Dom

Wykończenia

Wnętrze z pasją. 5 pomysłów na oryginalną dekorację ściany

Tekst RuckZuck • Zdjęcia RuckZuck

2019-03-12
 Wnętrze z pasją. 5 pomysłów na oryginalną dekorację ściany

Planując wykończenie ścian we wnętrzu, mamy przed sobą ogrom możliwości: możemy zdecydować się na gładkie powierzchnie, wyraziste struktury lub niepowtarzalne dekoracje. Kreatywne zagospodarowanie tej przestrzeni sprawi, że ściany nie będą jedynie tłem dla elementów wyposażenia, ale staną się głównym wyróżnikiem aranżacji. Podpowiadamy, jak wykorzystać ich potencjał, by stały się efektowną ozdobą, odzwierciedlającą zainteresowania domowników.

 

Ściany wnętrz można wykończyć na wiele różnych sposobów. Najczęściej decydujemy się na pomalowanie ich farbą lub położenie na nich tapety. Zaaranżować te powierzchnie można jednak również w mniej standardowy sposób. Rezerwując reprezentacyjną ścianę wnętrza na indywidualny projekt, przestrzeń zyska znamiona niepowtarzalności.

 

 

  1. Ściana z klocków


Klocki to zabawki, z których często się nie wyrasta – są uwielbiane przez dzieci, a ich układanie dostarcza mnóstwa frajdy również dorosłym. Można tworzyć z nich rozmaite budowle czy pojazdy, nawet na… ścianie – wystarczy przymocować do niej odpowiednią planszę. Zaletą takiej konstrukcji jest możliwość swobodnego modyfikowania ozdoby poprzez przestawianie klocków w dowolnej chwili. Idealne rozwiązanie dla osób lubiących ciągłe zmiany.

 

 

  1. Miniścianka wspinaczkowa


Ta propozycja spodoba się osobom będącym za pan brat ze sportem – własna przestrzeń do wspinania się będzie strzałem w dziesiątkę. Doskonale odzwierciedli hobby domowników, a także ułatwi stawienie pierwszych kroków w tej dyscyplinie. Dobrym pomysłem jest montaż takiej ścianki w pokoju dziecka – pod warunkiem, że zadbamy o bezpieczeństwo podczas zabawy.

 

 

  1. Ogród wertykalny


Zamiłowania florystyczne najlepiej wyrazi zielona ściana w salonie. Rozmieszczone na całej powierzchni doniczki z roślinami pozwolą utworzyć prawdziwą dżunglę. Do tego celu możemy wykorzystać także bardzo modny mech – chrobotka reniferowego. Nie wymaga on żadnej pielęgnacji i nie osypuje się ze ścian.

 

 

  1. Tablica do pisania


Osobom, które lubią rysować i zapisywać różne informacje przypadnie do gustu ściana pomalowana farbą tablicową. Będzie to nie tylko oryginalna, ale również praktyczna ozdoba, umożliwiająca kreślenie różnych zapisków kredą. Przykład ten pokazuje, że stworzenie wyjątkowej ściany nie zawsze wymaga dużego nakładu sił i czasu.

 

 

 

 

  1. Puzzle na ścianie


Układanie puzzli to popularna forma spędzania czasu wolnego w zaciszu czterech kątów. Sięgając po panele ścienne (wykonane najczęściej z gipsu) w kształcie puzzli, możemy je łączyć również na ścianie – i to na stałe.

 

 

Jak ostatecznie zaaranżujemy ściany zależy od zainteresowań domowników. Fani muzyki mogą powiesić na ścianach gitarę, a zwolennicy kolarstwa – rower. Tak plastyczne dekoracje najlepiej zaprezentują się w stonowanym otoczeniu. Warto zatem pozostałe ściany zachować w neutralnych barwach, a na podłodze ułożyć deski w jasnym, drewnianym dekorze. Świetnie sprawdzą się np. panele z kolekcji Legend 4V lub Adventure 4V od RuckZuck.