Dom

Budowa

Wiedza, prestiż i kontakty podczas XIII edycji Kongresu Stolarki Polskiej

Tekst Redakcja • Zdjęcia Monika Pawluk

2023-05-26
Wiedza, prestiż i kontakty podczas XIII edycji Kongresu Stolarki Polskiej

Za nami trzynasta edycja Kongresu Stolarki Polskiej, organizowanego przez Związek POiD. Tegoroczna odsłona wydarzenia odbyła się w dniach 24-25 maja w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie. Kongres podzielony był na trzy bloki tematyczne z bogatym programem merytorycznym, inspirującymi rozmowami i wieczorną Galą, na której wręczone zostały branżowe nagrody.Kongres Stolarki Polskiej to najważniejsze spotkanie w rodzimej branży stolarki budowlanej. Corocznie uczestniczy w nim ponad 300 osób: przedstawiciele firm z branży, reprezentanci świata biznesu, nauki, polityki i mediów. Podejmowane podczas Kongresu decyzje wpływają na przyszłość całego sektora i wyznaczają dalsze kierunki jego rozwoju. Udział w wydarzeniu jest również doskonałą okazją do bezpośrednich rozmów oraz nawiązania bezcennych kontaktów biznesowych.


XIII Kongres Stolarki Polskiej był wyjątkowy nie tylko z uwagi na swój program, lecz również międzynarodowy charakter: obecność wysokiej rangi menadżerów, przedstawicieli firm członkowskich EPPA (Europejskie Stowarzyszenie Branżowe Dostawców Systemów Okiennych z PCV) z całej Europy, którzy uczestniczyli w wydarzeniu.


W ramach trzech bloków tematycznych Kongresu, wraz z cenionymi ekspertami, omówione zostały m.in: najważniejsze zagadnienia wpływające na funkcjonowanie branży budowlanej w kontekście sytuacji gospodarczej w Polsce i na świecie, koniunktura na rynku materiałów budowlanych w Polsce, termomodernizacja i rządowe programy wsparcia jako impuls dla budownictwa oraz rozwój recyklingu wyrobów stolarki.


Na koniec pierwszego dnia Kongresu odbyła się uroczysta Gala, podczas której wręczono branżowe nagrody, w tym prestiżowe Orły Polskiej Stolarki.

 

 

Galeria zdjęć z pierwszego dnia Kongresu: