Lifestyle

Hotele i restauracje

Alternatywa dla wynajmu. Czy to możliwe?

Tekst WWW.VARSOVIAAPARTAMENTY.PL • Zdjęcia WWW.VARSOVIAAPARTAMENTY.PL

2019-06-06
Alternatywa dla wynajmu. Czy to możliwe?

Poszukujący lokum przy zmianie miejsca zamieszkania, dłuższym kontrakcie czy wyjeździe służbowym coraz częściej korzystają z aparthoteli, które ofertą zaczynają konkurować ze standardowymi hotelami oraz prywatnymi mieszkaniami na wynajem.

 

Zakup mieszkania na własność to wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Dla większości jest to „inwestycja życia”, pochłaniająca znaczną część odłożonego budżetu. Koszty są większe, gdy szukamy lokum o wysokim standardzie wykończenia, w ciekawej, dobrze skomunikowanej lokalizacji i z miejscem parkingowym w pakiecie. Wówczas rozwiązaniem okazuje się wynajem mieszkania, co dodatkowo zapewnia nam większą mobilność, szczególnie w przypadku jeszcze do końca niesprecyzowanych planów co do stałego miejsca zamieszkania.

 

 

ODDAM W NAJEM, BEZPOŚREDNIO

Zasady wynajmu mieszkań są zazwyczaj bardzo podobne. Podpisujemy umowę minimum na rok, wpłacamy kaucję w wysokości co najmniej jednomiesięcznego czynszu i zobowiązujemy się systematycznie regulować opłaty za media. Nigdy nie mamy jednak pewności, czy koszt uzgodniony na początku z czasem nie ulegnie zmianie, chociażby ze względu na cykliczne rozliczenia zużycia. Wiele do życzenia często pozostawia także standard wyposażenia lokali pod wynajem oraz ich stan techniczny. Właściciele z reguły nie przykładają dużej wagi do urządzania mieszkań, wstawiając do nich zazwyczaj stare, zniszczone meble lub też oferując pokoje nieumeblowane. Po stronie wynajmującego jest więc skompletowanie całego wyposażenia, a często również dodatkowych sprzętów AGD i RTV, jak pralka, kuchenka mikrofalowa, zmywarka czy telewizor. Sama „współpraca” z właścicielem również może okazać się uciążliwa, szczególnie jeśli ma on tendencje do składania niezapowiedzianych wizyt. Nie wszyscy jednak wiedzą, że rynek oferuje już ciekawą alternatywę dla wynajmu.

 

 

APARTHOTEL – APARTAMENTY MIESZKALNE NA WYNAJEM

Hotele apartamentowe, coraz bardziej popularne w większych miastach, doskonale sprawdzają się zarówno w przypadku turystów, którzy potrzebują lokum na krótki pobyt, biznesmenów, którzy muszą na dłużej zamieszkać w danym mieście, jak i osób szukających lokum na stały wynajem. Cenowo najem apartamentów na okres powyżej 30 dni zbliżony jest do wynajmu mieszkań bezpośrednio od właścicieli, natomiast szereg udogodnień, które oferują, znacząco przemawia na ich korzyść. Jednym z obiektów posiadających lokale na wynajem długoterminowy są Varsovia Apartamenty, zlokalizowane przy Kasprzaka 31 oraz Alejach Jerozolimskich 216 w Warszawie, gdzie oprócz atrakcyjnych warunków cenowych wynajmujący otrzymuje również możliwości rozliczenia w okresach ccomiesięcznych, rezygnacji po miesiącu oraz zmiany apartamentu na inny. Co więcej, nie wymaga się podpisywania umowy najmu czy wpłacania kaucji, a cena zawiera już wszystkie opłaty za media, więc możemy mieć pewność, że nie ulegnie zmianie. Takie rozwiązanie oznacza dużo mniej wysiłku i zobowiązań niż w przypadku standardowego wynajmu mieszkań.

 

 

 

 

W DOMOWEJ ATMOSFERZE

Goście Varsovia Apartamenty mogą wybierać z czterech typów apartamentów: Standard, Superior, Junior Suite i Executive, o powierzchni od 21 do 65 m2, a więc często więcej niż klasyczna kawalerka na wynajem. Każde mieszkanie posiada klimatyzację, telewizor, sofę z funkcją rozkładanego łóżka typu king size, balkon oraz salon z aneksem kuchennym (m.in. ze zmywarką, lodówką, mikrofalówką, płytą indukcyjną czy okapem), dzięki czemu możliwe jest przyrządzanie domowych posiłków. Na wyposażeniu apartamentów są również ręczniki, kosmetyki, a także naczynia i akcesoria kuchenne, co sprawia, że są one praktycznie gotowe do wprowadzenia się.

 

 

WYGODA HOTELU, STANDARD LUKSUSOWEGO APARTAMENTU

Apartamenty objęte są serwisem w jakości pięciogwiazdkowego hotelu, w którego skład wchodzą usługi concierge, sprzątanie raz w tygodniu, całodobowa recepcja oraz obsługa techniczna w ramach małych napraw. Mieszkańcy mogą korzystać również z pełnowymiarowej restauracji First Floor, gdzie serwowany jest m.in. bufet śniadaniowy, a także samoobsługowej pralni i garażu podziemnego. Apartamenty łączą funkcjonalność i wygodę, nie tylko w kwestii wysokiego standardu wykończenia całego obiektu. Nie bez znaczenia pozostaje też lokalizacja, która w przypadku Varsovia Apartamenty Kasprzaka, położonych w sercu dynamicznie rozwijającej się warszawskiej dzielnicy Wola, zapewnia szybki dojazd do kluczowych punktów miasta oraz dostęp do rozbudowanej infrastruktury, jak liczne sklepy, restauracje czy parki.

 

 

Aparthotele to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących samodzielnego mieszkania o wysokim standardzie. Apartamenty od klasycznych pokoi na wynajem odróżnia przede wszystkim minimum formalności, designerska przestrzeń oraz szereg dodatkowych udogodnień. Niezależnie od długości pobytu, każdy z gości ma zapewniony najwyższy poziom usług i może w pełni korzystać z uroków metropolii, zachowując swobodę i dystans.

 

***

Treść promocyjna