Dom

Projekty

Złota 44

Tekst Marcin Pietrzak

2013-04-03
Złota 44
Złota 44 jest unikatową inwestycją mieszkalną realizowaną w samym sercu Warszawy.

Oferując niespotykaną wcześniej gamę udogodnień dla przyszłych mieszkańców, redefiniuje pojęcie luksusu na rynku nieruchomości nie tylko w Polsce, ale i całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej.  Jest też jedynym wysokiej klasy apartamentowcem, który może być z powodzeniem porównywany z najbardziej znanymi tego typu inwestycjami na świecie – Trump International Hotel & Tower w Toronto, One Hyde Park w Londynie, Icon Brickell Residences w Miami, MahaNakhon w Bangkoku, czy One57 w Nowym Jorku.
Złota 44 jest dziełem urodzonego w Polsce, światowej sławy architekta Daniela Libeskinda  -  twórcy tak przełomowych budowli jak Muzeum Żydowskie w Berlinie i koncepcji zagospodarowania terenu po zburzonych wieżach World Trade Center w Nowym Jorku. Nic więc dziwnego, że budynek, zainspirowany skrzydłem wznoszącego się do lotu orła, jest najbardziej wyróżniającym się obiektem architektonicznym w Warszawie. Warto dodać, że mierzący 192 metry budynek o przeznaczeniu wyłącznie rezydencjonalnym jest najwyższym apartamentowcem w całej Unii Europejskiej. O wyjątkowości Złotej 44 świadczy jednak nie tylko unikatowa fasada wieżowca, a przede wszystkim urzekające wnętrza 266 apartamentów  - ich ekskluzywne aranżacje i luksusowe wyposażenie oraz wspomniane udogodnienia. 
Złota 44 jest również synonimem technologicznego high-endu w dziedzinie architektury. Każdy z apartamentów wyposażony zostanie w inteligentny system HMS (Home Managment  System) wspomagany przez  system BMS  (Building Managment System) odpowiadający za inteligentne zarządzaniem całym budynkiem. HMS będzie można obsługiwać zarówno z centralnego ekranu dotykowego znajdującego się w apartamencie, jak i przez elektroniczne urządzenia osobistego użytku typu smartphone czy tablet. Kluczową inspiracją dla oferty apartamentów na Złotej 44 (ich szczegółowe projekty są jeszcze w opracowaniu, wizualizacje przedstawiają przykładowe aranżacje) to najważniejsze światowe trendy w projektowaniu wnętrz i najwyższe standardy wyznaczane przez kluczowych graczy na globalnym rynku nieruchomości.
Przyszli mieszkańcy Złotej 44 będą mieli do wyboru kilka stylistyk, różniących  się materiałami, kolorystyką i innymi  elementami, jednak cechą wspólną będzie najwyższa jakość użytych materiałów i wyposażanie w najlepsze na rynku urządzenia najbardziej prestiżowych firm. O finalnym wyglądzie każdego apartamentu decydować będzie jednak przede wszystkim unikatowa architektura samego budynku projektu Daniela Libeskinda.  Niemal 3-metrowa  wysokość  poszczególnych pomieszczeń w połączeniu ze spektakularną panoramą miasta nie są jedynymi atutami życia w wysokościowcu. Najważniejsze jest poczucie mieszkania w miejscu o wartości historycznej i kulturalnej.