Lifestyle

Hotele i restauracje

Centrum konferencyjne Bania. Nowoczesna przestrzeń dla biznesu z góralskim akcentem

Tekst Hotel Bania**** Thermal & Ski • Zdjęcia Hotel Bania**** Thermal & Ski

2020-07-03
Centrum konferencyjne Bania. Nowoczesna przestrzeń dla biznesu z góralskim akcentem

Połączenie góralskiej architektury i prostoty stylu skandynawskiego. W nowo otwartym skrzydle Hotelu Bania**** Thermal & Ski w Białce Tatrzańskiej dominują drewno, granit oraz tradycyjne wzornictwo we współczesnym wydaniu. Nowa przestrzeń to nie tylko dodatkowe pokoje hotelowe, ale też Centrum Konferencyjne Bania przeznaczone do organizacji wydarzeń dla nawet 1000 osób.

 

Architekturę całego Resortu Bania charakteryzuje spójność z krajobrazem, zakorzenienie w kulturze oraz wykorzystanie materiałów zaczerpniętych z okolicznej przyrody. Ten klimat odczuwalny jest także w części konferencyjno-bankietowej. Wyróżnia ją motyw śnieżynek znanych z góralskich swetrów, który został zaprojektowany specjalnie na potrzeby nowego skrzydła i stanowi element przewodni w dekoracji wnętrz. Charakterystyczny wzór znajdziemy tu m.in. na wyściełającej podłogi wykładzinie, ale także na poduszkach i innych tekstyliach w pokojach hotelowych.

 

Centrum Konferencyjne Bania to niemal 3,5 tys. m2 przestrzeni zaprojektowanej z dbałością o estetykę i funkcjonalność. Doskonałą akustykę zapewniło wdrożenie wytycznych profesjonalnego operatu akustycznego, z kolei sprawny system wysuwanych ścianek działowych umożliwia szybkie otwarcie przestrzeni lub podzielenie jej na nawet 14 mniejszych sal. Organizowanym tutaj konferencjom, bankietom, targom czy szkoleniom towarzyszy elegancki i biznesowy charakter wnętrz uzupełniany ciepłą atmosferą lokalnego wzornictwa.

 

 

Rzeźby, metaloplastyka i inne elementy dekoracyjne są dziełem regionalnych artystów i rzemieślników. Osadzeni w tradycji twórcy, jak nikt inny, w wyważony i prawdziwy sposób potrafią przekazać ducha góralszczyzny. Umieszczone w lobby rzeźby przedstawiają życie na Podhalu w poszczególnych porach roku. Ręcznie wykonane elementy opowiadają historie m.in. sianokosów i jesiennych redyków. Przywiązanie do folkloru jest tutaj odczuwalne, ale jednocześnie na tyle subtelne, aby nie przytłaczać gości i wprawiać ich w dobre samopoczucie.

 

 

W holu podziwiać można interesującą wystawę nart, która zdaje się zapraszać do białego szaleństwa na stoku, znajdującym się na terenie Resortu. Z kolei połączenie zieleni i kamienia otaczające windę oraz klatkę schodową podkreśla bliskość natury i termalny charakter obiektu. Na najwyższym piętrze budynku znajduje się unikatowa kawiarnia Na Szczycie, z której okien rozpościera się imponujący widok na panoramę Tatr. Regionalny klimat uzupełnia wnętrze wypełnione misternymi drewnianymi detalami autorstwa lokalnego stolarza. Przestrzeń jest bardzo elegancka i niemal stworzona do kameralnych biznesowych rozmów przy filiżance świeżo palonej kawy.

 

CENTRUM KONFERENCYJNE BANIA:

• wydarzenia biznesowe i kulturalne do 1000 osób;

• do 800 miejsc noclegowych w 262 pokojach i apartamentach;

• 4 prestiżowe sale VIP;

• sala Trzy Korony z nowoczesnym systemem nagłośnienia i techniki scenicznej oraz rozkładaną trybuną;

• bogaty program wydarzeń rozrywkowych i integracyjnych.

 

https://hotelbania.pl/biznes/sale-konferencyjne