Dom

Wykończenia

Wodoodporne produkty Rocko – płyty ścienne i panele podłogowe

Tekst Kronospan • Zdjęcia Kronospan www.kronosfera.pl

2021-10-04
Wodoodporne produkty Rocko – płyty ścienne i panele podłogowe

Decydując się na remont czy budowę domu, często stajemy przed dylematem, jakie wybrać produkty do wykończenia wnętrz. Najlepiej, aby były proste w montażu, wytrzymałe, ale i cieszyły oko pięknym wzornictwem.

 

 

Wodoodporne, wielkoformatowe płyty ścienne Rocko Tiles spełniają wszystkie te wymagania. To nowy, innowacyjny produkt firmy Kronospan, będący wysokiej jakości alternatywą dla wielkoformatowych płyt ceramicznych, spieków gresowych oraz tradycyjnych płytek ceramicznych, a także drewnianych paneli ściennych lub kamienia. Produkty marki Rocko Tiles perfekcyjnie odwzorowują naturalne materiały, jak: drewno, beton czy kamień, dzięki metodzie skanowania autentycznej powierzchni materiału i zadruku cyfrowego. Naturalny wygląd płyt potęguje dodatkowo ich struktura, przypominająca w dotyku chropowatość kamienia (PT) i szorstkość drewna (FN).

 

WZÓR R082

 

Herosi wśród materiałów wykończenia wnętrz

Wodoodporne płyty ścienne SPC (Stone Powder Composite) w swoim składzie zawierają do 70% sproszkowanego marmuru, dlatego też są prawdziwymi herosami wśród produktów do wykończenia wnętrz. Posiadają wiele bardzo ważnych cech istotnych w codziennym użytkowaniu. Przede wszystkim są odporne na wodę. Można je więc stosować nawet w pomieszczeniach mokrych, jak np. łazienka czy kuchnia. Co więcej, nadają się do montażu pod prysznicem lub przy wannie. Ponadto są odporne na uderzenia i zarysowania, promieniowanie UV i wysokie temperatury [EN 13501-1] oraz plamy. Są łatwe w utrzymaniu w czystości.

 

WZÓR R121

 

 

WZÓR R101

 

 

Montaż bez kłopotów

Co jeszcze wyróżnia ten produkt? Z pewnością szybki i łatwy montaż. Płyty Rocko Tiles można montować na wielu rodzajach powierzchni: betonie, płytach G-K, sklejce, OSB, a nawet na starych płytkach. To idealny produkt do renowacji zaniedbanych pomieszczeń bez konieczności demontażu dotychczasowego wykończenia! Wreszcie, remont może być szybki, bez kurzu, brudu i hałasu. Podłoże, na którym są układane płyty, musi być jednak stabilne i równe. Sam montaż jest łatwy i szybki. Płyty bez problemu można ciąć, nawiercać i frezować. Można je układać w pełnym wymiarze 2800 x 1230 mm lub docinać według projektu. Płyty są bardzo cienkie, bo ich grubość to tylko 4 mm, a waga nie przekracza 20 kg. Dzięki zastosowaniu w składzie 70% marmuru i dodatku PVC to bardzo elastyczny, a jednocześnie stabilne wymiarowo produkt. Nie zmienia swoich rozmiarów pod wpływem temperatury.

 

WZÓR R070

 

Po przygotowaniu podłoża płyty montujemy na ścianie z użyciem odpowiedniego kleju montażowego w tubie, na bazie m-polimerów. Natomiast na trudne powierzchnie stosujemy kleje dwuskładnikowe na bazie poliuretanu, klasy R2. Polecane są one do zastosowania na pełnym podparciu w miejscach mokrych. Są to kleje na bazie poliuretanu, a ich dodatkowym atutem jest to, że nadają się na wszystkie, nawet najtrudniejsze powierzchnie i tworzą izolację przeciwwilgociową. Płyty można łączyć fugą cementową, epoksydową, silikonem lub specjalnymi profilami aluminiowymi, które są dostępne w czterech kolorach.

 


WZÓR R099 i R112

 

 

Dobra podłoga to podstawa – postaw na wodoodporne panele Rocko

Pierwszą rzeczą, na jaką zwracamy uwagę przy zakupie podłóg, jest ich wygląd. Dzięki innowacyjnemu procesowi produkcji polegającemu na wysoce zaawansowanej technologii skanowania naturalnych materiałów i drukowania obrazu, kolekcja paneli Rocko niemalże hiperrealistyczne oddaje wygląd naturalnego drewna czy kamienia. Panele winylowe Rockooprócz walorów estetycznych gwarantują wiele bardzo ważnych zalet, które z pewnością docenimy w codziennym użytkowaniu.

 

 


WZÓR R073

 

 

Jak już zostało wspomniane, rdzeń paneli Rockoskłada się w ponad 70% z naturalnego proszku marmurowego, co znacząco wpływa na stabilność wymiarów podłogi niezależnie od temperatury otoczenia. Co ważne, panele składają się z jednej warstwy, a to zdecydowanie wyróżnia je spośród innych tego typu paneli. Panele Rocko są wodoodporne, dlatego też można montować je praktycznie w całym domu, również w łazience. Są odporne na zarysowania, posiadają izolację akustyczną, specjalną warstwę antypoślizgową, są plamoodporne. Ich ogromną zaletą jest też łatwy montaż bez konieczności użycia profesjonalnych narzędzi. Można je montować na ogrzewaniu podłogowym wodnym lub elektrycznym. Panele odporne są na efekt telegrafowania (odkształcenia podłoża na powierzchni paneli), więc można je układać m.in. na płytkach podłogowych czy starej podłodze.

 

 


WZÓR R119

 

 

Metamorfoza z użyciem produktów Rocko to szybki i bardzo efektowny sposób wykończenia wnętrz. Nadają się zarówno do salonu, jak i kuchni czy łazienki oraz pomieszczeń użyteczności publicznej. Produkty Rocko są dostępne on-line na www.kronosfera.pl.

 

WZÓR R073

 


***

Materiał promocyjny