Lifestyle

Zdrowie i uroda

Brwi na mydło: technika, którą musisz wypróbować!

Tekst Biały Jeleń • Zdjęcia Łukasz Bier

2020-09-29
Brwi na mydło: technika, którą musisz wypróbować!

Marzysz o pięknych i naturalnych brwiach? Mamy dla Ciebie tani i efektowny sposób, dzięki któremu możesz cieszyć się idealnie wystylizowanymi brwiami w zaledwie kilka sekund, a co najważniejsze, zrobisz to w zaciszu domowym. Wystarczy kilka podstawowych produktów, by osiągnąć naturalny efekt na cały dzień!„Brwi na mydło” czyli trend zwany Soap Brows, to metoda stylizacji brwi, która daje naturalny efekt. W zależności od tego, czy użyjemy dodatkowo cieni czy eyelinera, efekt będzie zupełnie inny. Jest to stary, hollywoodzki „patent”, który podbił serca wizażystów na całym świecie!

 W swojej pracy niejednokrotnie stosuję technikę „brwi na mydło”, nadając przy tym swoim stylizacjom, naturalny i piękny efekt – mówi Łukasz Bier - ekspert marki Biały Jeleń, makijażysta, stylista oraz bloger - Szczególnie podczas sesji zdjęciowych, gdy look ma być bardzo subtelny, technika Soap Brows sprawdza się idealnie. Ja najchętniej stosuję Mydło Naturalne Biały Jeleń lub Mydło glicerynowe z nagietkiem. Jest to niezwykle prosta i tania technika nie wymagająca wysokich umiejętności.

 


Na zdjęciu: Łukasz Bier


Dwie metody jak uzyskać idealne brwi w domu.

1. Niezbędny przybornik - metoda pierwsza:
⦁    Mydło
⦁    Woda
⦁    Grzebyk do brwi
⦁    Cień do brwi

 


Zwilż mydło tak, by było wilgotne, ale nie ociekało wodą. Następnie czystym grzebykiem do brwi otocz włosie równomiernie grubą warstwą mydła. Po tej czynności usuń nadmiar mydła z grzebyka obracając nim na suchej powierzchni.

Brwi zaczesuj do góry do momentu, aż uzyskasz zadowalający Ciebie efekt. Jeśli sądzisz, że włoski brwi nie trzymają się w tym kierunku, który ustaliłaś, warto ponowić tą samą czynność. Mydło marki Biały Jeleń nie powoduje bielenia, dzięki czemu możemy warstwować stylizację.

Odczekaj chwilę, by wilgoć na brwiach przeschła, a następnie oczyszczonym grzebykiem nabierz niewielką ilość cienia do brwi (lub powiek) i przeczesz włoski. Pamiętaj, by włosy i grzebyk były suche! Tylko wtedy unikniesz efektu plam i koncentracji pigmentu w jednym miejscu.

 
2. Niezbędny przybornik - metoda druga:
⦁    Mydło
⦁    Woda
⦁    Grzebyk do brwi
⦁    Eyeliner

Całą czynność powtarzamy dokładnie jak opisałem wyżej. Tutaj nie używamy cienia do brwi. Technika ta sprawdzi się w przypadku brwi, które nie mają ubytku. Jeśli występują ubytki, a ta metoda bardziej Ci się podoba - skorzystaj z eyelinera.
W razie użycia eyelinera pamiętaj, że po stylizacji „brwi na mydło” musisz chwilę odczekać, by wilgoć odparowała, a na brwiach nie było nadmiaru mydła. W miejscach gdzie widzisz ubytki czy przerzedzenie, pociągnij cienką linię samym końcem aplikatora na ubytku między innymi włoskami, tak, by wtopiła się w brwi.                       

PRZED

 

PO

 

 

***

Materiał promocyjny