Dom

Trzech wspaniałych, czyli wyjątkowa strefa relaksu z fotelem masującym

Tekst REST LORDS • Zdjęcia REST LORDS

2020-05-22
Trzech wspaniałych, czyli wyjątkowa strefa relaksu z fotelem masującym

Prywatna strefa relaksu w zaciszu własnego domu... Powrót po stresującym spotkaniu i masaż w fotelu masującym... Brzmi jak marzenie, prawda? Już jeden przycisk umożliwia przeniesienie się do świata odprężenia i niesamowitej przyjemności. Rozmasowanie spiętych mięśni po wielu godzinach spędzonych za biurkiem czy kierownicą jest teraz na wyciągnięcie ręki. Seans po przebudzeniu, po powrocie z pracy czy tuż przed snem? Zachwyć się i zadbaj o siebie w fotelu masującym.

 

Fotele masujące na linii produkcyjnej pojawiły się po raz pierwszy ponad 50 lat temu w Japonii. To właśnie w Kraju Kwitnącej Wiśni narodziła się tradycja masażu i to tam odkryto, jak korzystny wpływ na ludzkie ciało i umysł ma regularne z niego korzystanie. Azjaci do dzisiaj łączą dbanie o zdrowy styl życia z codziennym masażem, dlatego też w Japonii naprawdę ciężko znaleźć dom, w którym nie ma fotela masującego. Powoli zmienia się to też w Polsce, gdzie urządzenia te są coraz częściej poszukiwane i wykorzystywane, ale już nie tylko w firmach, salonach spa czy hotelach, lecz także w domach prywatnych.

 

JAK WYGLĄDA MASAŻ W FOTELU MASUJĄCYM?

Masaż w takim fotelu wykonywany jest za pomocą imitujących pracę rąk fizjoterapeuty ramion masujących. W każdym modelu do wyboru są programy automatyczne i techniki stymulacji, których działanie skierować można na konkretną partię ciała. To idealne rozwiązanie dla osób borykających się z bólami karku, okolicy lędźwiowej czy stóp. Dodatkowo, jeśli masaż okaże się zbyt mocny lub intensywny, w większości egzemplarzy istnieje możliwość wyregulowania jego siły czy szybkości. Jednak fotele masujące to nie tylko masaż pleców, ale również szereg innych, bardziej zaawansowanych funkcji.

 

FOTO: Fotel masujący Massaggio Eccellente

 

TRZECH WSPANIAŁYCH

I tutaj należy powiedzieć o fotelach masujących z innowacyjnej półki, które wyróżniają się technologiami – niezwykle odprężającymi oraz wspomagającymi masaż. Trzy najwyższe modele marki Massaggio zachwycają swoimi możliwościami, zapewniając relaksujący rytuał dla całego ciała. Egzemplarze różnią się, ale każdy z nich jest tak samo wyjątkowy i wzbogacony nowymi funkcjami.

Pierwszy z nich, Massaggio Eccellente, to połączenie zaawansowanych funkcji i klasycznej linii. Uwagę zwraca opcja Zero Gravity, która układa ciało w taki sposób, że kolana umieszczone są na wysokości serca, a stawy zostają całkowicie odciążone. Dzięki temu masaż staje się bardziej dokładny i jeszcze korzystniej wpływa na odprężenie organizmu. Następny model, Massaggio Esclusivo, to kolejne udoskonalenia. Oprócz Zero Gravity, ten fotel masujący wyróżnia się najdłuższym L-shape. Oznacza to, że zakres masażu sięga od szyi aż po pośladki, a nie jedynie do lędźwi, jak w innych modelach. Poza tym gwarantuje wyjątkowy masaż stóp, w którym poduszki powietrzne i specjalne rolki rozmasowują je w taki sposób, by przynieść szybką ulgę oraz rozluźnienie. I wreszcie najwyższy model – najnowocześniejszy i największy, Massaggio Stravagante. Umożliwia on niezwykle dokładny i perfekcyjnie wykonywany, profesjonalny masaż w systemie 3D. Dzięki tej funkcji, fotel z jeszcze większą dokładnością skanuje kręgosłup, przez co zwiększa precyzję swojego działania. Oczywiście poza Zero Gravity czy niesamowitym masażem stóp, Massaggio Stravagante posiada również funkcję rozciągania. Przypomina ona poranne przeciąganie, które doskonale zdejmuje napięcie z mięśni i pozwala wydobyć z nich energię na nadchodzący dzień.

 

FOTO: Fotel masujący Massaggio Esclusivo

 

FOTEL MASUJĄCY W DOMU

Jednak nie tylko funkcje fotela masującego odgrywają olbrzymią rolę przy jego wyborze. Dla niektórych, choć z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że dla większości, jego wygląd będzie miał równie duże znaczenie.

Wybierając idealny model, należy pamiętać, że będzie on stałym elementem wyposażenia salonu czy sypialni. Może być jego doskonałym uzupełnieniem bądź oryginalnie wyróżniać się na tle pozostałych mebli. W klasycznych przestrzeniach niezastąpiony okaże się Massaggio Eccellente, w nowoczesnych, surowych wnętrzach – Massaggio Stravagante. Massaggio Esclusivo to ekskluzywna forma idealna do stylowych, niebanalnych pomieszczeń.

 

FOTO: Fotel masujący Massaggio Stravagante

 

STREFA RELAKSU Z FOTELEM MASUJĄCYM

Marzysz o wyjątkowej strefie relaksu w domowym zaciszu? Po powrocie do mieszkania odpocznij w fotelu masującym. Pozwól działać ramionom masującym, poczuj nadchodzące odprężenie, ulgę i przyjemne rozluźnienie. Pomyśl, tak może być codziennie, na każde zawołanie, w Twoim domu, kiedy tylko poczujesz, że potrzebujesz doskonałego dotyku ramion masujących.

 

Więcej o fotelach masujących znajdziesz na restlords.com.

 

***

Tekst promocyjny