Dom

Finanse

Targi Nowy Dom Nowe MIESZKANIE za nami!

2016-09-12
Targi Nowy Dom Nowe MIESZKANIE za nami!

Szanowni Państwo,

serdecznie dziękujemy za udział w gdyńskiej edycji Targów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE, które odbyły się w dniach 3-4 września 2016 roku w GDYNIA ARENA w Gdyni. Dziękujemy wszystkim Wystawcom, Patronom Honorowym i Medialnym oraz Organizacjom i Stowarzyszeniom za wsparcie merytoryczne i medialne kolejnej edycji Targów. Specjalne podziękowania składamy Partnerom Targów : firmie Domy Hybrydowe i IKEA . Nie zapominamy o prelegentach i doradcach, którzy pomogli w przygotowaniu tej edycji, i których zaangażowanie potwierdza rangę i użyteczność wydarzenia. Liczymy, że wszyscy uczestnicy rynku – deweloperzy, spółdzielnie mieszkaniowe, agencje nieruchomości, banki i doradcy kredytowi spędzili owocnie czas na targach a poszukujący mieszkania czy domu znaleźli właściwe i docelowe mieszkanie lub dom. Tegoroczne Targi w Gdyni były zdecydowanie okazalsze od ubiegłorocznych – zgromadziły większą liczbę Wystawców jak i Zwiedzających.

 

targi nowy dom nowe mieszkanie


Targi odwiedziło około 4 tys. zwiedzających. Najliczniejszą grupę zwiedzających stanowiły młode rodziny z dziećmi, tj. osoby „po trzydziestce” dobrze zorientowane w ofercie rynkowej. Kolejną grupę stanowili osoby młode (poniżej trzydziestego roku życia) poszukujące swojego pierwszego własnego mieszkania. Nie brakowało osób „po pięćdziesiątce”, które chciały sprzedać lub zamienić swoją nieruchomość (dom lub działkę) na mieszkanie od dewelopera. Wiele osób podejmowało decyzję zakupową, korzystając z atrakcyjnej oferty przygotowanej przez Wystawców specjalnie na tę imprezę targową. Stoiska Wystawców przyciągały atrakcyjną aranżacją i profesjonalnym sposobem prezentacji. Swoją ofertę przedstawiły znane trójmiejskie  i ogólnopolskie firmy (m.in.: ALLCON, JW. CONSTRUCTION, Semeko, Spartan Domy, TS Invest, Dekpol, DS. Development, BMC) Nie zabrakło ofert kredytów mieszkaniowych prezentowanych przez pośredników finansowych (MURATOR FINANSE, Contact Finance, Phinanse). Liczną reprezentację miały agencje pośrednictwa nieruchomości (m.in.: Nieruchomości Sojeccy, SPPON) oraz  firmy świadczących usługi z dziedziny aranżacji wnętrz (m.in.: IKEA, Wytwórnia Wnętrz, Salon ELEMENTS). Ekspozycję wystawców dopełnił bogaty program edukacyjny i rozbudowane Centrum Porad, w którym goście mogli korzystać z indywidualnych, bezpłatnych konsultacji m.in. z dziedziny: prawa, podatków, finansów czy aranżacji wnętrz i ogrodów.

 

nowy dom nowe mieszkanie 2016Tradycyjnie dużą popularnością na targach NOWY Dom NOWE Mieszkanie cieszyły się wykłady, w trakcie których poruszano problematykę związaną z finansowaniem nieruchomości, a w szczególności te traktujące o kredycie hipotecznym i procedurach jego pozyskania (np.: Jak mądrze sfinansować zakup własnego mieszkania). W niedzielę Stowarzyszenie Pomorskiego Pośredników w Obrocie Nieruchomościami zorganizowało panel dotyczący rynku wtórnego, w czasie którego omówiono zagadnienia: jak bezpiecznie kupić mieszkanie na rynku wtórnym, prawidłowe umowy kupna z deweloperem - jak zabezpieczyć własne interesy, umowę najmu okazjonalnego - gwarancję bezpieczeństwa dla najemcy i właściciela czy obciążenia nieruchomości versus bezpieczeństwo transakcji. Na zakończenie zaproszeni goście dyskutowali o szansach i zagrożeniach rynku wtórnego. Novum wykładów były spotkania z przedstawicielami firm świadczących usługi z nowoczesnych branż m.in.: wykłady dotyczące fotowoltaiki czy budownictwu modułowemu.

 

nowy dom nowe mieszkanie gdynia

Bezpośrednie relacje z targów można było wysłuchać w radiu ESKA. Wierzymy, że już niebawem, nasi Wystawcy odnotują  pierwsze efekty licznych spotkań i rozmów targowych. Życzy wielu owocnych transakcji.
 
Już teraz zachęcamy do zaplanowania udziału w kolejnych wydarzeniach targowych MURATOR EXPO w Gdańsku:
⦁    22-23 października – targi Nowy Dom Nowe Mieszkanie – AMBER EXPO w Gdańsku