Dom

Instalacje

Technologia i ponadczasowe wzornictwo. Łączniki sterowane Wi-Fi

Tekst ELS ELEKTROTECHNIKA SP. Z O.O. SP. K. WŁAŚCICIEL • Zdjęcia ELS ELEKTROTECHNIKA SP. Z O.O. SP. K. WŁAŚCICIEL

2020-03-26
Technologia i ponadczasowe wzornictwo. Łączniki sterowane Wi-Fi

Nieprzeciętna jakość i wysoki standard to wymagania, jakie muszą spełniać wszystkie składniki wyposażenia. Takie walory niosą ze sobą też łączniki dotykowe. Ponadczasowe wzornictwo oraz styl tworzą z nich elementy dopełniające swoją estetyką wnętrza. Produkty te podkreślają charakter i piękno pomieszczeń, jednocześnie wprowadzając do nich zaawansowaną technologię, a także nowoczesność.

 

Rozwój oraz utrzymywanie jakości implikują nowo powstające produkty. Podążając za trendami, producenci osprzętu elektrycznego wprowadzili nowe rozwiązania, które zwiększają komfort użytkowania oraz codziennego życia.

 

 

W ostatnim czasie pojawiły się łączniki i gniazda sterowane sygnałem Wi-Fi. Rozwiązanie jest o tyle nietuzinkowe, że nie potrzebujemy żadnych dodatkowych urządzeń. Wystarczą domowy router oraz dedykowane łączniki. To najbardziej funkcjonalne i dopracowane pod względem zaawansowania, a także prostoty obsługi propozycje z tej grupy asortymentu dostępne na rynku. Moduły Wi-Fi umieszczone są wewnątrz produktów, co pozwala na szybki i bezproblemowy montaż. Dzięki temu zyskujemy możliwość zdalnego sterowania oświetleniem, gniazdami 230 V oraz roletami. Zarządzanie tymi elementami opiera się o darmową aplikację „Smart Life” dostępną na platformę Android oraz iOS. Oprogramowanie jest bardzo proste w obsłudze. Samo wyszukuje urządzenia i łączy się z nimi. Dodatkowo pozwala na obsługę wielu dodatkowych urządzeń, jak sprzęt AGD czy RTV. Aplikacja występuje w kilku językach, także w polskim. Umożliwia wydzielanie pomieszczeń, opisywanie poszczególnych elementów systemu czy nawet dołączenie zdjęć poszczególnych łączników lub gniazd celem ułatwienia obsługi. Ciekawą funkcjonalnością aplikacji jest tworzenie scen pozwalających na wykonywanie działań automatycznych w zależności od zaistniałych zdarzeń – np. opuszczenie rolet gdy zapada zmierzch, podnoszenie ich o określonej godzinie. Doskonale można ją wykorzystać do symulacji obecności w domu na czas wyjazdu. Aplikacja informuje również o stanie danego urządzenia bez względu na to, czy jest ono załączone ręcznie czy z poziomu oprogramowania.

 

 

Ważną kwestią, którą należy podkreślić, jest fakt, że wśród asortymentu dostępne są łączniki dotykowe wykorzystujące standardową instalację 230 V przygotowywaną w oparciu o najbardziej typowe puszki – fi 60 mm. Takie rozwiązanie umożliwia zaadaptowanie „starej”, dowolnej instalacji i stworzenie z niej nowoczesnego, designerskiego systemu, który pozwoli wykorzystywać najnowszą technologię i cieszyć się wygodą użytkowania. Wystarczy podmienić użytkowane wcześniej łączniki na wersje sensorowe. Aplikacja „Smart Life” gwarantuje również współpracę produktów dotykowych z rozwiązaniami opartymi o Google Home oraz Amazon Alexa.

Warto dodać, że w ofercie pojawił się także osobny moduł Wi-Fi, przy pomocy którego możemy sterować dowolnym urządzeniem, na przykład łącznikiem mechanicznym, również poprzez aplikację z poziomu smartfona albo tabletu.

 

 

Szklane łączniki dotykowe, poza funkcjonalnością mają też przyciągać uwagę i zaciekawiać, wpisywać się w nowoczesną technologię oraz wyrażać gusta użytkowników, jednocześnie dając poczucie komfortu i bezpieczeństwa. To rozwiązanie jest jednym z najprostszych, dzięki czemu może być skierowane do każdego, bez względu na wiek czy wiedzę techniczną. Należy pamiętać, że nie jest to w pełni „inteligentny dom”, a system dający wiele użytecznych i czasem koniecznych rozwiązań, które podnoszą bezpieczeństwo oraz komfort życia, ze względu na prostotę obsługi. To produkty dostępne cenowo dla każdego nabywcy. Nie wymagają też znajomości specyfiki rozbudowanych technicznie systemów, w przypadku których instalacja i obsługa bez pomocy osób z odpowiednią wiedzą techniczną stają się wręcz niemożliwe.

Łączniki dotykowe oraz gniazda sterowane sygnałem Wi-Fi to rozwiązania dedykowane szerokiej grupie odbiorców. Prostota montażu oraz obsługi, przystępne koszty i ponadczasowe wzornictwo wyróżniają tę grupę produktów z gamy nowoczesnych, designerskich elementów osprzętu elektrycznego.