Dom

Projekty

Z Sopotem u stóp

2014-09-25
Z Sopotem u stóp

Tym apartamentem można cieszyć się cały rok. Wszystkim gościom dech w piersiach zapiera widok z tarasu. Latem słoneczny balkon może zastąpić wyjście na plażę. Zimą trudno jest nasycić wzrok ośnieżonymi dachami zabytkowych kamienic. Nocując  w sopockim mieszkaniu Sun & Snow miasto ma się u swoich stóp.

 

Apartament przy ulicy Chopina wynajmowany jest chętnie przez wszystkich, którzy odwiedzają Sopot na kilka dni lub chcą spędzić nad Bałtykiem dłuższy urlop. Idealne miejsce dla grupy przyjaciół, którzy wpadają do miasta, by nacieszyć się jego niezrównanym życiem nocnym. Ale też wygodna baza wypadowa dla rodziny z dziećmi, chcącej mieć w zasięgu ręki wszystkie atrakcje jakie oferuje Trójmiasto.

 

 

Mieszkanie zajmuje całą ostatnią kondygnację secesyjnej kamienicy z początku ubiegłego wieku. Trzy pokoje, w których równocześnie może nocować sześć osób to łącznie kilkadziesiąt metrów kwadratowych. Sercem wynajmowanego turystom lokum jest przykryty czterospadowym dachem salon z otwartym aneksem kuchennym, częścią wypoczynkową i kącikiem jadalnym. Stąd również wychodzi się na taras z widokiem na Bałtyk. Dzięki temu niezapomnianemu widokowi o rezerwacji tutaj wiele osób myśli ze sporym wyprzedzeniem.

 

 

Stylowo zaaranżowane poddasze to przede wszystkim przestrzeń pełna światła. Połaciowe okna doświetlają mieszkanie ze wszystkich stron. Wędrujące po niebie słońce przez cały dzień zmienia nastrój wnętrza, odgrywając na ścianach teatr słońca i cienia. Nocą, leżąc w jednej z sypialni, ma się wrażenie zasypiania pod gołym niebem. Aby odpocząć po całym dniu, zamiast liczyć barany, można pokusić się o liczenie gwiazd nad głową. Sen przyjdzie sam, w kilka chwil od przyłożenia głowy do poduszki.

 

 

Wszechobecna biel mieszkania podkreśla tylko urodę rzeźbiarskiego sufitu  i podtrzymujących go drewnianych filarów. Takie wnętrza same w sobie stanowią dekoracje. Projektanci byli w pełni tego świadomi i zdecydowali się na minimalistyczną aranżację. Wprowadzając tu tylko kilka kolorowych puf, odrobinę beżu w tkaninach i grafit w wykończeniu aneksu kuchennego. Jasne kolory ścian przełamują drewniane panele podłogowe w ciepłej barwie i poustawiane gdzieniegdzie czarne bryły krzeseł. Różne odcienie niebieskiego w dodatkach i akcesoriach nawiązuje do koloru niebieskiego nieba. Dawny strych stał się eleganckim lokum wakacyjnym.