochrony zbiorowej, materiałów do produkcji odzieży ochronnej i roboczej, zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości, środków i sprzętu do udzielania pierwszej pomocy, wyposażenia dla służb ratowniczych oraz zabezpieczeń przeciwpożarowych

 • urządzeń, technologii i usług techniki grzewczej, klimatyzacyjnej, wentylacyjnej i chłodniczej, techniki obiektowej i techniki gazowniczej,

 • nowoczesnej energetyki i odnawialnych źródeł energii.

 

Na targi po wiedzę i umiejętności

W ramach poszczególnych wydarzeń targowych na pierwszy plan wysuwają się projekty specjalne, odzwierciedlające tendencje na rynku i wskazujące nowe trendy w branży:

  • SECUREX: JESTEM INTELIGENTNY - Inteligentny Budynek, Securex BeIn, Mistrzostwa Polski Instalatorów Systemów Alarmowych, Drone Zone, Smart City;
  • SAWO: m.in. Konferencje Państwowej Inspekcji Pracy oraz Promotora BHP, zawody piłki sikawkowej – Hydroball, pokazy z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych, obecność Fire Girls;
  • INSTALACJE:IV Konferencja Rynku Urządzeń Grzewczych, Sanitarnych, Instalacji, Wentylacji i Klimatyzacj, Klub Instalatora na INSTALACJACH, Standardy jutra w technice grzewczej– konferencja PORT PC, Mistrzostwa Polski Instalatorów, MOC HYBRYDY na Targach Instalacje oraz Nowość-Łazienka PRO;
  • GreenPOWER & EXPOPOWER: ENEA Operator dla profesjonalistów i młodzieży; Strefa
   E-mobility, Konferecje "Budowa Elektrowni Jądrowej – technologia, finansowanie, bezpieczeństwo i zarządzanie projektem”; „Bezpieczeństwo i energooszczędność w oświetleniu”, „Energooszczędne napędy elektryczne w przemyśle”; „Forum Innowacyjnej Energetyki #EnergInn1.0”.

 

Finał Mistrzostw Polski Instalatorów (MPI)

Odbędzie się, podczas targów INSTALACJE w Poznaniu. To tam finaliści walczyć będą o nagrodę główną – nowiutki samochód dostawczy Citroen Berlingo!

 

Rok 2017 to wyjazdowe Instalacje on Tour – eliminacje do odbywających się podczas Targów Mistrzostw. Tegoroczny tour odwiedził 15-ście polskich miast w tym m.in. Warszawę, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź i Olsztyn. Łącznie wzięło w nim udział ponad tysiąc instalatorów. Komu nie udało się wziąć udziału w eliminacjach wyjazdowych, będzie miał szansę podczas targów, 23 i 24 kwietnia odbędą się dodatkowe eliminacje. Tak by każdy instalator miał szansę spróbować swoich sił i porównać umiejętności z kolegami po fachu. Wielki finał odbędzie się 25 kwietnia, natomiast 26 kwietnia odwiedzający Targi będą mogli zobaczyć zmagania przyszłych profesjonalistów w finale dla szkół.

 

A jak będzie wyglądał finał? Zgodnie z regulaminem instalatorzy będą mieli do wykonania, kilkanaście czynności konkursowych na przygotowanym modelu instalacji. Wszystko w jak najkrótszym czasie i bezbłędnie!

 

IV Konferencja Rynku Urządzeń Grzewczych, Sanitarnych, Instalacji, Wentylacji i Klimatyzacji

Podczas najbliższych targów INSTALACJE 2018 w dniu 23.04.2018 odbędzie się już po raz czwarty konferencja branży urządzeń grzewczych. Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych zaprasza do udziału w spotkaniu osób biorących aktywny udział w rozwoju rynku instalacyjno-grzewczego.

 

Współorganizatorami imprezy jest  Polski Związek Pracodawców Hurtowni Branży Grzewczej, Sanitarnej, Instalacyjnej, Klimatyzacji i Wentylacji ZHI, przy wsparciu organizacyjnym Międzynarodowych Targów Poznańskich. Partnerami merytorycznymi imprezy są także Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła PORT PC i Polska Korporacja Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji SGGiK.

 

Jest to pierwsza od wielu lat wspólna konferencja branży instalacyjno-grzewczej, która jest doskonałą okazją do spotkania dla wszystkich uczestników rynku i ekspertów.

 

Czas na wiedzę i na budowanie relacji

Konwencja imprezy jest ściśle związana z programem targów Instalacje 2018. Zakładamy, że uczestnicy konferencji będą  chcieli skorzystać z okazji, żeby porozmawiać z dawno nie widzianymi znajomymi z branży. Program imprezy został ograniczony do najbardziej aktualnych i interesujących uczestników tematów prezentacji. Konferencja będzie trwać cztery godziny z przerwą kawową oraz tradycyjnym już rozdaniem statuetek Rynku Instalatora. Żeby wyjść naprzeciw potrzebie rozmów kuluarowych, uczestnicy konferencji będą mieli okazje kontynuować rozmowy podczas tzw. Wieczoru Targowego który rozpocznie się bezpośrednio po konferencji w tej samej hali. Wieczór targowy czyli koktajl połączony z kolacją jest imprezą zamkniętą, skierowaną wyłącznie do wystawców i ograniczonej liczby specjalnych gości. Uczestnicy konferencji otrzymają bezpłatne wejściówki na te imprezę.

 

Tym żyje branża

W tym roku, do przedstawienia prezentacji poprosiliśmy przedstawiciela Ministerstwa Infrastruktury, ASM, ICEB, Euler Hermes, PORT PC oraz ZHI i SPIUG. Tematy które będziemy przedstawiać, dotyczą aktualnej sytuacji na rynku instalacyjno-grzewczym oraz na rynku budowlano-mieszkaniowym. Przewidujemy następujące tematy prezentacji:

 • Parametryzacja wyrobów budowlanych

 • Rynek budowlany w Polsce w kontekście gospodarki i obywateli

 • Płatności w branży instalacyjno-grzewczej

 • Podsumowanie trendów rynku urządzeń grzewczych w Polsce, efekt działań antysmogowych

 • Rynek dystrybucji materiałów instalacyjnych w Polsce

 • Klasyfikacja wyrobów ETIM w branży instalacyjno-grzewczej

 • Certyfikacja budynków pod kątem niskiej emisji

 

Konferencja jest skierowana głównie do producentów urządzeń grzewczych, przedstawicieli innych firm związane z techniką grzewczą, dystrybutorów działających na rynku instalacyjno – grzewczym, instalatorów, pracowników naukowych, urzędników na poziomie gmin i województw i mediów.

 

Standardy jutra w technice grzewczej – konferencja PORT PC

Na targach Instalacje 2018 w dniu 24 kwietnia 2018 r. odbędzie się Konferencja PORT PC pod tytułem ”Standardy jutra w technice grzewczej”, prowadzona przez czołowych specjalistów branży pomp ciepła i równoważenia hydraulicznego. W ramach konferencji ukażą się nowe wytyczne branżowe PORTPC cz. 7 i cz. 8 skierowane do instalatorów i projektantów instalacji grzewczych i chłodzących.

 

Wytyczne mają pomóc w doborze i projektowaniu systemów grzewczych z pompami ciepła w budynkach jedno- i wielorodzinnych i obejmują prawie wszystkie rynkowe rozwiązania pomp ciepła do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody użytkowej. Wytyczne te można traktować jako przewodnik projektowy i instalacyjny. Dodatek do wytycznych zawiera listy kontrolne, typowe schematy i przykłady wspierające procedurę projektowania i doboru.

 

FORUM ŁAZIENKA.PRO

Łazienka PRO to NOWE wydarzenie na targach INSTALACJE! Cykl spotkań dla profesjonalistów z branży łazienkowej: producentów, właścicieli firm handlowych, architektów, wykonawców oraz projektantów instalacji. Każdy dzień będzie dedykowany wybranej grupie zawodowej. Każdego dnia 2-3 godziny wykładów, prezentacji, czy rozmów będą zaaranżowane w taki sposób, by w krótkim czasie dostarczyć gościom przydatnej dawki wiedzy i umiejętności.

 

Poznaj z nami MOC HYBRYDY! Specjalne warsztaty: łączymy systemy energooszczędne!

Podczas nadchodzących targów Instalacje w Poznaniu, firmy wykonawcze będą miały okazję rozbudować swoje portfolio o dodatkowe umiejętności, a inwestorzy poznać możliwości, jakie stwarza technologia fotowoltaiczna i pompy ciepła! MOC HYBRYDY redakcji GLOBEnergia to energetyzujące spotkanie w postaci warsztatów oraz prezentacji. Specjaliści z branży techniki grzewczej i fotowoltaicznej wytłumaczą jak wykorzystać potencjał tkwiący w net meteringu. Porozmawiają jak technicznie połączyć pompę ciepła z instalacją fotowoltaiczną. Wyjaśnią na czym polega system SG Ready i jak inteligentna sieć może współpracować z pompami ciepła! W programie również sporo informacji o hałasie w instalacji z pompą ciepła powietrze/woda. Przeanalizujemy wspólnie, co mówi prawo, a co pokazują testy i badania. Sporo uwagi poświęcimy też ustawie F-gazowej. Jakie konsekwencje dla instalatorów i użytkowników wynikają z jej zapisów?

 

Nie pominiemy również szybko postępującej w naszym kraju i cieszącej się dużym zainteresowaniem fotowoltaiki. O tym, jak dobrać moduły fotowoltaiczne, jakie pomiary i badania wykonywać i jak przyłączyć system fotowoltaiczny do sieci  opowie osobiście Bogdan Szymański, autor poradnika „Instalacje Fotowoltaiczne”, wraz z zaproszonymi ekspertami branży.

 

Do prawidłowego wykonania i świadomego użytkowania instalacji należy wiedzieć jak to działa i dlaczego. Dlatego warsztatach łączą teorię z praktyką. W programie pokaz możliwości urządzeń od pompy ciepła, regulatorów po pokaz montażu instalacji fotowoltaicznej na dachu płaskim!

 

Akcja autokarowa "Jedziemy do Poznania!"
Zaproszenie do udziału w niej kierowane jest do profesjonalistów - instalatorów - klientów wybranych hurtowni z całej Polski. To nie tylko akcja ułatwiająca komfortowy dojazd na Targi w Poznaniu, to także akcja mająca zapewnić możliwość integracji branży, rozmów i wymiany doświadczeń. Poza tym wszyscy biorący w niej udział otrzymają książeczkę instalatora, wraz z nią - zaproszenie do udziału w zabawie. Odwiedzając wybrane stoiska, otrzymując od wystawców pieczątki a te zebrane w specjalnej książeczce to szansa na wygranie atrakcyjnych nagród!

 

Pełny program konferencji dostępny na stronie https://instalacje.mtp.pl/pl/wydarzenia/